şükela:  tümü | bugün
  • türkiye cumhuriyeti devleti'nin kurucusu ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'e sürekli hakaret eden ve onu aşağılayan entryler giren bos bardak dolu bardak adlı yazar müsveddesinin uçurulması için başlattığım kampanya.

örnekler için:

(bkz: #82977065) 1

(bkz: #83030645) 2

(bkz: #83116861) 3

(bkz: #83118129) 4

edit: entryler silinmiş. leyla olmuş.

bu da bir çaylaktan gelsin: 5
  • atatürk'e hakaret eden densiz gence polis memuru tarafından atatürk büstü önünde verilen ceza gibi bir şey olabilir bence.
  • (#82977065)
    şu entry'i giriyor ve 35 kişi de beğeniyor. o 29 çaylak, yazar olacak ileride sözlükte. diğer 6 yazarın profillerine girip bakın, onların yazdıklarının da bundan kalır yanı yok.

fikir beyan etmek ayrı bir şey, kanunlara göre suç olan bir eylemde bulunmak ayrı bir şey. fikir özgürlüğü, kanunların başladığı yerde biter. kimse atatürk'ü sevmek zorunda değil; ama bu, kimseye hakaret etme özgürlüğü de vermez.

ekşi sözlük kullanım koşullarında hukuka aykırı içerik girmekle ilgili bir madde yok mu? yoksa sözlük yönetiminin kendi kanunu mu var bilemedim şimdi.
  • gün geçtikçe kalitesizleşen bu sözlükten artık fazla bir şey beklemeyin. buralar çomarlar tarafından istila edileli çok oldu. para için değerlerini satanlar utansın diyeceğim ama utansalar satmazlardı zaten.
    kimsenin bu ülkenin kurucu değerlerine hakaret etmek gibi hakkı yok. etkisi olmayacağını bilerek, kesinlikle desteklediğim kampanya.
  • atatürk'e hakaretten desteklediğim kampanyadır. böylesine nefret ve kim dolu insanların böyle bir platfomda bulunmaları doğru değildir.
  • "kemalistlerden nefret ettiğim kadar fetöcü ve pkk'lılardan nefret etmiyorum."

potansiyel terörist. eğer mümkünse psikiyatrik destek verilmesini, mümkün değilse de sözlükten uçurulmasını şiddetle tavsiye ettiğim yazar.
  • örümcek kafalı, karanlığa bulanmış, acınası bir varlık. ciddiye almayınız. böyle bir iki havlayıp hapse girdiklerinde senden benden daha atatürkçü olur bu karaktersizler.
  • kendisini tanımıyorum lakin kamalist dincileri fena halde kızdırmış. bence yazacaksa kimseye hakaret etmeden bunu becerebilmesi. severiz sevmeyiz ama bu ülkenin başına halkın destegiyle gelmiş yöneticilere hakaret edilmemeli. zaten kamalistler saldıracak adam arıyor boşuna canı sıkılmasın. ınşallah koruma kanunu kalkınca güzelce elestirini de yapacaksın.
  • bu tür atatürk ve devlet düsmani orospu evlatlari neden hala daha uçmuyor?

sözlük, bu amin evlatlari size para mi ödüyor? biktim bu amk sitesine her girisimde böyle piçleri görmekten ve siz amklarimin bi sik becerememesinden.

topunuzu sikeyim.
  • katiliyorum.
    (bkz: #82977065) ataturk’un ulkenin basina gelen en buyuk musibet oldugunu dusunen it oglu it. o olmasaydi ulke diye bir sey olacak miydi?