şükela:  tümü | bugün
 • izmir metrosunun bornova tarafından son durağıdır.çoğunlukla ege üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılan metro istasyonu.
 • çıkışında oturabileceğin, sırtını yaslayabilecegin, insanları ve süzülüp giden yaşamın keşmekeşliğini izleyebilecegin buluşma noktası. (bkz: izmir'de buluşma yerleri)
  çıkar çıkmaz çıkan otobüse yetişebileceğin, öğrenciysen hinlik yapıp 525'i oturarak bekleyebileceğin son durak.
 • artık son durak olmayan istasyondur. ege üniversitesi kampüs içindeki istasyon hizmete girmiştir.
 • kızılay meydanı'ndan esinlenerek, küçül de cebime gir sloganıyla yapıldığını düşündüğüm metro istasyonu. şöyle bir dikilip sağa sola bakınca fark edeceksiniz; kırmızı ışık yanınca karşıya geçen onlarca insan mı dersiniz (özellikle bilgisayar mühendisliği tarafı), colin's mağazası mı dersiniz, metroya girip çıkan onlarca insan mı dersiniz, otobüs duraklarında sıraya girmiş (525 hariç. orada sıradan başka bir şey oluyor) onlarca insan mı dersiniz, "ne çok onlarca insan dedin ulan!" mı dersiniz bilmiyorum.

  kısaca burası küçüğünden kızılay meydanı. tek fark etraftaki apartmanların üçüncü-dördüncü katında erotic shop olmayışı. ya da ben bilmiyorum.

  öyle yani.
 • iş bulup bir günde çantamı toplayıp istanbul'a yerleşmiş ve burada mecidiyeköy metro ve metrobüs durağının dibinde yaşayan bir izmir'li olarak fena halde özlediğim metro istasyonudur.

  her sabah 314'ten iner, önünde bi sigara içer metroma binerdim be arkadaş ne güzel 5 yıldır. metrodan konak'ta inince bindiğim 554 bile koymazdı hiç.

  şimdi metrobüs kapısında, şişli metro merdiveninde içtiğim sigara çeyreği tadı vermiyor o sigaraların yemin ediyorum.