• isterken utanıyorum.
  • borç vermeyin, olmasın böyle şeyler.
  • sorumsuz lavuğun tekidir.

bu adamın daha komplike bir türü de sen cebindeki üç kuruşu vermiş ve bir süre idareli gitmeye çalışırken; bu param yok diye ağlayan yavşak ona buna yemek ısmarlar, sigarasından da taviz vermez.
    senin gitmek isteyip de "neyse kalsın şimdi çok gerek yok" dediğin bütün konserlere gider, tatilini yapar.
    bir süre sonra zaten borç zaman aşımına uğrar; sen de paranın gelmeyeceğini anlayıp hesaplarını bu yönde revize edersin.

ayrıca

(bkz: alacağını istemenin borç istemekten daha zor olması)
  • parayı borç olarak vermeme sebebimdir. eğer gerçekten sevdiğim ve ihtiyacı olduğuna inandığım biriyse o parayı veririm, bir daha da sorgulamam. geri getirirse zaten sıkıntı yok. getirmezse bir daha borç isteyecek yüzü zaten olmayacaktır. fakat ben insanlardan borcunu isteyemeyen biri olduğum için başkasından da borç almam. parayı vereni, param gelecek mi gelmeyecek mi ikileminde bırakmak yerine borç istemem. en fazla ailemden isterim, kardeşimden isterim.
  • adına kredi çekip de kredi taksitini şeyine takmayan cinsleri de mevcut bunların.

aklımı skeydim de çekmeyeydim. adamın ne aradığı var ne sorduğu , babasına söyleyeyim de bi şoka girsin
  • boyle kisilere borc falan vermiyecen unuttum ayagina paranin ustune yatiyorlar. arkadas bizde aliyoruz ama unutmuyoruz en azindan bir yere not alsinlar
  • karşısındakini salak yerine koymaktan pek memnun kişidir. * *
  • türk esnafıdır.
  • sandığımızdan çok çok daha fazlalar ve bu yüzden tayyip gibiler seçiliyor.
  • işte bu yüzden borç verirken bir daha geri dönmeyecek şekilde verilmesi gerekir. bu da vereceğiniz borcun sizi acıtmayacak boyutlarda olmasını gerektirir. bir kişi bir kez borcunu ödemeyip yeniden borç isteme yüzsüzlüğünde bulunuyorsa iletişimi kesersiniz olur biter.
hesabın var mı? giriş yap