• alman hamamböceği olarak bilinen, kalorifer böceği olarak da tanınan böcek için ölümcüldür.

ayak mantarı için kullanılabilir.

böcek ilacı olarak kullanımı tarif edeyim.

önce, kendi kullandığım ürün, amerika'dan gelen ''timbor'' isimli üründü. bu ürün türkiye' de bulunan borik asitlerden farklı mı bilemem. türk malı borik asit kullanmadım hiç.

neyse konuya dönelim. hiç patatesle falan uğraşmayın. borik asidi, böcekli bölgelere ince bir tabaka halinde atın. bir gazete sayfası üzerine hafif dökün bu ürünü, üfleyerek uçuşturun. çok ince bir toz tabakası halinde olmalı.

böcek toz borik asidin üzerinden geçecek, ayak ve antenlerine bu toz bulaşacak. belli zaman aralıklarında anten ve ayaklarını ağzı ile temizler. bu sayede borik asidi bünyesine alır.

bu böceklerin sindirim sistemi yok. yediklerini, bünyekerindeki bakteriler parçalar. o bakterilerin atıklar, böcek için gıda haline gelir.

borik asit aynı zamanda bir antibakteriyeldir. böcek bünyesindeki bakterileri öldürür. böcek artık beslenemez ve ölür.
  • mantar tedavisinde çok faydalı olan, özellikle ayak mantarı için muhtemelen en iyi tedavi seçeneği olan kimyasal veya ilaçtır. ayak mantarı inatçı ve geçmek bilmeyen bir mantar türüdür. borik asidin en önemli avantajı ise ayaklar haricinde ayakkabı astarı üzerine ve altına da dökülerek tatbik edilmesiyle, ayakkabıyı da dezenfekte ederek tekrar bulaşmayı engellemesidir. ayrıca bir leğene su döküp bir miktar borik asidi içinde çözdürüp ayaklarınızı 45 dk. bu suda bekletirseniz ve suda bekletme ile ayakkabıya dökme işini bir veya iki haftada bir birkaç defa tekrar ederseniz mükemmel sonuç alırsınız. ben denedim ve sonuçtan yüzde yüz tatmin oldum.
  • kedimin gözü mikrop kapmıştı , internette araştırma sonucu hatun'un biri borik asit'in mikrop öldürücü özelliği ve uygulandığı zaman iyileştirici etkisini olduğunu yazmış , okuyunca bir koşu eczaneye gittim ;

+ borik asit alacaktım

( içerde çalışan ve eczane sahibi dahil olmak üzere 4 kişi gözlerini bana diktiler , ne oluyor lan dedim içimden. )

- ne yapacaksınız borik asit'i diye sordu eczacı hatun bir kaşını da kaldırarak

+ ne yapıcam amk bomba yapıcam tabi ki demedim. kedi gözü rahatsızlığı için alacaktım dedim de millet rahatladı.

bu borik asit illegal şeylerde mi kullanılıyor ? durduk yerde gerilim yaşattılar bana , araştırdım yok öyle birşey gayet işe yarayan bir element.

niye bu kadar şaşırdılar hala anlamadım anhası minhası , bu da böyle bir anımdır işte borik asit'le ilgili.
  • un, sıvı yağ, şeker üçlemesine katılarak harika hamamböceği yemi yapılır. iki günde bir yemleri de yenilerseniz hamamböceklerini mutfak zemininden toplarsınız.
  • sümüklü kedimin sümüklü 3 bebesinin gözlerini temizlemek için kaynamış suyla karıştırarak kullandığım, eczaneden 2 buçuk liraya alınabilen madde.
  • ayak kokusuna birebirdir:

(bkz: #54762025)
  • açık yaralarımın tek dermanı. canınızı acıtan yaralarınız mı var dökün bunu biraz yakar ama kapanmayanı da kapatır.
  • gıdalarda protein analizi sırasında, kırmızı olarak protein distilasyon ünitesine girip, yeşil olarak çıkan, sonrasında hcl ile titre edildiğindeyse rengi gül kurusuna dönen bir çeşit asit.
  • mukoza antiseptiği olarak kullanılır. göz enfeksiyonlarında yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
  • ruslarin solusyonunu dis kulak iltihabi tedavisinde kullandigi kimyasal. pamuga birkac damla borik asit koyup bu pamugu kulaga yerlestirerek gece boyle uyuyorlarmis. kulagin icindeki iltihabi aksamdan sabaha kurutuyormus.
hesabın var mı? giriş yap