şükela:  tümü | bugün
  • gojira'nın 26 haziran 2012'de çıkacak beşinci stüdyo albümü l'enfant sauvage'ın onuncu parçası. isminden kelli gojira'nın da game of thrones s02e01 720p hdtv x264 immerse'ü heyecanla beklediğini anlamamızı sağlayacağa benzer. onlar da 720p'ci.
  • joe duplantier'in vokali demeyeceğim, haykırışıyla gojira'nın farkını bağırdığı şarkı. tapping'le başlar, haykırarak devam eder, replay tuşuyla son bulur.
  • klibinde reenkarnasyonu konu alan gojira şarkısı.şarkı dediğime bakmayın dehşet bir şey bu,senelerdir metal dinliyorum ben böyle hayvani bir grup görmedim.adamlar technical death metalin hakkını veriyor üstüne üstlük anasını ağlatıyorlar.meğer ben senelerce brutal vokal yerine patlak egzos sesi dinlemişim haberim yokmuş.
  • bu kadar sade olup bu kadar mükemmel olabilmek de gojira gibi dehalardan beklenir.
  • tekniğin ve vokalin tamamiyle icra edildiği aşmış gojira eseri.
  • kış mevsiminin yaza sirayet ettiği günlerde, bu şarkı daha da bir anlam kazanıyor. gojira'nın yaratıığı atmosferi sevenler için, yaz mevsiminin başlangıcında bu şarkının yarattığı duygu karmaşası, karanlık kış günlerindeki yalnızlığın tüm zamanlara yayıldığının en güzel örneklerinden.

gojira her şarkısı ile isminin karşılığını farklı şekillerde yansıtıyor. bu şarkı ise kışın doğanlar için daha anlamlı ve daha karanlık.
  • şu saatte diyorum bak, şu saatte aklımı oynatmama sebep olabilir bu şarkı.
    hayatım müzikle geçti, ki nacizane iyi bir müzisyenim ama böyle bi şarkı nasıl yapılır bilemiyorum.

sadece üç akordan bu tarz bir kaos nasıl çıkar ?

one day you'll walk the world and keep in mind
    the heart you've been given in winter time..