• içsiz* bir perspektiften bakarak rahatlıkla rumuzuyla müsemma olduğunu söyleyebileceğim yazar. yolları çatallanan bahçe'yi elli kez okuyabilen ben ve kum saatine tahammül edemeyen ben arasında gidip geliyorum entrylerini okurken. ilk başlardaki sıkıcılık yanılgısının anlamamak olduğunu farkettiğinizde ve tabii biraz da sabrettiğinizde bir çeşit bağımlılık dahi yapabiliyor. normal şartlar altında her bir yerlerinizden alevler fışkırarak dinleyeceğiniz bir şeyi, öyle serin öyle rahat söylüyor ki alevler sönüveriyor. aslında bu da benim uydurmam. serinliğinin kaynağı başka insan hallerini algılayabilmesi galiba. algılamaktan öte varlığının kabulü, kabulünden de öte varlığının normalliğinin bilincinde olması. kendisini dünyanın merkezi olarak algılayamama durumu falan var deyip abartmayayım da aslında benim yapmak istediğim sözlük modasına uyup "untergrundbahnda hızlıca ilerlerken rujumu tazelemek üzere girdiğim tuvaletin devasa aynasının köşesine ağını kurmuş bir örümcekten öğrendiğim kadarıyla.." diye başlayan bir şeyler yazmaktı lakin gerçeklik düşkünlüğü olan birine bunu yapamazsınız, yapmamalısınız..*
  • bugünlerde kendisini hatırladıkça "korkudan daha beteri korkunun korkusudur" lafı flaşlar eşliğinde beynimde patırdayan şahs-ı muhteşem.
  • okudugum kadarıyla, kendisine toptan bir şükela verebilecegim yazar.
  • hafıza konusunda her zaman danışılabilicek tek yazar .
  • bilgisi ve yazı gücü ile eskiden beri büyük bir zevkle okuduğum ve izlediğim çok iyi bir sözlük yazarı idi. şimdi bunlara, sabrı, azmi ve sağlıklı düşünceyi en umutsuz vakalara bile anlatmak için harcadığı emek ile kendini gösteren bir yücelik hali de eklendi. anlamak için okunursa, bahsettiğimiz umutsuz vakaların bile işine yarayacağı düşünülebilir; öyle etkili...

aynı yerde yazmaktan mutluluk duyduklarımdan.
  • yazılarını ozenle varakladığım, söz nakkaşı*

(bkz: #4969158)
    (bkz: #8402112)
  • radyospor'da hat trick programında ali erim ile birlikte sundukları programda eksi yazari oldugunu ve anthony modeste ile ilgili girisinden bahsetmesi ile kendisini kesfettigim suser.
    (bkz: orhan uluca)
  • enis batur'a göre, çağdaş insanın kafasındaki gerçek imgesini sarsan, zedeleyen en önemli yazarlardan biridir.
  • döne dolaşa okuduğum sözlük yazarı* * *
hesabın var mı? giriş yap