şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle gündem'de tutulması gereken haber. bugün yüzde 10, yarın 20 derken bi bakmışız hepimiz katarlıların marabası olmuşuz. yazık ki ne yazık bu millete...
  • bir inek, bir beygir, bir eşek, etrafa dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye ve üç yıl sonra buluşmaya karar verirler...
    her biri başka yöne gider.

aradan üç uzun yıl geçtikten sonra buluşma yerine önce inek ve beygir gelir...

ikisi de perişan bir halde, zayıflamış, dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış, adeta çökmüştür.

beygir merakla sorar: "nedir bu halin inek kardeş?"

inek acıklı bir şekilde içini çekerek anlatır, ardından da beygir başlar başına gelenleri anlatmaya.

inek ve beygir böyle konuşurken uzaktan eşek görünür.
    hayli neşelidir.
    ıslık çala çala, taşlara tekme ata ata, hoplaya zıplaya gelir.
    mutludur,üstelik şişmanlamıştır.
    tüyleri pırıl pırıl parlamakta, gözlerinin içi gülmektedir.
    üzerinde lacivert takımlar vardır.

inek ile beygir şaşırmış bir şekilde, "nedir bu halin? neler oldu? neden böyle zevkten dört köşesin?" diye sorarlar.

eşek keyifli bir şekilde anlatır:

"sizden ayrıldıktan sonra uzakta bir memlekete vardım.
    birisi yukarı çıkmış bağırıyor, bağırdıkça insanlar onu alkışlıyordu.
    ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım. benim bağırmamı bilirsiniz, yeri göğü inletirim. sesimi duyan benim yanıma koştu, duyan duymayana haber verdi, etrafım insanla doldu. onlar geldikçe ben daha çok bağırdım. haktan, hukuktan, refahtan, adaletten filan bahsettim..."

"eee, sonra ne oldu?"

"ne olacak beni başkan seçtiler!"

"deme yahu.. yani sen başkan mı oldun?"

"evet... bir şey yapmama gerek kalmadı.
    ben bağırdıkça onlar ’seninle gurur duyuyoruz’ diye alkışladılar.
    ben de yedim ve bağırdım, yedim ve bağırdım!"

"pekiii, senin eşek olduğunu anlamadılar mı yahu?"

"valla, yarısı anladı ama diğer yarısına anlatamadı!"

....

işte diğer yarısını ikna edemediklerimiz yüzünden ülkenin parsel parsel kurum kurum satılışını seyretmek zorunda kalıyoruz ya ona yanıyorum.

yerli ve milli diye diye sattılar. bu millet hakediyor. bence katar şeyhi yer göstersin de ülkeyi boşaltalım komple kendisine kalsın.

bu iktidar çöküyor çökmeye ama umarım yerine gelecek olan bunun hesabını sorup son 20 yılda yabancılara yapılan tüm satışlara el koyar. zaten yatırımcı gelmiyor ülkeye bari elimizdekilere sahip çıkalım.
  • ülkeyi komple arapların üstüne yapın da bu iş huzur icinde çözülsün.

ekonomik çıkmazda olan türkiye cumhuriyeti'nin başındaki zatın gerçekleştirdiği aktivite.

https://mobile.twitter.com/…|twcamp^serp|twgr^tweet

edit: https://mobile.twitter.com/…tus/1331958084495953921

edit 2: ilgili haber
    https://www.dunya.com/…ula-ortak-oldu-haberi-601558

edit 3: bazı mesajlar aldım bunun zararlarının ne oldugu ile alakalı, belirtmem istendi. olası bir hükümet değişiminde ülke borsasının %10'luk kısmının katardan manipüle edilmeyeceginin garantisini kim verebilir ? türkiye cumhuriyeti'nin katar'ın arkasında bulunan, londra'daki spekülatörün emrine amade edilmiştir. çok net.

ayrıca arada kaynayan "çerezlik" imzalanan anlaşmalar da şunlar:

"istinye park hisselerinin devrine dair anlaşma",
    "istanbul haliç altın boynuz projesi'ne yapılacak potansiyel ortak yatırıma ilişkin mutabakat zaptı" ile;
    "global liman işletmeleri ve qterminals w.l.l arasında ortadoğu antalya liman işletmeleri aş'nin hisse devrine ve satın alımına dair anlaşma" da bulunuyor.
  • adamlar en sonunda insan pazarı yaratıp bizi satacak katarlılara.
    hiç utanmadan saman altından su yürütürcesine memleketin her köşesini bilfiil işgal ettiler,
    şimdi de işgal ettikleri yerleri birer birer satıyorlar.
    yatacak yerleri yoktu, yakında satacak yerleri de kalmayacak.
  • adam tam mirasyedi hayırsız evlat çıktı arkadaş. babadan dededen ne kaldıysa satıp çatır çatır parasını yiyor.
  • bakalım katar daha ne gibi black friday fırsatları yakalayacak.

edit : borsa alıcı satıcı ve aracı kurumlardan oluşan bir üçgen gibi düşündüğümüzde bu üçgenin en geniş açısının yüzde 10'unun araplara geçmesi durumudur.
  • borsanın satılabileceğini hiç tahmin etmiyordum. bence merkez bankasını da satabiliriz.

edit: amına koyayım merkez bankasını çoktan satmışlar. darphane duruyo mu lan ?
  • aslen varlık fonuyla ilgilidir.
    varlık fonu katara satış için kuruldu dendiğinde küfredenler burda mı?
  • akp döneminde olmuştur. bu başlık günlerce zirvede olmalı. yerli ve millicilerin gözlerine sokulmalı. satılık ülke haline geldik. bu hale getirenlerden çok bunları destekleyenlere yazıklar olsun her şey müstahak.
  • anlaşmaya bak:

- katar yatırım otoritesi, borsa istanbul’dan hisse alacak.

- katar’ın, istinye park hisselerinin alınmasına dair mutabakat imzalandı.

- antalya liman anonim şirketinin satın alma anlaşması imzalandı.

adamlar türkiye'nin en önemli limanlardan birini almış. şu hale bak, sanki monopoly'de turizm hissesi satıyor. reis biz çıkalım, siz katar üzerinden ülkenin tapusunu direkt ingiltere'ye teslim edin. yani uğraşmayın böyle.