şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
  • emre özcan ve onur erdemin yeniden hararetlendirdiği tartışma
    emre özcan sunduğu savlarla ial bu savaşı kazanmıştır
  • izmir atatürk lisesi'ne %1.07 dilimle girilebiliyorken, bornova anadolu lisesi yüzdelik dilimi 1.81 dir.
  • birinin müdürü yakın akrabamdır. ikisine de girebilecek bir öğrenci için kendisine danıştım dediklerini aynen aktarıyorum.

"bu iki okul arasında bir tercih yapmak için çocuğun karakterine bakmak gerekir. çocuk disiplin altında başarılı olabilecekse atatürk lisesi, kendini ifade ederek başarılı olabilecekse bornova anadolu lisesini seçmek gerekir. atatürk lisesi köklü bir kültürü aktarır. ama bu şablon dışına çıkılması konusunda sıkıntı yaşanır. bornovada ise daha öğrenci odaklı bir yaklaşım vardır. çocukların kişisel becerilerinin üzerine gidilir." dedi.

yani eğitim odaklı olmakla öğretim odaklı olmak gibi düşünmek gerekir. iki okul arasındaki fark budur. ben de kendi deneyimimden aynısını söylemiştim o gence. teyit almış oldum. atatürk lisesinde tahtaya bir harfi yazılması gerektiği gibi yazmayıp başka türlü yazsanız uzun bir nutuk yersiniz; bu harf niye böyle yazılmaz diye. öğretimi de aynı derecede iyidir ama serbestlik konusu biraz sıkıntılı.
  • bal'ın ial ile karşılaştırılması abestir. bal'ın başarı ve kalite açısından karşılaştırılabileceği okul, izmir sınırları içerisinde sadece izmir fen lisesidir -ki bizim zamanımızda hocaların bile bazıları ortak ya da değişimle ortak derslere gelirlerdi. gerisi boş karşılaştırmadır. ial, saygıdeğer bir okuldur, lokasyon açısından benzersizdir fakat bal ile - özellikle ingilizce bölümü ile - kalite ve başarı açısından karşılaştırmaya girebilecek bir okul değildir.
    not: bal'07
  • bal'a sıradan bir öğrenci olarak girip, iyi şekilde mezun olmak kolay değildir.

ial'ye sıradan bir öğrenci olarak girip, donanımlı şekilde mezun olmak çok olasıdır.
  • maarif koleji ekolünden yetişmiş birisi olarak oyumu bornova anadolu lisesi'den kullanacağım versus.
  • adana fen lisesi her konuda bu iki liseyi tokatlar.
  • o değil de bu bal mezunları tarikat gibidirler.ömür boyu birbirlerini kollarlar.üzerine kaç üni. bitirirse bitirsin,bal mezunuyum derler genellikle.
    gelenekçi bir okul.
    hep gıpta etmişimdir.
  • her ikisine de gidebilecekken bir talihsizlik sonucu bambaska bir lisede okudugum, ulkenin ve izmir'in iftihar kaynagi okullar.
    not: neyseki universitede duzelttik durumu,bir cok sinif arkadasim oldu bu liselerden*
  • bal'ın öne çıkacağı versus.

not: bir ial mezunu.
176 entry daha