*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yuzsuzce tiyo istenen ki$i...
 • 6 yıl evvel, soğuk ve yağmurlu bir istanbul gecesinde, gecenin son nefesinde aynı arka koltuğa düştüğüm ve hayatımı değiştiren 5 kişiden biri ve aralarından en çok sevdiğim. yaşama hep hafif saf ve temiz bir buruklukla yaklaştığını düşündüğüm, aşk konusunda sevindiğinden çok üzülmüş, bu durumda benim de payım olmasına karşın durumu hoş görebilmiş olgun insan.

  yıllar, yıllar sonra bir yerde gördüğümde boynuna sarılacağım ve hiç değişmemiş olacağını bildiğim akıllı, zeki, donanımlı, dürüst, duygulu insan. dost insan.

  umarım mutlu olmak için "melek"lere ihtiyacı kalmamıştır.
 • spk'nın çıkardığı lisanslama sınavı nedeniyle bunalım geçiren insanlar
 • (bkz: #280230)
 • http://www.andyfoulds.co.uk/…usement/economists.htm
  adresinde bütün gününü nasıl geçirdiği görülebilecek ekonomi insanı.farenizi oynatın yeter.
 • bul karayi al parayi tandansli bahislerin insani.
 • süper bir fıkrayla özetlenenler...

  yaşlı borsacı ile genç borsacı parkta sohbet ederek dolaşıyorlar. yaşlı olanı genç olana mesleğin püf noktalarını anlatıyor:
  - bak evladım. bu meslekte basarılı olmak için sadece fırsatları değerlendirmek yetmez. zaman zaman fırsatları da senin yaratman gerekir. bunun için sürekli dikkatli olman gerekir. uygun bir yorumla hiç umulmadık olaylar bile, çok büyük fırsatlara dönüşebilir. bak mesela, şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç bir şey gibi gelebilir. ama ben eğer, "şu pislikten bir lokma alıp ağzına atarsan sana 1 milyar lira veririm" dersem, olay senin açından nasıl da büyük bir fırsata dönüşüverir değil mi? yapar mısın?
  genç borsacı "tabi efendim" der, parmağını pisliğe daldırır, bir lokma alır yutar. yaşlı borsacı cebinden 1 milyarı çıkartır, gence verir. bir süre yürürler, genç dayanamaz sorar:
  - hocam, ben size aynı teklifte bulunsaydım kabul eder miydiniz? bakın ileride de başka bir pislik var. 1 milyar karşılığınde dener miydiniz?
  yaşlı borsacı "tabi ki" der ve o da bir lokma alıp yutar. genç borsacı da çıkartır, biraz önce kazandığı 1 milyarı iade eder. bir süre sessiz sessiz yürürler. genç yine dayanamaz sorar:
  - hocam, ne sizin cebinizdeki para miktari değişti ne de benim cebimdeki. söyler misiniz, biz bu boku niye yedik?
  kurt borsacı cevap verir:
  - öyle deme evladım. 2 milyarlik işlem hacmi yarattık...
 • maaşlı borsa çalışanlarına da denmektedir kimi zaman..
 • "doğal koşullarla iç içe yaşayan kişiler sezgiden aşırı derecede yararlanırlar. sezgi, bilinmedik alanlarda hatalı sonuçlara düşme tehlikesiyle yüz yüze bulunanların hepsi**** tarafından kullanılır, mucitler, yargıçlar, vb. gibi. yeni kavramlarla, el değmemiş değerde yeni koşullarla karşılaşıldığında da bu sezgi yetisinden yararlanılır." carl gustav jung - insan ruhuna yöneliş

  (bkz: yalancı borsacı)