şükela:  tümü | bugün
  • belediye gibi bir pislik çukurunda olması manidar olay.

hediye çikolata mı? yalancıyı sikmiyorlar ya. her yerinden pislik akan yerler bunlar. eminim taşeron da, diğer personel de torpille girmiştir o kuruma. hediye(!) olayı o kadar kanıksanmış ki mahkemede bile sormamışlar kimden olduğunu, içinde ne olduğu. belki çikolata yoktu kutuda ama yine de doluydu.
  • istersen içine sıçmak için al ne fark eder.
    alma işte elleme sen sadece temizle deniyor görevinde.
    bence şirket tazminatı vermeliydi. kadın da hırsızlıktan ceza almalıydı ( eğer cezası varsa)
    sanırım şirket taşşakları yargıyı biraz yönlendirmiş gibi.
  • hiç bi sıkıntı yok. yerinde karardır.

bizim iş yerinde de biri vardı. adamın çalmadığı kalmadığı bişey yoktu. inanamayacaksınız ama çay bardağına kadar. benim de fenerbahçe kravatım da bu herif tarafından götürüldü. kaç kere şikayet de ettim. sonuç sıfır... gözünle gördün mü dersen.. herkes o olduğunu biliyordu. o gittikten sonra kaybolan eşya da sıfır.

kutu boş da olsa alırken soracaksın.
  • kanun kanundur duruma şekle duygusaliga göre değişmez .

birine ait olduğu belli birşeyi kimseye sormadan alamazsınız.
    boştu iğne iplik koyacaktim diye savunma olmaz , belki o kutu sahibi kendisi iğne iplik koyacakti kutuya ne biliyorsun ?

kutu senin değilse sahibine soracaksin alayım mı bunu sana lazım mi diye , yolda buldugun şeyi bile almak kanunen suçtur.

kaldı ki bu sikayete bağlı bir suç, kutu sahibi şikayet ettiği için takibe bağlıdır. yani kutu sahibi ses cikarmasa olay kapanır giderdi ama şikayet etmiş.

bi kutu için yapılır mı bea diyemezsin şikayet edilmişse gerekeni yapmak zorundasın.
  • orta sınıfın üzerinden geçinen bir adet köylü kurnazına şeytanın tam olarak hangi ayrıntıda gizli olduğu anasının örekesi tersten gösterilerek anlatılmıştır. 16 senedir milleti enayi yerine koyduklarını orda burda ballandıra ballandıra da anlatmıştır kesin *
    adelet isteyen siktirip gidip önce adaletli bir düzen için mücadele etsin. öyle kendi götüne girince bir tek kendi götü için meğlemesin.
  • başkalarının eşyalarını, mallarını, mülklerini almayın.. boş dolu fark etmez, sahibi kimse iznini istersiniz çok gerekliyse.. aksi, çok yanlış ve çirkin bir hareket... tazminat meselelerini falan bilmem, o konuya girmiyorum...
  • biraz önce yargıtay ilamının tamamını inceledim. haberin karardan ifadelerin cımbızla çekilerek yapıldığını düşünüyorum. zira ilamda şirket sorumlusuna kurban bayramında gelen hediye çikolata paketini binanın girişindeki vestiyere koyduğu ve buradan kaybolduğu, güvenlik kamerası görüntülerinin izlendiği ve çikolata paketini davacının(temizlikçi) gizlice aldığının görüldüğü tespit ediliyor.

efenim her ne kadar ilk derece mahkemesi 16 yılık çalışan bir tane disiplin cezası bile yok şeklinde düşünse de hukuk genel kurulu da çikolata kutusu boş olsaydı vestiyere değil çöp kutusuna atılırdı ayrıca şirket müdürü de boş çikolata paketi için güvenlik kameralarının incelenmesini istemesi şeklinde olayı bu kadar büyütür mü canım hayatın olağan akışına aykırı bir durum şeklinde düşünüyor. ben yargıtaya hak verdim açıkçası
  • herkes sazan gibi atlamış. konuyu çikolata kutusu zannetmişler. kimse kimseyi çikolata kutusu yüzünden tazminatsız kovmaz. büyük ihtimalle şirket 16 yıldır orada çalışan kadını tazminatsız olarak nasıl çıkarırım diye düşünüp duruyordu ve eline geçen bu fırsatı da ahlaksızca kullandı.
  • 16 yıl yanında çalışan biri, ilk defa hırsızlık yapmış ve küçücük bir şey çalmaya tenezzül etmiş.

bu durum onun ilk defa hata yaptığını gösterebileceği gibi senin onu 16 senede ancak bir kere yakaladığını da gösteriyor olabilir.

güven sarsılınca iş ilişkisi sürdürülemez.
  • "boş" çikolata kutusu,
    ve
    "alıp" gibi kelime oyunları ile hafifletilmeye çalışılan hırsızlık eyleminin sonucu.

boş ya da dolu, değerli ya da değersiz. sana ait olmayan bir şeyi mülkiyetine geçiremezsin, dokunamazsin bile. hayır çöpe de atamazsın. "boş sandım attım
    attıktan sonra artık çöptü, bişi yaparım ben bunla kii dedim" falan da bahane olamaz.

rahmetli amcam gencecik şehit oldu asker ocağında. ona şehitlik mertebesini nasip ettiğini düşündüğüm bir özelliği vardı.

marangoz dükkanında çalışırdı amcam. ve elinde olmadan uçuşup da gömleğinin cebine giren talaşları, tozları bir kağıda döker, gider iş yerine bırakırdı. zerre kadar kul hakkı geçmesin üzerime diye. kul hakkını gasp etmek, çalmak, hırsızlık. aynı şey.

verilen cezanın ölçüsü hakkında yorum yapamam ama suç net gibi görünüyor.

hesabın var mı? giriş yap