şükela:  tümü | bugün
 • hulya kocyigit, kartal tibet, munir ozkul, hulusi kentmen, ve simdi ismini animsayamadigim hanimlar sizin icin adli programda melek hanim'i oynayan tiyatrocu teyzenin oynadiklari bir turk filmi. (edit: nedret guvenc imis teyzemizin ismi)

  kartal tibet ve bu ismi hatirlanamayan teyze besik kertmesidirler. ama kiz baska birini sevmektedir, bu yuzden k. tibet'i istemez. birbirini tanimayan bu iki kisi mektuplasmaya baslarlar. hulya kocyigit, ablasinin yerine mektuplari yazar ve alir, sonra da adama kendini kaptirir. tanisir asik olurlar, aman bin cesit dert gelir baslarina, bir turlu kavusamazlar, h. kocyigit dopiyesiyle ormanda ko$ar, mizampli saci bozulmaz, kirpigi dusmez. kartal bey'in de perugu asla yamulmaz.
 • zara, albümünde unutulmayan eski türk filmlerinin şarkılarını yorumladı... i.nedim saatçi'nin 'boş kalan çerçeve' isimli eseri de bunlardan biri. yönetmeni ertem eğilmez. filmde hülya koçyiğit piyano başında bu şarkıyı söyler. sonra koşa koşa merdivenlerden çıkar. odasına girer. masasının üzerinde kartal tibet'in fotoğrafı olan çerçeveyi alır, kırar. çerçeve boş kalır. ve hülya koçyiğit der ki: "şimdi benim kalbimde bu çerçeve gibi boş kalacak".
 • (bkz: bülent oran)
 • sahibinin sesinden* albümünün en can alıcı şarkılarından biridir.

  bırakma ellerimi
  bırakma yalnız beni
  son defa seyredeyim
  o yaşlı gözlerini

  artık bülbül ötmüyor
  gül dolu pencerede
  yalnız hatıran kaldı
  ah boş kalan çerçevede

  aşkların en güzelini
  yalnız sende bulmustum
  son defa seyredeyım
  o yaşlı gözlerini

  artık bülbül ötmüyor
  gül dolu pencerede
  yalnız hatıran kaldı
  ah boş kalan çercevede
 • nalanin son albumunde derli toplu bir sekilde seslendirdigi sarki.
 • bu filmin sonunda esas kız esas oğlan ın hasta ve ölüm döşeğinde olduğunu öğrenir nikah masasında..ve gelinliğiyle yollara düşer şehrin heralde baya bi dışında olan çiftliğe kadar koşarak ilerler..hayır yani bi taksiye bin bişey yap ..zaten sabaha karşı çiftliğe vardığında adam çoktan ölmüştür.hatta toprağa da verilmiştir. taksiye binsen yetişecektin halbuki.
 • hungur hungur aglatan bir film'dir, sarkısi da bu kadar mı guzel soylenir, bilemiyorum;

  http://www.youtube.com/watch?v=95jbnrp1m5c
 • kanımca bu şarkı, yalnızca belkıs özener'in değerli sesi aracılığiyle verdiği can'la kalıp daha ileri gitmeseymiş şu an çok çok farklı bir yerde olurmuş gibime geliyor..

  o boru sesiyle muazzez ersoy, nalan, ve hatta zara (bile) şarkının büyüsüne, hatırasına, hüznüne ihanet ediyormuş gibi hislere kapılmadan edemiyor insan, kazara dahi onlardan dinlemeye yeltendiği vakit.

  ben bu şarkıyı çok küçükken duymuştum.
  malum filmin malum sahnesinde elbet` :boş çerçeve`. o kadın sesi oldum olası çok doğal gelmiştir bana. sanki şarkıyı söyleyen öyle ahım şahım bir ses sanatçısı değil de, mutfakta yemek pişirirken yerinde duramayan anacığımdır. öylesi bizdendir ses. teknolojiden -henüz- bihaber olmanın verdiği güzelliği hele, hiç söylemiyorum.

  zira bundan on beş yirmi sene sonra internet diye çok accaip bir hadise olacak, istediğimiz her halta anında ulaşabileceğiz, şarkılar tek bir hamlemizle kulaklarımızda çınlayacak deselerdi, haftalarca beklemezdim boş çerçeve, ateşli çingene, sevemedim karagözlüm filmlerinin yayınlanmasını, yalnızca ve yalnızca belkıs özener'in o eşsiz sesini bir kerecik dinleyebilmek uğruna..
 • sözleri arda şendoğan, bestesi i. nedim saatçi'ye ait yeşilçam şarkısı.