şükela:  tümü | bugün
 • ali kemal ile paris'te surgundeyken ask yasadigi bir ingiliz hatununun yillar sonraki ask meyvesi, ali kemalin torununun torunu... su anda ingilterede muhafazakar partide onemli gorevlerde bulunurken, yasadigi ask skandali yuzunden gorevinden alinmis gazeteci...
 • londra'daki belediye başkanlığı seçimlerinde "benim bir tarafım da türk" diyerek türklerden oy toplamaya çalışan biri.
 • cem uzanı alın, o samimi nefis gülümsemesini, o güven veren sıcacık ifadesini aynen koruyun, üstüne beyaza yakın sarı saç ekleyin, salın londraya. aha budur boris.

  açıkca ırkçılık yapmışlığı ona buna çemkirmişliği, hatta bu ırkçılıktan sonra üstüne geldiklerinde "ben o sözleri ettim ama ben ırkçı değilim bikerem. bakın benim ninem de bir köleydi. yani anlarım halden" demek suretiyle çerkes ninesine köle, ali kemal dedesine köle taciri olarak değinmişliği bile vardır. araştırmadım ayrıntısını bilemeyeceğim hikayenin. (burada bir not düşmek lazım: adeta içimizden biri olan borisin "ırkçı değilim ama..." konseptine nasıl içgüdüsel bir şekilde yanaştığına dikkat ediniz efem)

  londra büyükşehir belediyesi(??) başkan adayı olarak bu şahsın, herhangi bir konuda net bir fikir beyan ettiğine henüz şahit olmadım, hatta duyduğum dedikodulara göre basın toplantısı vs bir ortamda kendisine soru sorulduğunda cevaptan ziyade saçma sapan şakalarla durumdan kurtulmaya gayret ediyormuş.

  ha neden yazdım bu kadar şeyi alakasız bir adam için? zira aylardır izliyorum bu adamı, kendi potansiyelini ziyan ettiğini fark ettim. kendisine sesleniyorum buradan:

  ey ali kemalin torunu! yanlış memlekette politikacı olmuşsun, kendini ziyan ediyorsun.. özüne dön, bak atalarının memleketi seni baş tacı eder 47 dönem mecliste kalır 9 kere başbakan olursun. o potansiyeli gördüm sende de, memlekette de.
 • "voting tory will cause your wife to have bigger breasts and increase your chances of owning a bmw m3" sozunun sahibi, nevi sahsina munhasir politikaci.
 • iki gundur milliyet'in hakkinda koca koca haberler yaptigi ve daha dedesinin dedelerinden biri turk oldugu icin turkmus gibi yansittigi, gercekte asiri sagci, ingiliz milliyetciligine yakin politika yapan, cok kisi tarafindan gocmen dusmani ve dolayisiyla ingiltere'deki turklere de karsi oldugu bilinen, "dedesinin dedesi ataturk'e karsi olan birinin kendisinden de hayir beklenmez" tumevarimlarina elverisli, malesef londra'nin yeni valisi ya da belediye baskani (bkz: mayor).
 • bugun de hurriyet "ezilenin zaferi" temali bi haber yapmis hakkinda. inanilir gibi degil. turkiye'yi birakip dunyadaki saga hizmet etmeye baslicak heralde aydin dogan:

  http://www.hurriyet.com.tr/…91.asp?gid=229&sz=11646

  edit: acikcasi ben turklerin oy verdigini zannetmiyorum, adamin gocmen dusmani oldugu her halinden belli. saniyorum hurriyet ve milliyet'e haber cikarmak icin ugrasmis ve kendisiyle ayni karede resim cektirmeyi basarmis gazeteci arkadaslarimizin disinda bu adama pek bi turk oy vermez. zaten londra'da turklerin zahmet edip oy kullandigini da zannetmiyorum pek, rekor da olsa topu topu %45 katilim orani vardi tum sehirde bu sene. oy vermeye zahmet eden turkler de genelde isci partisine vermistir diye gozlemliyorum. fakat turkler disinda isci partisinin adayi son 8 sene icinde epey bi pot kirdi, karsisina almadigi grup birakmadi, ayrica ulkede genel olarak ana muhalefet partisi conservative party nin yukselisi gozlemleniyor. ama turklerin bu iste etkisi oldugunu zannetmiyorum, bu tamamen turkiye'deki medyanin sacmalamasi gibi geliyor bana.
 • bu adamin nasil biri oldugunu anlamak icin su videoya bakmak yeterli sanirim.
  http://www.youtube.com/watch?v=iwiup19bboa
  (+18)
 • türkiye'ye alehine davranan herkesin, soyu sopuda olsa, ucundan kıyısından ihya olduğu soyut denklemi çok mu solipsisttir bilmiyorum fakat ''karışık'' aile yapısı, ucube isim etimolojisi ve o 'her yola gelirimci' ıslak dudakları yaşatan pespembe teniyle londra'nın hakettiği başkan olduğu kesin.

  bir de kendisi bana postapokaliptik filmlerdeki, kaotik ama güzide metropolise gizli acendasıyla gelen 'yeni umut' başkanları hatırlatıyor. sonunda konservatifler tam 'işte bu' derken, uyuşturucunun serbest olduğu, 17 kişilik orjilerin hırla gittiği bir 'süper ortam' ortaya çıkıyor. artık sonra şaşkın ingilizleri kim kurtarır veya aslında istedikleri bu mu bilmem.
hesabın var mı? giriş yap