şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beni hayretlerden hayretlere surukleyen olay.
    bi arkadasa 5 ay once bi miktar borc verdim oyle buyuk paralar degil ama o ay alacagim bi ihtiyacimdan kisip verdim.

gecen ay artik yeter deyip istedim, biraz sikisigim halledicem ama dedi, dun aksam instagrama foto atmis masalar kurulmus rakilar iciliyor etler yeniyor. yani simdi be amina koydum oglu benim 500'u vermemek icin 40 takla atiyorsun, kariya kiza yedirip icirmekten de geri kalmiyorsun. dun aksam zor tuttum kendimi fotonun altina yorum yapacaktim, bana olan 500 tl borcunu tahminen ne zaman odersin kabilesini siktigim diye.
  • o da bişeymi ya benimki kıbrıs’a tatile gitti. iyi diklerim hep üzerinde.
  • bir de geri isteyince "vermeseydin olm" diyen namussuzları vardır.
  • benimki telefon aldı son model. hayırlı olsun ne güzel keşke ben de alabilsem dedim karşılaştığımızda. utandı ama ödemedi yine.
  • borç yiğidin kamçısıdır malum. nasıl kamçılanmışsa demek..
  • bir daha borç istediğinde param yok kardeşim deyip o haftasonu kıbrıs'tan foto atmazsanız o da sizin ayıbınız olsun. ibretlik bir olaydır.
  • insanın ölümü zaman zaman hatırlayıp sonra hemen hiç ölmeyecekmişçesine yaşamaya başlaması ve ölümü aklına getirmemesi gibi bir şeydir bu. arada sıra aklına gelir borçlu olduğu sonra hemen unutur, uzun süre tekrar aklına getirmez. böyle böyle yıllar geçer. ayrıca, insan verdiği şeyi 10 ile çarpar, aldığı şeyi ise 10'a böler değer olarak. yani yaklaşık böyle bir şey benim gözlemlerime göre.
  • borcunu ödemeyen arkadaşın araba alanını gördü bu gözler,gezmesi hafif kalır
  • çıtayı yükseltmeye geldim gençler. bir arkadaş "raqasan ölüm kalım meselesi eğer bir kaç güne bu kadar parayı bulamazsam çok büyük sıkıntı yaşayacağım lütfen 2500 lira borç ver sana 1 kaç hafta içinde ödeyeceğim." bir kaç kere geri çevirmeme rağmen parayı aldı bizim arkadaş. bir kaç gün sonra sosyal medyada fotolar atmaya başladı sağolsun italyan kız arkadaşıyla... hayatımda hiç bir zaman bu kadar mal olduğumu hissetmedim. borç tabi ki geri ödenmedi...
  • benim ki alsancak barlarda içiyor,geçerken afiyet dolsun diyorum sağol bro diyor utanmadan.neyse az kaldı sabrım taşıyor.