şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir bu kalmıştı denilecek haber.

  oldu olacak babalık tümden kaldırılsın. hatta tüm erkekler bir çukurda toplanıp üstü kapatılsın. böylece tüm dünya rahat eder.

  https://www.ntv.com.tr/…ecek,wr7uzcm8vespgj7yg0doaa
 • bunlar hep işsizlik
 • bir erkek olarak katılıyorum velayet kimde ise soyadı hakkı da onun olsun. babalık yapmayan babalara da ders olsun.

  edit: bana mesaj atıp saçma sapan ithamlarda bulunan gerzekler şu entry yi bir okuyun lütfen (bkz: #75980191)
 • bugüne kadar olmamış olması hataymış. tek marifeti bir şey bir yere sokmak olan bir adam annesi tarafından doğrulmuş, beslenmiş, büyütülmüş, yetiştirilmiş, sahip çıkılmış çocuğa soyismini veriyormuş. sokayım öyle işe.
 • saçmalık şurda ki kadında soyadını babasından almış. o zaman çocuk direk annanesinin soyadını alsın diyeceğim e oda babasından almış. senin babanın soyadını taşıcaksa babalık görevlerinide baban üstlensin o zaman?
 • boşanan kadının soyadını çocuğuna verebilmesini oldu olacak tüm erkekler bir çıkurda toplanıp üstü kapatılsın (ki bence sorun yok :’’))) ) olarak yorumlayan şahısların bulunduğu başlık. istiyor ki kadın 10 adım geride dursun. aile boşanmış, velayet annede, annenin soyadını kullanmaması için bir neden söyleyin ya? baba dediğiniz belki tacizci, belki kadına da çocuğa da şiddet uyguluyor böyle babalık kaldırılsın tabi. kadınlardan bu kadar korkmayın ;’))) ya da korkun bilmiyorum hayırlısıyla kadının kemik iliğinden sperm üretme hadidesi yaygınlaşsın hiç ihtiyaç kalmasın size ;’))))))

  not: okuduğunu anlama yeteneğinden ne yazık ki mahrum kalmış insanlar için gelsin-
  http://www.tdk.gov.tr/…?option=com_gts&kelime=ironi

  hakkımda edilen hakaretlere toplu cevap vericem ki yaratıcı hakaretler ile gelin-

  çirkinlik : fiziksel görünüş ve teorik birikim ile ilgili ilişkisel bir bağ kurulmuş. nasıl bir method ile buna vardınız bilmiyorum. bunu söyleyen insanlardan akademik makale bekliyorum buyrun kanıtlayın djsjsjjsjdjs şişko, kıllı, çirkin feminist söylemleri heyecanını yitirdi arkadaşlar. evet şişkoyuz, evet kıllıyız, evet çirkiniz. so what?

  sikme sokma mevzu hakkında : siz bana sikerim sokarım diye mesaj atabiliyorsunuz ve ben size tecavüz sevici diyince erkek düşmanı oluyorum sjsjsjjdjs başka lafım yok.

  aptal karı hakkında: bana aptal salak vs diyen insanların bilgi birikimini sorgulamak hakkım. bilgiyi lisans diplomasıyla ölçmüyorum mesele o değil. fakat bana aptal diyen insanlardan bu hayatta bişey öne sürmüş, bişey araştırmış, biley yazmış olmalarını bekliyorum.
 • olması gereken durum. velayet annedeyse annenin soyadını alsın bunda ne gariplik var?
 • velayet hangi tarafın çocuk için en iyi taraf olacağına karar verilip bu karara uygun olarak belirlenmez, direkt anneye verilir. sadece istisnai hallerde anne yerine babaya verilir. üstteki arkadaşın mantığa göre erkek kusursuz şekilde de boşansa hatta karşı tarafın da çocuğun velayetini kaybedecek kadar büyük bir kusuru olmasa da çocuğun soy adını annenin vermesi gerekir.

  zaten medeni hukukumuzun boşanma süreci ve sonrasındaki süreçte kadını anlamsız şekilde kayırıyor. ağır nafaka ve tazminat ücretleri, velayetten doğan uyuşmazlıklar, annenin çocuğu göstermemesi gibi tonla dert ve sıkıntı çeken erkeğin oldu olacak kafasına da sıkın ve rahatlayın.
 • boşanma sonrası böyle bir durum söz konusu ise ve eğer anlaşma varsa kadının soy adını 18 yaşına kadar alabilir. madem istek önemli o zaman 18 yaşından sonra çocuk da istediği soy adını alabilir.

  anlaşma yoksa babanın buna itirazı varsa o zaman iki soy adını da kullansın. nasıl kadın evlenince iki soy adını birden kullanıyor aynı şekilde olsun. 18 yaşına gelince yine istediğini alabilir. illa ki bir tarafı mağdur etmeye gerek yok.
 • insan başına gelmeden, yakınında görmeden anlayamıyor bunun ne kadar gerekli bir şey olduğunu.

  annemle babam boşandıktan sonra, babamın soyadını kendi soyadından daha uzun süre kullanmış olan annem, babamdan soyadını kullanmaya devam etmeyi rica etti. henüz reşit olmayan kardeşimin velayeti annemin üzerinde, çocuğu ile de aynı soyadını taşımak açısından. babamın kabul etmemesi üzerine kızlık soyadına geri dönmek zorunda kaldı. herhangi bir resmi işlem olduğu zaman, hatta resmi işlemi bırak, yolda polis çevirse, bir şey olsa, kardeşimin annesi olduğunu ispatlaması çok kolay olmuyor. bu konuda ciddi zorluklar yaşadı. soy bilgilerini yanlarında taşımaları gerekiyor her daim.

  bu erkeklere karşı yapılan bir durum değil, tamamen pratik sebepleri var. her şeyi kendinize saldırı olarak algılamadan önce biraz empati yapmaya çalışın.