şükela:  tümü | bugün
  • rpg shooter tarzı bir oyun. yakında burası entry dolar.
  • fallout'un aksiyon hali gibi bir oyun olmuş. bildiğiniz rpg ama aksiyon öğeleri çok fazla. görevleri yaparken sağdan soldan birileri çıkıp size ateş ediyor oranızı buranızı ısırıyor. açıkçası kontroller kolay ama çok vakit harcanması gereken bir oyun (her rpg de olduğu gibi) . grafikleri ise gerçekten mükemmel harika çizimler ve neredeyse 2 boyutlu oynuyorsunuz gibi hiç kasılmıyor. silahlardan zoom falan yapınca üçüncü boyut etkisi yerine sanki 2 boyutta ateş ediyormuş hissi veriyor ki bu biraz kötü bence. perspektif pek yakalanamamış. bir de oyunun 10. dakikasında bir yerde takıldı ki xbox360 da ilk defa başıma geldi bir şekilde bug var herhalde. tekrar yükledim aynı yeri oynadım bu sefer takılmadı. ilginç geldi. bir de save ediyorum diyor ama ilk load umda yine baştan başlattı (para silah vs durumu savedeki gibi olmak şartıyla) ki bunu anlamadım. oynadığım yeri tekrar 10 dakika anlattı. vaktim yoktu deneyemedim ama ilerleyen kısımlarda ne oluyor bilmiyorum muhtemelen checkpoint in yanlış seçimiyle alakalı bir kerelik bir olaydı.
  • vermek istediği atmosferi kesinlikle veriyor. araçlar, müzikler, karakterler, robot, düşmanlar hepsi çok güzel. gece gündüz farkını direkt hissediyorsunuz. unreal engine kullandığı için çok akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. her şeyiyle süper bir oyun olmuş. (pc versiyonu için söyledim bunları)

tanım: mad max dünyasında outlaws oynayabildiğiniz oyun.
  • ilk defa bir rpg de 16. seviyeye geldiğim ve o korktuğumuz 12. seviye adult köpecikleri bile tek bir mermi ile patlatabildiğim bir oyundur kendisi (en baba bosslar bile kafaya 5 mermi ile öteki dünyayı boyluyorlar) . demek ki fallout ta da bu kadar kassam birşeyler olabilecekmiş.
    önemli bir nokta level ınız yükselmeden yüksek level isteyen görevleri yapmayın. (10 iken 12 gibi yaparsanız ne oluyor çok güçsüz kaldığınız için çok fena oluyorsunuz ama yine de yapmak mümkün sniper ile level 10 iken level 12 civarı boss u kafadan 20 kere vurunca öldürebildim misal))
    bir de sanıyorum ana görev yan görev ayrımı var. ben yan görevlere biraz önem vermek istedim sonra bir ana göreve geçtim ki 4 saat civarında bir bölümü geçebildim(elemanın safe house una giriyorsunuz çıkmak mesele). sanırım oyunun sonu göründü ana görev olarak ama bitirmek istemiyor insan gerçekten.140 bin üzerinde xp topladım daha da toplamak istiyorum öyle böyle değil. bir yerlerden edinip oynayın bence.
  • wasteland tadını yaşatan 3. oyun oldu benim için**. atmosfer, mekanlar, silahlar, migdet, bandit, bruiser vs ler, herşey nefis. özellikle arkaplanda çalan müzikler harika. oyunun güzel yanlarından biri de henüz ulaşmadığınız levellerin silahlarını bulabilmeniz. böylece insana bir şevk geliyor, xp kasıyor, ne menem birşeymiş şu rifle diye. hunter'la başladım, diğer sınıflar ile oynamadığım için nasıllar bilmiyorum ama, ben sniper'ımdan memnunum. işimi uzaktan uzaktan hallediyorum. ama tutup da sledge'nin safehouse'ına girince makineli tüfek ve pistol kullanmak zorunda kalıyorsunuz tabii, ne de olsa kapalı ve dar mekan. ilk günden level 16 olduk, gerçi single oynarken daha hızlı ilerlendiği için normal. çoğu arkadaşım sadece online oynarak ilerlemeye çalışıyor. onun da tadı bir başka olmalı.

eğer ki tanımadığınız kişilerle online oynayacaksanız, loot (ganimet) olayında problem çıkıyor diye biliyorum. herkes önceden herşeyi kapmaya çalışıyor imiş. bu yüzden arkadaşlarla oynamakta fayda var.
  • beni lezzetten gebertecek oyun. esir etti kendine. tam aynı haritada dolaşmaktan tekdüzeleşmeye başladı diyordum ki, meğerse onlar ısınma turlarıymış. oynayın da wasteland nasıl yapılırmış görün.

ps : oyunun isminin de grafiksel tarzına gönderme olduğu yadsınamaz.
  • " so big. so angry. so dead. "
  • inanılmaz zevkli oyun. daha 1 saat oynayabildim ama neyinden bahsedeceğimi bilemiyorum. grafiklerine vuruldum zaten. oynanış deseniz akıp gidiyor. müzikler ayrı güzel. dünyanın tasarımı apayrı güzel. bir yanda dragon age origins bir yanda bu, aklımı kaybedeceğim lan. aynı anda iki harika oyun çıkarılır mı, biraz insaf.
  • oyunun tek kötü yanı dandik ötesi bir sonu olması. "ee ne ki şimdi bu" diye kalakalıyorsunuz. ama başlangıçtan sona kadar herşey müthiş. kesinlikle devam oyunu gelir. gelmeli.
  • co-op moduyla zevkten geberten, saatlerce esir eden oyun. lan dan oynamak yerine gerekli portları açıp gamespy üzerinden online oynamanızı tavsiye ederim. zaten ücretsiz olan gamespy üyeliği dışında hiçbir ekstra ücret istenmiyor. hamachi var ya? işte gamespy bir nevi hamachi oluyor arkadaşlarınızla aranızda. host olan arkadaşın bir takım portlar açması gerekiyor önce.

hunter ve siren olarak oynuyoruz arkadaşımla, şu an level 26 yız. bir oturuşumuz en az 4 saat oluyor. kesinlikle oynasın bu oyunu co-op seven arkadaşlarımız. senaryo da hiç boş değil, achivement sistemi de çok tatlı, skill sistemi zaten gayet güzel. tadı tuzu gayet yerinde bir oyun kendisi.