şükela:  tümü | bugün
  • buradan
    desteklediğim ve katıldığım grup...

up, up!
  • tarafimca kurulmus destek grubudur.
    borderline kisilik bozuklugubile alakali entry'den sonra aldigim mesajlar vesilesiyle karar verdim. isteyen benimle-bizimle paylasabilir duygularini.
  • psikoloji alaninda egitim aldim, boyle bir olusumu koseden izlemek olmaz. dilim dondugunce destek vermeye hazirim, beklerim efendim...
  • güzel kızlar vardır belki diye başvurduğum grup.
  • borderline, bir kişilik bozukluğu iken bipolar bozukluk bir duygu durum ya da duygulanım bozukluğudur. aslında benzer yönleri epey azdır. bipolar bozukluk (eski adıyla manik depresif psikoz) ruh sağlığı tanıları sınıflandırmasında genellikle nevrozlar arasına değil aralarında şizofrenin ve psikotik paranoyanın yer aldığı psikozlar sınıfında değerlendirilir. elbette bipolaritenin dereceleri vardır her bipolar, psikotik belirtiler göstermez. yine de temel bir fark olarak bipolaritenin bir kişilik bozukluğu değil ömür boyu ilaçla tedavi gerektiren bir hastalık olduğunu, manik ve depresif atakların kişinin hayatını dramatik ölçüde etkileyebildiğini, borderline kişilik bozukluğunun ise ağır bir bozukluk olmakla birlikte terapiyle çözümlenebildiğini belirtmek gerekir.