şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bordomavi net) trabzonspor'un internet üzerinde kurulan ilk ve en büyük taraftar oluşumu olan bordomavi.net, trabzonsporlular tarafından trabzonsporlular için hazırlanmış bir "taraftar" sitesidir.
  alıntı: http://www.bordomavi.net/
 • trabzonspor taraftar sitesi. trabzonspor'un internet üzerinde bulunan en büyük taraftar topluluğu bmn. ama internetle sınırlı değil. deplasman maçlarına, kamplara giden; birbirleriyle yüzyüze görüşen ve etkinlikler düzenleyen bir oluşum. saldırgan taraftar profilinden uzak, bilinçli bir platform; özellikle üniversitelerde trabzonsporluları bir araya getiren. forumunda görüş alışverişi yapılan, özellikle bu günlerde takının gidişatı mantıklı önerilerle masaüstüne yatırılan bir site. bütün forumlarda görülen bazı aksaklıklar da var tabi; ancak güzel görüşler için okumaya değer. yönetimin ve futbolcuların da takip ettiği, bunları çeşitli kamp ziyaretlerinde ve etkinliklerde belirttikleri yer de aynı zamanda.

  ek: yaklaşık bir ay önce, düzenlediği organizasyonları üyelerine sms yoluyla bildirmeye başlayarak bu konunun öncüsü olmuştur.

  http://www.bordomavi.net/
 • revizyona uğramış haliyle trabzonspor'un resmi sitesinden bile daha güzel olmuş "trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi".
 • trabzonspor'un kötü gidişi sonrası aşağıdaki duyuruyu kamuoyunun bilgisine sunan site:

  bordomavi.net'in kamuoyuna duyurusudur:

  trabzonspor kulübü bugün tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşamakta, takımımız puan tablosunda asla hak etmediği bir konumda yer almaktadır. kuşkusuz bu duruma ilk düşen kulüp trabzonspor değildir, her büyük kulübün tarihinde böyle dönemler yer almaktadır, bundan sonra da benzeri durumlar görülebilecektir.

  ancak bizler, trabzonspor taraftarı olarak, başarısız sonuçları içimize sindirebilecek bir grup değiliz, 20 değil 100 yıl geçse de öyle olmayacağız. inatçıyız. trabzonspor'u olması gereken, doğasının gerektiği yerde görme için elimizden ne geliyorsa yapacağız. susmak gerekiyorsa susacak, konuşmak gerekiyorsa haykıracağız.

  bugün de o günlerden biri. başarısızlığı sindirmeyeceğimizin, alınan kötü sonuçların ve saha içi dışı yetersizliklerimizin üstünün örtülemeyeceğini kulübü yönetmeye talip olanlara haykıracağımızın ve inadımızın vurgulanacağı gün bugün.

  bizler, bordomavi.net sitesi olarak, içinde bulunulan durumun yanlış yönetim politikalarından/politikasızlığından kaynaklandığını düşünüyor, mevcut yönetimin iyi niyetinden kuşku duymamakla birlikte, sadece iyi niyetin yönetim fonksiyonu için yeterli olmadığını, yanında ehliyetin de bulunmasının olmazsa olmaz bir gereklilik arz ettiğini biliyor ve iddia ediyoruz.

  kamuoyuna bir kez daha gururla hatırlatmak isteriz ki; trabzonspor camiası, geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine biçilmeye çalışılan sıradanlık elbisesine sığmayacak, sığamayacak kadar derin ve köklü bir futbol gelenek ve potansiyeline sahip bir kulüptür. trabzonspor'un geçmişteki başarılarını vücuda getiren dinamikleri bugün de tüm canlılığıyla hayattadır. trabzonspor, gerekli parametreleri bir araya getirip, benzeri ve daha büyük başarıları çıkaracak maddi ve manevi gücü bünyesinde barındırmaktadır. bu açıdan bir sıkıntı ve endişemiz bulunmamaktadır; başımız dik, ruhumuz müsterihtir.

  ancak, trabzonspor'un mevcut durumu büyük camiamıza yakışmamakta, camiamızı bir an önce bu kabustan uyandırmak için trabzonspor'u trabzonspor yapan dinamikleri görev başına çağırmak gerekmektedir. o güç de trabzonspor taraftarının kendisinden başkası değildir.

  mevcut yönetim ya acilen kalıcı ve köklü çözümler üretmeli, ya da üretecek ehliyete sahip değilse kulübe daha fazla zarar vermeden, kulübün gerçek sahibi olan taraftarı daha fazla üzmeden, "en kısa zamanda" yerini ehil kadrolara bırakmalıdır.

  gerçek trabzonsporluluğa yakışan davranış tarzı bundan başka bir şey değildir, tarih gurur ve inatla hareket edenleri yazarken son derece acımasız davranmaktadır.

  başarısızlığın sebebi olanlar şunu çok iyi bilmelidir ki: giyilen o formalar futbolcunun rahatı açısından oldukça hafifletilse de, bordo-mavi formamızın manevi ağırlığının bekçisi bizleriz, onu hafifletemezsiniz. gerek sahadaki 18 formanın, gerek kenar yönetiminin giydiği formaların, gerekse de yönetimin giydiği formaların manevi ağırlığı büyüktür. bazen öyle bir ağırlık olur ki, altında kalanı ezer. ve böylece kendine layık olanla olmayanı ayırır.

  gittiği her coğrafyada rakiplerinin başına bela olan, kulüp yapısı ve taraftar bütünleşmesiyle örnek alınan trabzonspor'umuzu gömmüş değiliz. gömülmesine de fırsat vermeyeceğiz.

  bu kulübün gerçek sahibi olan bizler daha ölmedik! biz yaşadıkça da trabzonspor başarisizliği hep yadirgayacak, trabzonspor layik olmadiği bu duruma asla alişmayacak!

  trabzonspor'un başarısını önemseyen tüm kişi ve kurumların bilgilerine sunarız.

  bordomavi.net
  trabzonsporlular birliği (1999)
 • düzenlediği anket ile trabzonspor'da taraftarın gözündeki başarılı isimleri belirlemeyi amaçlayan site.

  bordomavi.net taraftar ödülleri için;
  http://www.bordomavi.net/…p?page=duyurular&d_id=333
 • üye sayısı 20,000'e ulaşan, 20.000'inci üyesi hami mandıralı olan site. erkeğiyle kadınıyla çocuğuyla bebeğiyle tam anlamıyla sıcacık bir aile.
 • trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi olmakla beraber şuanki haliyle trabzonspor resmi sitesi'nden daha iyi bir görünüme sahip site.
  trabzonspor'un sezon öncesi hazırlık kampı olan gerede'ye her sene takımı ziyaret etmek için giden taraftar oluşumu.
  2007 mart'ında; istanbul, kocaeli ve bursa olmak üzere çanakkale'ye şehitleri ziyarete giden topluluk.
 • 1999 yılında kurulmuş trabzonspor'un en büyük taraftar sitesi. çok büyük fedakarlıklar ile beklentisiz azimli bir çalışmanın ürünü. trabzonspor taraftarının göz bebeği, gerek trabzonspor yönetimi, gerek futbolcu gerekse rakip takım taraftarlarınca takip edilmektedir. sosyal projeleriyle, trabzonspor için düzenlediği organizasyonlarla, gerçekten karşılık beklemeyen, her meslekten insanın bulunduğu bilinçli bir kitlenin merkezidir.

  sitenin en büyük özelliği üyelerinin oldukça eğitimli, bilinçli, trabzonspor'a gönülden bağlı ve alçakgönüllü olmasıdır bana göre, burayı sıcak bir aile ortamı yapan da budur.

  2001 yılları başındayız. koyu trabzonspor'luyuz biz de, trabzon'dan geldik 7 sene önce istanbul'a, eskiden trabzonspor'un t'sini bilmezken istanbul'da kimlik oldu trabzonspor. internet ile aramız da iyi, giriyoruz bordomavi.net'e, ana dandik bi site, lan koskoca trabzonspor'un taraftar sitesi dandik olur mu, hemen bir e-posta yazıyorum :"bu işi bilmiyorsanız yapmayın". cevap bekliyorum, daha iyisini biliyorsan yap şeklinde bir cevap gelse mutlu olacağım, beklentim o çünkü, başka ne denilebilir. site kurucusu mesaj atıyor : "elimizden bu geliyor, yardımcı olursanız sevinirim" diye, hadi len dese bir daha siteye girmeyeceğim, demiyor, eziliyorum, üzülüyorum, yardımcı oluyorum, teknik işlerini üstleniyorum, sonra aileden bir parça oluyor burası, seviyoruz velhasılı kelam. karşılıksız, gönülden seviyoruz. temiz sevgileri barındırdığı için, 23 yıldır şampiyon olamayan trabzonspor'un şampiyonluk değil temiz oyun bekleyen taraftarlarını barındırdığı için daha da çok seviyorum, sevdikçe sarılıyoruz, çok güzel oluyor..