şükela:  tümü | bugün
  • üniversite mezunuyum şuan için işsizim. üniversite de burs kredi katkı almadım. kredi kartını şimdiye kadar hep %100 olarak zamanında ödedim. aylık ihtiyacım olan para ailemin yanında yaşamamama rağmen 400 lira. yılda 4 ay çalışıp geri kalan zaman boşum. beni müsrif olarak niteleyenler mevcut olmakla birlikte banka da birikmiş param da var.
  • mümkün değildir çünkü (bkz: money is debt)
  • (#37216459)
    ayda aşağı yukarı 400 lira harcayıp, yılda 4 ay çalışıp hem bankanız hem paranız olmasıdır.

ne biçim gramer nazisiymişim allah belamı versin.
  • olum öyle biri varsa gidip alnından öpücem kendime yaşam koçu falan yapıcam var mı lan öyle biri !?!

edit bir sürü kişi yeşillendirdi, bu ne olm bir tek benim mi borcum var bir tek fakir ben miyim lan aranızda ?!
    beyler müsadenizle ben intihar falan edeyim.

ayrıca beyler bayanlar lütfen borcum hiç yok senin nasıl var, ee ben daha 19 yaşındayım vb kart kullanmıyorum kredim yok ailemle yaşıyorum zaten gibi mesajlar atmayın.
    (bkz: dur diego ortalık zaten karışık)
  • evlenmemle beraber rafa kaldırmak zorunda kaldığım güzel hislerdendir kendisi. bekar ve asosyal halimle 2 maaşımın ellenmeden durduğu günleri bilirim ben. şimdi 2 maaştan fazla eksideyim ki toparlanır mıyım orası da meçhul
  • nisan 2016'da olmayı planladığım durum. hayatımda planlı gitmeyi hiç sevmem fakat ilk kez hayatımın bir dönemini planlayarak yaşamaya karar verdim.

işten ayrılma sonrası editi: borçlarımı nisan 2016 ya bırakmadan bitirdim.
  • sırf sonradan borcum olmasın diye öğrenim kredisi almayıp, bir iki sene parasızlıktan sonrasında da hem okula hem işe yetişmeye çalışırken sürüm sürüm sürünmüş bir insanım. her ne kadar kredi çekip evlenseydim şimdiye borcum kalmayacaktıysa da, şu anki halimden memnunum. çünkü ben borçtan ölesiye korkan biriyim, bana göre borcun olması demek, hayatına ipotek konması demek. bir yerden elime fazladan para geçse gidip hemen borcu yatırmak olacak ilk düşüncem. hayata bak! belki o parayla iki gün şehir dışında tatil yapsam motivasyonum düzelecek, daha rahat para kazanacağım, ama gidip o borcu yatırıp yine elde bir şey kalmadı diye bir de ezik moduna gireceğim borç varsa. o yüzden nacizane tavsiyem bir başka yol görebiliyorsanız, zor da olsa o yolu tercih edin borçlanmayın. fakir olun ama kafanız rahat olsun.
  • babasının evinde kıçını kırıp oturan küçük kezo ve küçük prenslerin lüksüdür. yetişkin adamın ya kredi kartı borcu vardır, kira veya ev taksidi borcu vardır, arabasının taksidi vardır, vardır da vardır.

"eheh benim" diyenlerin %90'ı ya ev kuşu ağır ergen ya da kendi hayatını yaşamayıp,ailesinden aldığı kadar yaşıyor.
  • iki şekilde mümkündür.

a) zengin olmak
    b) kısıtlı bir gelire sahip olup ot gibi yaşamak (bkz: ben)