şükela:  tümü | bugün
 • 23 mart 2017 perşembe günü 500. bölümüyle final yapacak olan naruto shippuuden'den sonra 5 nisan 2017 çarşamba günü başlayacak olan naruto evreninin yeni ve animenin 3. halkası. bildiğiniz üzere 720 bölümlük naruto ve naruto shippuuden boyunca manga 1-699 bölümlerini, naruto'nun jiraiya'nın hayalindeki yaşamını ve kaguya'nın hikayesi gibi mangada eksik olan hikayenin önemli kısımlarını; itachi shinden book of bright light, itachi shinden book of dark night, sasuke shinden book of sunrise, `shikamaru hiden a cloud drifting in silent darkness`, konoha hiden the perfect day for a wedding romanlarını ve bunlar haricinde hikayaye hiçbir katkısı olmayan yüzlerce dakika filler gördük. geriye materyal olarak manga'nın 700. bölümü, boruto naruto the movie, yeni başlayan boruto naruto next generations mangası, naruto gaiden mangası, the day naruto became hokage gibi omake'ler ve `sakura hiden thoughts of love riding upon a spring breeze`, gaara hiden a sandstorm mirage, akatsuki hiden evil flowers in full bloom, kakashi hiden lightning in the icy sky romanları kalıyor. bunlar haricinde ana seride çözülmemiş olan bazı konuların da buraya aktarılabileceği kanaatindeyim (uzushiogakure ve uzumaki klanına gerçekte tam olarak ne olduğu gibi ya da minato namikaze'nin kökeni gibi). kısaca yine de keyifle seyredilecek bir seri olacak gibi duruyor şimdiden...

  reklamları dönmeye başladı bile:

  https://youtu.be/5jj2b4zscw0
  https://youtu.be/c9vgxwiznn0
 • merakla beklediğim anime. filmine bakınca ortaya iyi bir şey çıkacakmış gibi duruyor.
  bu aralar animelerde gelecek teknolojiler çok ilgi görüyor. bu anime de oldukça farklı bir evren gösterecek gibi bizlere.
 • bir salın artık ya. naruto bitti, shippuden bitiyor. şimdi boruto bir 10 yıl gider, sonra boruto: xden diye 10 yıllık devam animesi gelir. yav kishimoto yeterince ekmeğini yedin zaten. stüdyoya da yedirdin. bırak artık ya. bir şeye benzemiyor havası mavası kaçmış. zaten yarısından fazlasını filler doldurdunuz. harbi bırakın artık şu seriyi. hatırladığımız güzel haliyle yâd edelim geçsin.
 • bugün başlamış olan, naruto'nun devamı niteliğindeki anime. adından da belli olduğu gibi naruto shippuuden'den sonra yaşananları anlatıyor. ben de artık işin iyice uzadığını ve tadında bırakılması gerektiğini düşünenlerdendim fakat bugün izlediğim ilk bölümüyle beni epey tatmin etti. fark etmedim bile 23 dakikanın nasıl geçtiğini açıkçası.
 • valla hiç beklentim yoktu ama ilk 2 bölümüyle gözüme girdi. naruto'nun mangası bittikten sonraki süreçte madara vs. herkes(!) yerine adam gibi üretime geçip bayağ bir hikaye toplamışlar ve düzgün bir tempoyla dozunda anlatmak istemişler. olmuş mu? şimdilik olmuş gibi duruyor.
 • narutodan ve shippuudenden daha fazla eğlendiğim anime olmuştur. ilk 4 bölümüyle de gözüme girmiştir. umarım güzel bir konuya bağlarlar. açıkçası benim bağlanmasını beklediğim yer kaguya nın memleketinden haberler gelmesi. yeni düşmanın kaguyanın korktuğu kendi topraklarının adamları olmasını bekliyorum. hadi hayırlısı bakalım.
 • eğer narutoya bir saygısızlık çıkarsa, sabah akşam ana avrat düz giderim bu animeye. yıllarca onu izledim amk ben çocuk bir taraflarını yırttı. şimdi veledin teki çıkmış öldürmüş. umarım orada hava yapayım gözünü korkutayım diye öyle demiştirde gerçekten narutoyu veledin tekine yedirmemişlerdir. ya da aslında kaçırılmıştır falan sonra gelip bunların ağzına yüzüne verir. aksi takdirde çok büyük bedduamı alırsın.
 • okuyacaklar için boşa zaman kaybetmesin diye yazayım. şu an boruto mangasında 12 bölüm çıktı. ilk bölümler boruto filmi ile aynı orayı geçin. başında ki ilk 3-5 sayfa dışında atlayabilirsiniz. bir filmde ki son ile biraz farklı. son kısma geldiğiniz de nasılsa filmde vardır diye direk atlamayın.
  anime ise ilk sahne dışında(yukarıda bahsettiğim bir kaç sayfalık kısım) canon bölümler. açıkçası karakterleri bu denli farklı gösterdiklerine göre mangadan uyarlanmayabilir. sadece canon olarak kalabilir.

  mangayı değerlendirmek için erken ama farklı bir karakter çıkmış başlarken acaba naruto'nun kopyası mı olacak dedim ama farklı ve ilginç bir karakter olmuş.
  yıl sonun da güncellerim bu entryi.
 • yıllardır takip edip nihayetine erdirdiğimiz naruto (ve shippuuden) animesinin devamı niteliğindeki seridir.

  ben bunun animesini de izliyordum bugün de mangasına baktım. açıkçası kafam karıştı. animesi ile mangası farklı mı olacak acaba?

  edit: filler ile başlamış anime bilgilendirenlere teşekkürler.
 • naruto'nun oğlunun hikayesini anlatan manga ve anime serisi. anime başladığı andan itibaren filler ile başladı. kaynak

  --- spoiler ---

  mangasını okursanız 10. bölüme kadar olan kısmını film halinde zaten sunduklarını, daha sonra anime serisiyle birlikte manga'dan uzaklaşıldığını ve filmdeki zaman çizelgesinden daha geriye, yani boruto'nun henüz akademiden mezun olmadığı zamanları gösterdiklerini fark edersiniz.

  özetle, şu an boruto: naruto next generations dediğimiz seriye ait 1 film, 12 bölümlük bir anime serisi ve 14/15 bölümlük bir manga serisi mevcut. bunları tek tek incelediğimiz zaman fark ediyoruz ki manga olarak yayınlanan 14 bölümün ilk 10 bölü zaten hali hazırda animenin film versiyonuyla bize gösterilmiş. bunun amacı da zaten boruto'yu tanıtmak idi.
  --- spoiler ---