şükela:  tümü | bugün soru sor
2298 entry daha
  • bahsedeceklerim dizisi hakkındadır, filmini izlemedim.

birinci bölümde efsane bir hata yakaladım.

https://eksiup.com/f756abf95202

bu hataya efsane demek yanlış olabilir çünkü kamera önce asena'yı çekiyordu ardından teröristleri çekiyordu olabilir ama aynı kadrajda gördüğüm için hata olarak baktım.

2. bölüm olması lazım

https://eksiup.com/f703fa73a262

allah aşkına bu nedir? duvarın arkasındaki arkadaşlar ne yapmak istemektedirler?

3. bölüm;

efsanevi bir bölüm olmuş. ayı murat. adamın dibisin.

4. bölüm.

-gel, gel bakalım, gel bakalım küçük bey, gel bakalım küçük bey. biraz sarılalım sana gel. gel. ne oldu, niye ağlıyorsun bakim sen? canın mı sıkıldı senin.
    +cevaplamayacağı sorular soruyorsun şef küçücük çocuğa.
    -kim bu abi? bak bakim murat kim bu abi.
    + ( turan burada çocuğa el sallar, komiklikler yapar.)
    -turan isimli bir mal bu abi, mal mıymış bu abi.
  • avrupada netflixde wolf olarak görünen dizi. ingilizce dublaj çok tirt ama alt yazilar çok başarılı. benim genel gözlemim dublaji gavurun beceremedigi. genel tavsiyem orijinal dilinde izleyip, altyazi ile istemek. ancak turkce altyazilar gerçekten güzel olmuş. yapan arkadaşı tebrik ederim.
  • 6 bölümlük tv dizisi ve beyaz perdede final yapan sinema filmi.

öncelikle alper çağlar ve ekibi çok büyük bir alkışı hakediyor. bunu filmden bağımsız yazıyorum. çünkü bugüne kadar yapılmamış bir şeyi denediler. dağ ve dağ 2 den gelen rüzgar börü serisiyle fırtınaya dönüşüp izleyiciyi çok farklı bir yerden yakaladı. film dizinin bir parça gerisinde kalsa da başarılı bir yapım. eksikler hatalar olsa da (yukarıda birçok yazar tarafından belirtilmiş tekrara girmeye gerek yok) gidip izlenilmesi gereken gişede desteklenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. desteklenmeli ki bu ekip daha mükemmellerini yapabilsin. samimi bir şekilde eleştiren yorum yazan herkes kötülemek için değil çıta hep yukarda kalsın istiyor bunu da görmek gerek.

atatürk'ün yolunu kendine yol edinmiş askerlerimiz polislerimiz var ve bunlar gözlerini kırpmadan şehadete yürüyecek cesaretteler demek istiyorlar, türk yurdunda türk'üm demekten korkmayanlar var demek istiyorlar, özümüzde neyiz bize giydirilmek istenen elbise ne bunu göstermek istiyorlar. bu ekibin derdi kuru muhalefet değil, bu ekibin anlatmaya çalıştığı başka şeyler var ve umarım çok daha geniş kitlelere ulaşacaklar. göktürk üçlemesi şimdiden heyecan veriyor. merakla bekliyorum.
  • --- spoiler ---

kimse bahsetmemiş ama 4.bölümde nazlı çelik göndermesi var.
    --- spoiler ---
3 entry daha