şükela:  tümü | bugün
  • en az (bkz: orospu çocuğu taksici) kadar her türlü iltifata mazhar olması gereken işletmecidir!

yeri gelir kahve içmek için, kimi zaman bira içmek için, bazen de yemek yemek için gidersin bu göt işletmecinin mekanına. mekan dolu değildir. ama bir bakarsın boş masaların neredeyse tamamında; ya da önemli bir kısmında "rezerve" yazısı vardır. o yazının yalan olduğunu adın gibi bilirsin, takmamaya çalışırsın ve oturmak istediğin masaların birine yönelirsin. ama hemen önünde göt işletmecinin göt garsonları belirir ve; orası rezerve "efendim" der. efendim diye hitap ettiğine bakmayın aslında ; "seni sikimize takmıyor ve bu mekanda istemiyoruz" demek ister de bunu açık açık diyemediği için böyle der.

e be amına koduğum! mekanında istediğin belli bir müşteri kitlesi varsa bunu açık açık de dalyarak! mekanımda iki sap istemiyorum de! damsız almıyorum de! smokin giymeyenler giremez de! gerekirse isolde'nin kafasındaki gibi bir dünya kurduk; belli standartların altındaki adamları adam yerine bile koymuyoruz de amk! ama de bir şeyler! bir şeyler de, buna bir isim koy. delikanlı ol la iki dakika! orası rezerve burası cezerye demenin mantığı ne amk ya! o rezerve dediğin sikik masaya gün boyu bazen kimse, ama hiçkimse oturmuyor! o masaya oturtacağın pelin ve berkecan'a da aynı fiyattan veriyorsun çayı bana da! yani mesele fiyat, kazanç vs de değil! ha derdin belli bir kitleye hitap etmek ise onu da de ki sokturtma o kitlene! dürüst olmak bu kadar mı zor amk ya.

sonra ayda yılda bir "sikerim lan böyle mekan"ı diyip atar yaptırıyorsunuz adama (şair burada sikerim lan böyle hayatı diyip mekanda atar yapmaya başlamıştır) şefi, müdürü çağırtıyorsunuz ardından göt gibi dört dönüyorsunuz!

işletmecilik anlayışınızı sikim sizin! göt herifler!
  • muhtemelen mekana iyi para bırakmadığını / bırakmayacağını bildiği veya düşündüğü kişileri mekandan uzak tutmak ve şansını başka müşterilerden yana kullanmak isteyen bir adet orospu çocuğu.