şükela:  tümü | bugün
  • bana ilk aşkımı hatırlatan parça.

zaten ona aşık olduğum zamanlar (teee 16 yıl önce) çok dinlerdim.

zamanın ötesinden düzeltme: artık çok daha özel bir insanı hatırlatıyor, gece gece entry düzelttiriyor.

zamanın ötesinden büdüt 2: özel falan değilmiş, yine ilk aşkı hatırlatıyor.
  • tellerin ezgisinden doğdum
    sadece birinin her şeyi olabilmek için
    hatta içinden geçenler için bir şarkı..

kapat gözlerini, içine sızmayı deneyeceğim
    kalbini bahar gibi uyandırmayı..
    çünkü ben sadece sana bunları hissettirmek için varım..

günü yakala, bir şarkı aç, yeter ki memnun ol, kuşlar kadar özgür..
    hüznünü geride bırak..
    mutlu olacağın günler gelecek, sana bunu yaşatacağım..

hala yağmurdan sonra açan güneşler kadar tazesin.
    içindeki ışığı takip et, boşa gitmeyecek..
    ve göreceksin ki, bu hisleri tatmanı sağlayacağım

şarkıların yanında..
    seni hiç terk etmeyecekler
    ve bu seni iyi hissettirecek tek şey olacak

bu hayata kazanıp kaybetmeye geldik
    birinin rüzgarında esinti olmaya..
    mantık ve kalp arasında asılı kaymaya
    kendini bul, kendinden emin ol
    her günden ders çıkar
    içindeki ışığı takip et, boşa gitmeyecek
    ve göreceksin ki, bu hisleri tatmanı sağlayacağım..
  • en damar arabesk şarkıyı bile yanında funny happy birthday song gibi gösterebilecek bir şarkı.
  • ilk olarak 1998 yazında, bir karadeniz şehrinde, camdan bakarken dinlediğim ve kalbimi delip geçen scorpions şarkısı..

az kişi bilir evet, az kişi de bilsin zaten,
    çoğunluğa dokunmasın sözleri..
    dokunamasın..

benim için bir yaz günüdür, "born to touch your feelings".. kıştan daha çok yazı sevmemin belki de yegane sebeplerinden birisidir, kim bilir!

o karadeniz şehrinin denizinde "o"nun isminin yazılışıdır, kalbinin kalbime dokunuşudur..

çocukluktan, ilk gençlik dönemine geçiştir, hüzündür..

diyeceksiniz, "bu kadar şiirsel olma!", ama insan bu şarkıyı dinlerken "şiirsel" olmamayı beceremez ki,
    yani bazen istesen de, gerçekçi,
    olamazsın ya hani!
    azılı bir romantiksindir, o dakikasından sonra, zamanın..

"yaylıların sesinden doğmuştum
    birisine herşeyi vermek için
    sadece senin hislerine bir şarkı olmak için"..

sırf şu 3 dize bile yeterlidir, senin ağlayışının rengine yardıma gelmesi için,
    hüznün..

hüzne,
    hüzünle...
  • bir zamanlar sabah akşam dinlerdim bu şarkıyı. herhalde hayatımın şarkılarından biriydi o zamanlar. ta ki eski sevgilimden, başka bir deyişle aşık olduğum tek kadından - ki kendisi ondan sonrakilerde hep aranan olacaktır- ayrılırken fonda çalana kadar. her zaman hüzünlü bulduğum, çok sevdiğim bu şarkıyı ilk kez o zaman gerçekten hissettim, dinledim galiba. ve o gün, en güzel halini dinledikten sonra bir daha hiç dinlemedim bu şarkıyı. bir nevi zirvede bırakmak sanırım. ya da o anlardan kaçmak. demem o ki, buraya kadar bunu okuduysanız şunu da eklememe izin verin: bir gün aşık olduğunuz kişiden ayrılmaya karar veririseniz fonda çalan şarkıya dikkat edin. sizin için değerli olan bir şeyi daha kaybetmenize neden olabilir. aslında; aşkınızdan ayılmayın hiç, manyak mısınız?
  • dinlendiği zaman tüyleri diken diken eden nadir parçalardan.. kesinlikle yazılmış en güzel şarkılardan biri..
  • scorpions'un değeri bilinmemiş, tam olarak 1977 yılında yaptıkları aşmış şarkısı. dinledikçe huzur verir, az kişinin bilmesi daha güzeldir.
  • uli jon roth'lu dönemden olduğu için bana kalırsa scorpions'ın da üzerine düşmediği pek çalmadığı parçası. zaten bilmesel scorpions kendini öyle bir gösteriyor ki 1979'da ilk albümünü çıkarmış da uli jon roth'lu hiç albüm çıkarmamışlar gibi. oysa ki scorpions'ın gerçekten en iyi dönemi 1972-1977'dir. matthias jabbs denen çocuk 1978'de jon roth'un yerine gelince scorps da amerikan piyasasına oynayan ticari bir rock grubu halini aldı. lovedrive albümü de her ne kadar ben de sevsem de, scorps'un bu döneminin başlangıcı oldu maalesef. sonra gelsin stadyum dolduran arena rock scorpions'ı.

scorps'un 1979 öncesinde de ne var ne yokmuş merak edenler için bir hazinedir 1972-1977 scorps'u. power ballad'lar yine var tabi bu parçanın olduğu gibi ama her şey daha profesyonel ve daha temiz. özellikle 1977 taken by force'u mutlaka dinleyin derim. en iyi scorpions albümü. bundan sonraki en iyi scorpions albümü de ta 30 sene sonraki humanity hour 1. aslında taken by force'un ardına direkt humanity hour 1'ı dinlense nasıl olur merak ettim şimdi. deneyelim.
  • bu doğum günümde kendime hediye ettiğim scorpions klasiği.

ben 24'ümü bitirirken çaldı durdu sabaha kadar. kendi kendime duygusallaştım dinledikçe.

neyse, geç oldu. uyumalıyım en güzeli. nice 24 yaşlara diyorum son olarak..
  • still loving you ile dinlemekten bıkmışken, off yine mi scorpions ve aynı parçalar derken, aniden yeni keşfedilen, yuh bari öldükten sonra keşfetseydin dedirten 1977 tarihli scorpions sürprizi. bu kadar yıl içinde hiç mi bir radyoda çalınmaz, hiç mi bir kasetçi, plakçıda rastlanılmaz nasıl olur yaaa delireceğim.
    atina konserinin 1. cd sinin 5. parçası olarak şu iğrenç günlerin depresyon ilacı olarak kullandığım eylül 2014'ün şarkısıdır benim için.
    ilk dinleyişte ki ilk 10 saniye içinde arabeske kayma endişesi ile çok büyük stress yaratmış ama sonra batı müziğinin sağlamlığını göstermiş, arabesk ucuzluk ve kolaylığına düşmeme konusunda ki güveni tazelemiştir.
    2. cd'deki akustik ve orjinali ile yarışır "still loving you" piyano versiyonu da çok güzel.
    bazen her şeyi keşfetmiş olmamak da iyi sanki mi ne? mine? mayn? mayın?