şükela:  tümü | bugün
 • izmir büyükşehir belediyesi ile bornova belediyesi’nin ortak çalışması ile tamamlanın stadın şu anda 6 bin 500 olan seyirci kapasitesi, üçüncü etap çalışmaları kapsamındaki kuzey tribünü ve bu tribünle birleşecek doğu tribünü tamamlandığında 12 bin 500’e çıkacak.bornova stadyumu'nda süper lig de dahil bütün maçlar günün her saatinde oynanabiliyor.

  bornova stadına ulaşım mevcut hatlardan 317 no'lu kavaklıdere-evka 3 metro, 358 no'lu hurdacılar sitesi- bornova metro otobüsleri ile de yeni stada ulaşılabiliyor.

  http://bornova.bel.tr/bornova-stadyumu/
 • göztepe'ye ev sahipliği yapmakta olan izmir'deki küçük stadyumdur. aslında süper lig yerine daha alt liglere hizmet vermesi amacıyla yapılmıştır. fakat izmir alsancak stadı'nın yıkılmış olması, gürsel aksel göztepe stadı'nın henüz yapım aşamasında olması ve izmir atatürk stadı'nın ev sahibi takımlara gerekli atmosferi sağlayamaması nedeniyle göztepe burayı süper lig'e yükseldikten sonra da kullanmaya devam etmektedir.

  bornova stadyumu artık 12 500 kişilik kapasiteye sahip. çünkü göztepe yönetimi süper lig karşılamaları için tek kale arkası bulunan stadyumun diğer kale arkasına portatif bir tribün yerleştirerek, kapasiteyi az da olsa artırdı. fakat bu kapasite göztepe taraftarına yetmemekte ve satışa çıkan biletler 1-2 dakika içerisinde tükenmekte. ayrıca bu kapasitesiyle süper lig'de maç yapılan en küçük stadyum olduğunu da belirteyim.

  daha önceleri süper lig'de mücadele eden izmir takımları iç saha maçlarını izmir alsancak stadı'nda oynarlar, fakat beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray maçlarında izmir atatürk stadı'nı tercih ederlerdi. böylece yüksek kapasiteden iyi hasılat elde edilmek amaçlanır ve izmir'deki üç büyük takım taraftarlarının takımlarını rahat rahat görmeleri sağlanırdı. fakat göztepe'nin bu sezon üç büyükler maçları dahil bornova stadyumu'nda oynamaktan ödün vermemekte. yani bu gidişle 2017-2018 sezonu süper lig'de burası, göztepe'nin 17 lig maçına ev sahipliği yapmış olacak.

  ben de bugün ilk defa bir tanıdığımın tek maçlık kombinesini bana transfer etmesi kıyağıyla burada maç izledim. tribünler modern stadyumların olması gerektiği gibi sahaya yakın yapılmış ve bu sayede seyir zevki seyirciler için yüksek. ayrıca düşük kapasitesine de rağmen iyi bir atmosfer sunduğunu söyleyebilirim. nitekim göztepe bu sezon kendisinden beklenenden çok daha iyi bir çizgiye sahip ve bu görüntüde bornova stadyumu'nun bana göre olumlu bir etkisi var. (bkz: 25 şubat 2018 göztepe sivasspor maçı)

  tabii arz ve talep bağlamında bornova stadyumu'nun uzun süre göztepe'yi idare edebilmesi mümkün değil. her ne kadar şu an görevini başarıyla yerine getiriyor olsa bile, daha yüksek kapasiteli olacak gürsel aksel göztepe stadı cidden gerekli bir proje. onun hizmete girmesinin ardından tahmince bornova stadyumu yine 1.lig ve 2.lig maçlarında kullanılacaktır.
 • 21.45te baslayan maclarda, mac bitimi ulasim nasil oluyor. mac bitiminde eshotların çalışma saati bitmiş oluyor