şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin müthiş seçim vaadi. müthiş vizyon gerçekten. endüstri 4.0 kuantum derken bordan cam yapmaya kadar düştü vaatler.

bu arada bor ile ilgili çinli firmayla anlaşma yapıldı. sizin vizyonunuz yetmez bunlara.
    http://www.haberturk.com/…anlasmasi-2006155-ekonomi
  • (bkz: borcam)

komşuya hediye olarak götürülenden...

edit: biz bu leveli atladık be ince sen geriden takip ediyorsun devri...
  • çinli firma olayı güzelde 2023 yılında başlayacak malum lozan'ın gizli maddeleri yüzünden.

o zamana kadar cam yapalım bari.
  • :) şaşkaloz aktrol işte, kendi paylaştığın linki açıp okuyaydın görürdün. bor'un %36'sı zaten cam için kullanılıyor...

- bor ürünleri yüzde 36 cam, yüzde 31 seramik, yüzde 9 temizlik- deterjan, yüzde 7 tarım, yüzde 4 tutkal ve yüzde 14 pay ile diğer alanlarda kullanılıyor.
  • kaynak gösterilmeyen bir iddia.

koskoca cümleden çekilen bir söz olduğuna eminim, nereden mi eminim (bkz: aktroll)

kaldı ki 16 senedir bordan cam bile yapmayanların utanması gerekirken, üretim yapacağını söyleyen birinin eleştirilmesi akıllıca değil.

cam sanayii'ni küçümseyen salaklar herhalde bu sektörün ne kadar katma değer ürettiğini bilmiyorlar. cehalet de zaten burada başlıyor.

sadece şunu incelese yeter aslında: tık tık
  • meali "boru işlenmemiş ya da yarı işlenmiş olarak değil de, son ürün olarak satacağız, bu sayede ülkemize daha çok para kazandıracağız" olan söylem. bu son ürünün %36'sı camsa ince ne yapsın?

millet boğazlardan kılavuz ücreti haricinde bedavaya geçerken* ne işe yarayacağı bilinmeyen ve ekolojik zararları felaket seviyesinde devasa bir kanal yapacağım deseydi daha çok hoşunuza giderdi değil mi?

düzeltme: aglamiyorum gozume memleket kacti uyardı, kılavuz bile zorunlu değilmiş, ticari gemilerden hiçbir ücret alamıyormuşuz. bedava boğaz varken kanaldan geçecekler değil mi? tarım ve madenciliğe dayalı yan sanayii sizin neyinize...
  • adam yapacağım diyor yaptıracağım demiyor.
  • borosilikat camı zaten yapıyoruz hem de mustafa kemal atatürk'ün 1935'de kurduğu paşabahçe kendi trade mark ürünü ve kendi formulasyonu olan borcam yapıyoruz onlarca yıldır (1974'den beri).

benim burada anlamadığım akp hükümeti neden çinli firmaya eti bank üzerinden bor tedarik edip milli firmaya ticari dezevantaj oluşturuyor.

beynine üfürdüğüm aktrol kardeş sen burada ince'ye vuracağına, bu yavşaklığı yapanlara iki kelime söyle.

beyninizi sikeyim!..

edit: küfür eklendi.
  • adamın işaret ettiği yere bakmak lazım, parmağının ucuna değil.
  • zaten yıllardır yapılanı yapacağız vaadi vizyonsuzluk oluyor elbette. kaynağı okumadığımı iddia eden arkadaş olayı hiç anlamamış. borcam zaten yapılıyor bu mudur vaadiniz bor ile ilgili sayın muharrem ince demek istiyorum anlamayan kamillere tekrar söylemiş olalım.