şükela:  tümü | bugün
  • avşa'da
    google maps te avşa merkezde görünüyor ama değil. yiğitler köyünde kendisi. avşa merkezde pazarın orda fabrikanın kendi bayisi var. 1 litresi 20 tl den şaraplar. avşa merkezdeki dolmuşlar 2 tlye bortaçinanın önünde indiriyor. bina ve atmosfer gayet güzel. şarabın şişesi 30 tlye masaya geliyor. peynir tabağı, balık falan gayet iyiydi. servisi yapan adam biraz garipti ne şaraptan ne servis ettiği yemekten anlıyordu. sanki hatır için rica etmişler de orada bu gecelik çalışayım demişcesine bir hali vardı. ama çok kibar ve elinden geldiğince işini yapıyordu. o yüzden yemeklere ve şaraplara dair bir şey sormayın gelenler iyi gelecektir. biz hesabı ödeyip giderken arkamızdan bakıp el salladı.

    edit: şimdiye dek başlığının açılmamış olması şarşıtmıştır.bu arada şaraplar güzel. o paraya muhteşem de denebilir. şirince'dekilere kafa tutabilir
  • avşa adasında bulunan çok eski ve köklü bir şarabın üreticisi aile.
  • ilk entry'nin bu kadar yeni girilmesine çok şaşırdığım şarap evi. çocukluğumun geçtiği avşa adasının, yiğitler (araplar) köyünde bulunan şarap evi. şaraplarına dair bir şey söyleyemeyeceğim çünkü dediğim gibi çocukluk yıllarında bulunduğum bir yerdi fakat babamın her sonbahar eve dönüşünde bir veya iki tane satın alması en azından denenmeye değer olduğunu düşündürüyor.