şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün moskova'da vurularak öldürülen putin muhalifi rus politikacı.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-31669061
 • 4 el ateş edilerek öldürülmüştür.
 • solidarnost hareketinin liderlerinden boris yeltsin döneminde enerji bakanlığı yapmış rus siyasetçi.
  vasilyevskiy spusk meydanı'nda silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
 • rusya'nın en büyük muhaliflerinden olan ve putin'in en büyük rakibi niteliğini taşıyan, bu gece suikast sonucu öldürülmüş olan rus siyasetçi. putin, bu olayın kendisine karşı gerçekleştirilmiş bir provokasyon olduğunu söylüyor lakin büyük bir hamle yapmış da olabilir. rakibin kalesinin gittiği kesin. vezir, bunu da lehine çevirecek kadar güçlü.

  http://i.imgur.com/pjfho2k.jpg
  http://i.imgur.com/pun8cf6.jpg
  http://i.imgur.com/1afaau0.jpg
 • 10 şubat'ta verdiği röportajda ukrayna'daki savaşa karşı olduğu için putin'in kendisini öldürtebileceğinden korktuğunu söylemiş ve ardından da öldürülmüş rus muhalefet lideri siyasetçi.

  geçenlerde de putin karşıtı olduğu bilinen rusya'nın en zengin vatandaşlarından biri hapsi boylamıştı.

  putin seçimler öncesi gözdağı vererek rakiplerini elemeye başlamış gözüküyor. bakmayın siz onun kendisine komplo kurulduğunu söylemesine. sergey yushenkov ve paul klebnikov örnekleri de mi komploydu sayın putin? anna politkovskaya? bu kaçıncı lan? takip edemiyoruz artık.
 • rusya'daki rejim hakkında çok ciddi tartışmalara neden olacak bir cinayete kurban giden muhalif lider.

  http://www.nytimes.com/…e-no-longer-any-limits.html
 • rus ırkçı/milliyetçi guruplarının desteklediği kağıt üstünde liberal bir isimdi. bir cumartesi gecesi öldü.
 • putin'in en buyuk rakibi olmayan ve suikasta kurban gitmis insandir.

  son secimlerde meclise bile girememis bir siyasetciden bahsediyoruz. jirinovski var ya, komik adam hani, o bile meclise girdi lan. hatta cok da ciddi bir oy orani ile.

  putin oldurttu diyenlere,
  - bu kisi tum rusya sehirlerinde, onu birak birkac buyuk sehirde onbinlerce insani sokaklara cikarmaya yetecek guce sahip miydi ? (cevap: hayir. oyle olsa secimlerde meclis disi kalmazdi)
  - bu hali ile putin icin bir risk teskil ediyor muydu ? (cevap: hayir. en fazla putin'e karsi basin aciklamalari vb. yapardi. can sikardi o kadar. ama ciddi bir gucu olmayan bir siyasetciden bahsediyoruz)
  - 1 mart'ta moskova'da duzenlenecek bir gosteri icin basvurmuslardi. rusya yonetimi eger kendisinden korkuyordu ise, bu toplantiya izin vermezdi ama bu gosteriye izin verilmisti.

  bir de, medya 21. yuzyilin savaslarinda bir tanktir, tufektir. rusya konusundaki olayi sadece nytimes ya da avrupa gazetelerinden takip ederseniz yanilirsiniz.
  bunun bir de rus tarafina bakacaksiniz.
  sonra bir de, en onemlisi, gercekleri bizzat siz arastiracaksiniz. adamin siyasi gecmisi ne, ne kadar basarili vb. bakacaksiniz.

  oyle fikir beyan edeceksiniz.
 • haydar baş ne kadar tayyip erdoğan'ın rakibiyse, putin'in işte o kadar rakibiydi.
 • rusya'da öldürülmesiyle muhalefeti sokağa döken lider. hakikaten putin için böyle bir şeye girişmek o kadar aptalca olur ki, ister istemez insanın aklına yabancı istihbarat servisleri geliyor. gerçi korkunun halen büyük prim yaptığı rus siyasal sistemi ve toplumunda, bu tarz -bizim gibi avrupalılaşmış bünyelere garip gelen- unsurlar, ciddi anlamda işlevsel de olabilir. bu nedenle cinayet hakkında konuşmak için henüz çok erken.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-31677506