• hayatımda duyduğum en güzel öneri.
    ne güzel iş la, karıyla siz sevişin, sıkılıp bırakınca parasını bütün millet versin. hatta düğün masraflarını da geri ödesin size.

edit: ifademi çirkin bulan arkadaşlar mesaj attılar. bence de çirkin oldu. konu sahibi "devlet nafakayı kaldırsın" dese inanın hiçbir şey demeyecektim. "nafakayı devlet ödesin" deyince ironi olduğunu düşündüm önce, olmadığını görünce sinirle yazdım. sizin boşandığınız kadına parasızlıktan evlenemeyen, evini geçindirmek için çalışan insanlar neden baksın?
    son olarak içimde kalmasın. hiç parası olmayan adamla kadın evlenmez. erkek, sevişmeyeceği kadını almaz. kadın sevişmeyen adamda durmaz. bundan neden bu kadar rahatsız olduk ben de anlamadım. neyse sıçtık şimdi de sıvadık.
  • zaten haddinden fazla vergi yokmuş gibi yanlış evliliklerin ceremesini de alakasız vatandaşlara yükleyelim. muhteşem bir fikir.
  • bana ne lan sizin boşandığınız çirkin karılarınızdan, niye benim vergim sizin çirkin karınıza nafaka olarak gitsin başka derdimiz mi yok?
  • doğru mu anladım: normalde evlenmemesi gereken iki yetersiz evlenecek, bir süre sonra boşanacak nafakası bizim vergilerden ödenecek.
  • böyle bir şey olsun. memlekette birinci aşama evlenmeyen kadın kalmaz. ikinci aşama boşanmayan kadın kalmaz. gör bak.
  • ömrü hayatımda duyduğum en saçma şey. evlenirken iyi , çocuk yaparken iyi . e evlenecek aday ararken bekaret şart , ayrılmış / dul kadına ikinci el muamelesi tüm yurtta standart donanım .

sonra iş nafaka ya gelince. meeeeeee.

neymiş devlet ödesinmiş ki davarların nafaka için ödedikleri para ceplerinde kalsın ve yeni bakire kadın lar bulabilsinler evlenmek için.

sie.
  • öldü gösterilip boşandı gösterilip maaş almaya devam edenler, anasının maaşını çarşaf giyip gidip atm'den çeken adamlar duymamış gibi cidden insanların sırf nafaka almak için boşanıp birlikte yaşamaya devam edeceğini düşünemiyor mu benim milletim?

eeeyyyy...
  • adil olmayan bir öneri. adam boşanıyor ama nafakasını tüm ülke toplaşıp ödüyoruz.
    gerçi toplaşıp ödediğimiz şeylerin arasında bunun lafı bile olmaz ya. vaz geçtim rahat rahat boşan kardeşim nafakan bizden olsun.
  • ev kadınlarının sigortası ve nafaka süresi sınırlandırılması gibi uygulamalarla düzenlenmeye çalışılan temel bir alan için, düşünmeden konuşulmuş uygun olmayan önerme. ama bu alanda çeşitli geliştirmelere ihtiyaç duyulduğu ortada.
hesabın var mı? giriş yap