şükela:  tümü | bugün
  • karaktersiz insandır.
    şimdi bak, fark önemli; ödeyemeyen demiyorum, ödemeyen insan.

bir de alacağını isteyemeyen insanlar vardır, adam kendi alacağını isterken utanır mesela, var böyle tanıdıklarım.
    işte bu insanların; yani borcunu ödemeyen insanların bazıları da bunlardan borç alır.
    telefon değiştirir sonra, araba değiştirir fakat aldığı o borcu ödemez.

alacağımı tahsil edemediğim zaman çılgına dönüyorum ben.
    "abi birazdan arıyorum seni." dedikten sonra kapanan, ardından da ulaşılamayan telefonlar, cevap verilmeyen çağrılar.
    konu para olmaktan çıkıyor bir süre sonra. sanki göt oğlanı yerine konuyormuşum gibi hissediyorum ben kendimi, taşak geçiliyormuş gibi hissediyorum.

yazının en başında söyledim, sahiden ödeyemeyen insanı dışında bırakıyorum konunun.
    fakat durumu varken sallayan, son güne kadar önemsemeyen, "siktir et ya" havasında gezen adamlar var ya; işte gaddar olun onlara karşı. olun ki; insan olmayı öğrensinler.
    "çeki yazdırmasak bugün?" derler, yazıdırın amına koyim, senedi verin bankaya.

2012 model mercedes c 63 amg ile görüşmeye gel, masaya iphone 5 koy, sonra da "çeki yazdırmasak?"
    oldu amın evladı, oldu.

ha diyelim elimizde çek yok - senet yok; ben direkt şöyle bir adam olurum; http://i.imgur.com/odxq6.jpg
    sizi bilmem.
  • orospu çocuğudur, net. olmayan karakterini senin.
  • aynı insan harici belleğinizi ödünç alıp da getirmez.yüzsüz insan bildiğin.sen sıkılırsın hatırlatmaktan o utanmaz.
  • türkiye'de bol miktarda mevcuttur. her yil binlercesi cinayete kurban gitmesine ragmen sayilari devamli artmaktadir.
  • bazıları paraları olmasına rağmen sırf gevşekliğine vermiyor. illa isteyeceksin, "ya bana şu kadar borcun vardı, bla bla". sonra birden hatırlamalar falan, nasıl da unuttum hay benim allah belamı versinler... lan nasıl bir yüzsüzlüktür bu amına koyim. ben verdiğim parayı geri isterken bile on kere düşünüyorum, sen cebinde para olmasına rağmen borcunu vermiyorsun. paşa çocuğuz sanki.

işin kötüsu bu insanlarla aynı evi, aynı iş yerini paylaşmak. versen olmuyor vermesen olmaz, dil dursa hakim bey, tende can... neyse benim de allah belamı versin. şimdi bu götverenin biri de benim ev arkadaşım. yaşadığımız şehirde nakit para karşılığı ulaşım yok, kent kartın olacak. bu lavuk da inatla almıyor o karttan. hani bunun ideolojik sebebi olsa, belediye ve kart sistemine tepki gösteriyor desen eyvallah. anarşist ruhuna saygımdan alttan alırım ama yok tamamen koca götlüğünden. ben sık sık şehir dışına çıkan biriyim, çıkınca da benim kartı istiyor. ne zaman versem içinde de minimum 10 tl olur... aradan 3-5 gün geçiyor geliyorum eve o kartı istemeden alamıyorum, bu bir. ne zaman otobüse binsem bakiyem yetersiz oluyor, bu iki. daha o kartı dolu verip de dolu almadım... üstüne bak olm böyle olmuyor bik bik diye söyleyince de amma kıymetli kent kartım varmış oluyor, bu da üç... senin de nankör zihniyetinin de amına koyayım, bu benden dört!
  • hukuken ihtar çekilmesi halinde borçlu temerrüdüne düşen ve ek süre verildikten sonra da alacaklının seçimlik haklarını kullanabileceği insandır. 2013 yılı başı itibariyle 14 milyona yakın icra dosyası olduğu düşünülürse ve en iyi ihtimalle her bir alacaklının karşısında bir tane borçlu olduğu hesap edilirse ülke nüfusunun yaklaşık %20 sini oluşturmaktadır.
  • ülkemiz icra sistemi düşünülürse akıllılık eden insandır. zira icra iflas kanunumuz borçluyu koruyacağım derken borç verenleri enayi konumuna düşürmektedir.
    velhasılı kelam borç vermeyin; borcunuz varsa da ödemeyin.
  • dünyanın en rahat insanıdır lan bu. yeminle şundaki rahatlık bende olsa ohoo kesin mafya, tefeci falan topuğuma sıktıydı. burada "ödeyemeyen" değil "ödemeyen" insanlar bahsettiğimiz. yoksa ödeyemeyen adamın canını mı alalım yani.

benim derdim borcunu ödemeyen yavşak pişkinliğine sahip karakter düşmanlarıyla. ben de bunlardan bir adet var. "sabah sabah rüyanda mı gördün lan ibiş?!" diyecekler için "lan 14 ay oldu lan" diye yakarmak istiyorum.

14 ay önce 200 lira istedi benden acil kredi kartı ödemem var dedi. eyvallah dedim verdim. sonra aylar birbirini kovalamaya başladı. ardından taşlar yerine oturmaya başladı yavaş yavaş. benden borç istenmesinin sebebi parayı geri istemeye utanmamdı. lan bildiğin bugumu bulmuş namussuz haberim yok. yapamıyorum, diyemiyorum. tam cesaretimi topluyorum tamam istiyorum bu sefer diyorum;

"şey zamanında bi' pa... ilhan irem vardı noooldu ona yav?" çıkıveriyor ağzımdan.

lan ister tevazu, ister eziklik diyin (tevazu diyin olm nolur lan) böyleyim amına koyim. haa ama şunda kesin eminim ki bu insanın gözünde ne tevazu sahibi ne de eziğim. bildiğin salağım. parayı aldığında işsizdi, sıkıntılıydı, ailevi sorunları vardı, sevgiliyse arası bozuktu falan ben de yaşadım bilirim zorluğunu. sonra 6-7 ay içinde süper oldu neredeyse. işi oldu, sevgilisiyle arasını düzeltti. bak 6-7 ay diyorum tüm bu düzelmelerin ardından bi' o kadar daha süre geçti. ha bi' de kendisiyle yaklaşık 1 yıldır tek kelime konuşmuşluğum da yok. tüm bu gelişmeleri facebook sağ olsun oradan takip edebiliyorum.

"borcunu ödemeyen insan çalıştığı işi ... olarak güncelledi"

"borcunu ödemeyen insan ilişki durumunu 'var' olarak değiştirdi"

"borcunu ödemeyen insan istanbul'da"

"borcunu ödemeyen insan gaziantep bilmem nerde yemekte"

"borcunu ödemeyen insan izmir'de bisiklet turunda"

"borcunu ödemeyen insan, life is drunk'u ayakta sikti haberin yok"

vay amına koyim ya. şu insan benim 200 liralık yatırımımla yükseldi gitti, süper bi' insan oldu gözlerimin önünde. biz de işte derdimizi anlatacak sayfalarca yazı yazalım, o boğaz'a karşı çayını yudumlarken. çok yüksek paralarla uğraşıyor o yüzden artık benim 200 lira aklına bile gelmiyor desem o da değil.

buradan tüm borcunu ödemeyen insanlara sesleniyorum; bak unutmadınız yalanınızı siktirmeyin. borcunuzu her ödemediğiniz gün, bir tane parasını istemeye utanan insanın geceleri yorganın altında gizlice ağladığını biliyor musunuz?

saksı değiliz lan biz!!

"yaa şu 200 lira...ları gördün mü arkasında yunus emre resmi var dimi onların? hehe."

:(
  • ağzının üstüne küreğin tersiyle vurulması gereken insandır. alırken iyi allahın belası versene lan paramı.