şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türlü çeşitleri var bunun. genelde parayla alakalıdır. bazılarının parası boldur, boşa yaşar bazıları da hayatta kalmak için para kazanıp boşa yaşar.

standart yurdum insanın içinde bulunduğu en büyük dert bu bence. sabah 7-8 gibi kalkıp, işe gidiyorsun sonra mesai doldurup akşam 6-7 gibi çıkıp eve geliyorsun. geri kalan sürede evde bir şeylerle uğraşıp, "yarın iş var amk" diyip erkenden yatıp, sonra tekrar kalkıp işe gidiyorsun. bir çoğumuz da cumartesileri çalıştığımız için, haftada 4 gün kendimize ait oluyor ki onda da "lan yarın iş var" diyip, gene evde duruyorsun.

bazılarımız evde geçirdiği zamanı dizi/film/belgeler izleyip, kitap okuyarak dolu yaşadığımızı sanıyoruz ama o meşgaleler de beyhude sonuçta.

bir çember var, içinde koşturup duruyoruz.
  • bugün olan şey.

işte bomboş bir gün geçirdim bugün. katma değer dedikleri o plastik şey bile yoktu.

keyifli bir an yaşamadım.

bir şey öğrenmedim. öğretmedim.

kendimi geliştirmedim.

keşfettiğim hiçbir şey olmadı bugün.

evde de her zamanki gibi işte. yemek, içmek, temizlik, bulaşık.

boşa yaşadım bugün.

milyonlarca türdeşim gibi boşa.

olmasam da olurdu yani.

olmasaydık bunlar olmazdı.
  • aslında hayat ne büyük hediye. etrafa bakınca farkediyorum, bazı insanlar oksijen israfı, ne yaptıklarının farkında değiller.
  • yaşamakların en güzelidir.

insanlar neden bir amaç uğruna yaşamaya uğraşır anlamıyorum. ne var da her bokun altında bir anlam ararlar, her şeyin bir sebep uğruna var olduğuna inanırlar*

belki de yoktur abicim, boşa yaşamanın kötü bir şey olduğunu kafalardan çıkartmak gerek aksi taktirde sonuç hayal kırıklığı oluyor birçok insan için. bir şekilde şu dünyaya gelmişiz, ne zaman gideceğimiz de belli değil tadını çıkartmaya çalışınsanıza.