şükela:  tümü | bugün
  • dolana kadar 5 km hızla gidileceği için anında yok olan mutluluktur.
    (iç ses: abicim çöp tenekesine niye korna çalıyorsun, dur binecem derse alacan mı arabana)
  • güneş ne taraftan vuracak sorularını beraberinde getirir.
  • az önce zincirlikuyu da gördüğüm mutluluk. acayip yoğun yaşanır.
  • ancak kalabalık bir grup o minibüsü bekliyorsa yaşanacak mutluluktur. aksi takdirde o mutluluk minibüsün dolmasının beklenmesiyle birlikte eziyete dönüşür. aradada minibüscü minibüsü sallar falan..
  • oturulacak yerin seçimi konusunda aşırı kararsız kalma duygusuyla beraber yaşanır.
  • boş metrobüse ilk binenin mutluluğu kadar değildir.
  • her sabah o minibüs şoförünün yaşadığı mutluluktur.
  • ülkemizdeki kadınlar için mutluluk yerine tedirginlik, korku şeklinde yaşanan his. o kadar çok olay yaşandı ki ben de boş arabaya binmek istemiyorum. bazen mecbur bindiğim oluyor tabii.

haftada üç gün kullandığım arabada duraklarda hani bu araba kalkıyor diyen çocuklar oluyor ya onlardan biri var. giderek tavırlarından rahatsızlığım artmaya başladı. bir sene hiç kullanmamıştım ve yoktu zaten önceden de. kullanmaya başladıktan bir ay sonra falan araba kullanan adama bir yer sordum oraya gidiyor mu diye. bu arabanın dışından atlıyor yok hanımefendi bizim devamlı müşterimiz diye adama. sen o bir ayda hep olmadığın ve ben haftada üç gün o araca bindiğim halde ne ara tuttun aklında. buradan bir kıllandım tabii ben. sonra kötü niyetli düşünmeyeyim dedim. sonrasında da arada denk geldiğinde hoş geldiniz efendim, nasılsınız falan diyor ama böyle bakışları hoş değil. insan anlıyor biraz. akşama yakın zaten yok da sabah kullanırsam arada görüyorum. bilerek hiç o tarafa bakmıyorum ki sonra yanlış anlaşılma olmasın ve konuşmasın diye. bizim ülkede kibar bir şekilde cevap versen suç başka manaya çekerler. cevap vermesen, duymamış gibi yapsan kendini beğenmiş kezban olursun. ne halt edeceğiz ben de bilmiyorum. neyse bu oradan atlıyor yine o şekilde ne zaman beni görse. bu sabah bir işim vardı. eve dönerken bindim mecbur. bu sefer de hepten pis pis sırıtarak konuşuyor bir şey demediğim halde. mal sanki ben senin askerlik arkadaşınım da sırıtıyor öyle.

genel olarak çoğunun psikolojisi bozuk. farklı hatlar da kullansam genel profili gözlemliyorum. bir de ülkemizde yaşanan olaylar ve verilmeyen cezalar da malum. bunlar da olayların artmasına sebep oluyor. gel de tırsma şimdi.
  • minibüs pişmanlık, mutluluğu olmaz