şükela:  tümü | bugün
  • evet, pek çok insan gırtlaktan "ğ" sesini çıkarmadan, sadece ö harfini uzatarak telaffuz ediyor. "böğğğrek" demiyor.

bu eylemin benzeri poğaça kelimesinde ters olarak yaşanıyor. "pooça" olarak söyleniyor genelde. kimsenin de gırtlağını yaya yaya "poğğğğça" dediğini duymadım.
  • köylüdür eğitim almamıştır genç olmadığı sürece sıkıntı yoktur.gençse acilen eğitilmelidir! geçen kahve alıyorum servis yapan hanımefendi 22 yaşlarında bir kız kardeşimiz katayım mı diyor :/ işte bunu kaldıramıyorum katmak nedir yani ?bazı kelimeler beni hayattan soğutuyor döndüm baktım yüzüne dikkatlice vay be dedim 22 yıl boyunca ne yaptın sen :/ koca bir hiç rezalet! yaşlı insanlara asla sözümüz yok olamaz ama bu gençlerimize yazıklar olsun gelişmek parayla değil imkanla değil her gün yolda bulduğunuz kağıt parçalarını bile okusanız yeterli...
    aklım almıyor kaldıramıyorum ben kelimeyi kullanıyor ama o kelimeyi kullanmış olmak için kullanıyor anlamını tam kavrayamamış konuşuyor ama basitlik akıyor serserimsi mahallemsi bir ağız diksiyon ses tonu öyle uyarlanıyor bilmem ne aman neyse benim için hassas bir konu lütfen öküz gibi geçirmeyin hayatınızı böyle insanları görünce benim için bir inekten hiçbir farkı olmuyor inek yani hayvan sana bön bön bakan sadece iki kelimeden anlayan o yani çok rica ediyorum gençlerimizden okuyun okuyun okuyun!!!