• ilk versiyonundaki bir bug'tan ötürü "boş ol, boş ol, boş ol" dediğiniz kadın karınız olmasa bile onun erkeğinden boşanmasına sebep veriyordu. sonra yapılan yamalar sayesinde düzeltildi. yakında çıkacak sürümünde 4 karısı olacak erkekler için "boş ol for all" komutu eklenecekmiş.
  • zamanın birinde bir haber okumuştum dumurla.
    haber: üç sms'le 'boş ol'

haberin tarihi ocak 2008. özetle şöyle diyor; "kahire'de mühendis olarak çalışan ikbal ebunnasr, cep telefonuna kocasından gelen "seni boşuyorum, çünkü kocanın telefonuna cevap vermedin" yazan 3 mesaj aldı. ne yapacağını şaşıran kadın kocasından gelen üç sms mesajını delil olarak mahkemeye sunarak resmen boşanma talep etti. mısır'da yürürlükte olan şeriat kanunlarına göre, erkeklerin boşanmak için mahkemeye gitmesine gerek yok. erkeğin tek taraflı olarak 3 kere "boş ol" demesi boşanmak için yeterli sayılıyor..."

bugün bir sohbet esnasında 3 yıl önce okuduğum o haberin alıp başını gitmiş olduğunu öğrendim: radikal islamın güçlü olduğu ülkelerde (örneğin tacikistan) yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle erkeklerin büyük çoğunluğunun rusya gibi ülkelere çalışmaya gittiği, aylarca hatta yıllarca dönmeyen erkeklerin yeni bir hayat kurarak eşlerine ve çocuklarına bir daha dönmedikleri, başka kadınlarla evlenerek geride bıraktığı eşine üç sms le "boş ol" yazdığını ve böylece bütün bağlarını kopardığını, bu sms li boşanma yönteminin gittikçe bir moda haline dönmeye başladığını dinlerken böylesi bir dünyayı imha etme hususundaki güdüm zirve yaptı.

ben bu haberi 2011 de sizlerle paylaşıyorum. bakalım türkiyedeki ilk örneğini hangi tarihte göreceğiz..
  • arap erkeklerinin -zaten- resmi olarak yapmadıkları evliliklerini bitirmek için söyleyecekleri basit replik.(bkz: bos ol bos ol bos ol)
  • dün itibariyle patron'un hayki'nin ofsayt re-diss'e re-re-diss'i

haykiyi gömmüş yine
  • (bkz: siktir git)
  • islam hukukunda bireyin eşini boşamak için eşine üç defa söylemesi gereken tümce.
    (bkz: islam hukuku)
  • deli bir re-diss.
    bayılıyorum.
    diss olmasa da bayılıyorum.
  • islam hukuknda talak i selase.kişi bu şekilde boşadığı bir dişiyle takrar evlenmek isterse hulle gerekecektir
    (bkz: sut kardesler)
  • arabistan'da bundan böyle sms ile de bir erkeğin karısına üç kere yazarak evliliğini sona erdirebileceği söz.
hesabın var mı? giriş yap