şükela:  tümü | bugün
 • adam evrimle ilgili 3 satır yazı okumamıştır ama televizyon karşısında yemek yediği belgesel ile çıkarım yapıyor, hayat dersi veriyor. tam bir tipleme.
 • böyle bir komşumuz var aysel abla, 2 çocuğu var. kocası 45 yaşından sonra romanyadan 19 yaşında bi kızın peşine düştü gitti. nafaka falan vermeyi geçtim, 12 yaşındaki kızı babalar gününü kutlamak için mesaj attığında kızını engelledi whatsapptan. çocukları arayınca tele çıkmıyo adam basıyo engeli. bir de oturdukları ev de adamın babasına ait olduğu için şimdi bir de evden atmaya çalışıyor 18 senelik karısını ve 2 çocuğunu. bir hak talep edemiyor kadın dediğim gibi ev kayınpederinin üstüne. gidecek bir yerleri yok. kadın ev hanımıydı. şimdi hem bir şirkette yemek çay falan yapıyor hem de haftada 3 tane apartmanı temizliyor yani kapıcılık yapıyor. pazar günleri izin günlerinde gündeliğe bile gidiyor. adam da romanya'lı kadınla yeni bir çocuk yaptı. aysel abla ve çocuklarını evden atıp yeni çocuğu ve karısıyla gelip oraya yerleşme derdinde.

  nasıl serin hikaye di mi?

  sorsan bu adam elli tane bahane sıralıyor aysel ablanın bunları hakettiğine dair. ulan bunda çocukların kabahati ne diye sorulduğu zaman verecek cevabıysa asla yok kem küm ediyo sadece lafı değiştiriyo küfür ediyo. ama kendisinin yanlış kadından çocuk sahibi olmasının bedelini mutlaka ama mutlaka ondan başka birinin ödemesi gerektiği konusunda son derece emin. bunun altını özellikle çiziyor:) ya bu bedeli bakmayarak ilgilenmeyerek kendi çocuklarına ödetecek ya da devlet ödesinmiş nafakayı öyle diyor paşa.... bu ne mi yapacak peki? bu sadece sperm donorü olarak vurup geçecek. ne hoş bi dünya di mi:) kahvede redpill muhabbetinden mi duydu nerden duyduysa işine gelen kısımları almış papağan gibi tekrarlıyodu en son, mahalleden biri bir yumruk sallayıp suratına tükürene kadar tabi.
  bu olayın üstünden 4-5 sene geçti. geçenlerde duyduk ki romanyalı kız da bunun kıçına tekmeyi basmış yaşıtı biriyle evlenmiş, bizim hayri abi de mgtowcu olmuş şimdilerde:) sonu köprü altı gibi görünüyo bu kafayla ama bakalım hayırlısı...neyse allah herkese hakettiğini versin.

  not: çalışan ve çocuğu olmayan kadınların nafaka almasına karşıyım, hatta bunu talep etme hakları bile olmamalı bence. ama evladınızdan sorumlusunuz beyler. sadece maddi olarak değil, manevi olarak da sorumlusunuz. annesi dünyanın en ahlaksız insanı olsa da evladınızdan sorumlusunuz. sizin yanlış tercihinizin bedelini ne masum yavrular ne devlet ne de diğer vergi mükellefleri ödemek zorunda değil. yetişkin olmak böyle bişey. iyi ya da kötü seçimlerinizin sonuçlarına katlanmak zorundasınız.
 • her gün saat 06:30'da kalkarım. evi sessizce toplarım. oğluma kahvaltı hazırlar kızımın da sütünü ısıtırım. önce oğlumu kaldırıp masaya oturtur, sonra da kızımın yanına beş dakika kadar yatıp süt içmesine eşlik ederim. biraz sohbet ettikten sonra oğlum uzaktan eğitime gider. kızıma işimin olduğunu anlatıp sessiz olmasını tembih edip evden çalışmaya koyulurum. onların yemeğini pişirip beraber yeriz. onlar bir köşede oynarken ben de bir köşede evden para kazanmaya çalışırız. ben onlara bizim bizden başka kimsemizin olmadığını her zaman birbirimize destek olmamız gerektiğini anlatırım. evi siler süpürürken onlar da bana yardım ederler. ödevleri beraber yapar biraz film izleyip onları yatırır ve kalan işleri tamamlamaya çalışırım. arada balkonda bir dal sigara içip dinlenmeye çalışırım. eğer dışarıda toplantım varsa beraber evden çıkarız, onlar arabada sessizce beklerler ben de saatlere varacak kadar onlardan ayrı kalmak zorunda kalırım. ama toplantı bitince onlarsız geçirdiğim dakikaların hıncını alırız beraber.

  her allah'ın günü yaşadığım hayata bir taraftan lanet okurken diğer taraftan da ne kadar şanslı olduğumun farkına varırım ben. onların saçlarına burnumu dayadığımda değdi be derim. değdi. tıpkı kramer vs. kramer'deki ted kramer gibi hayatım. çoğuna göre alt üst gözükse de allah bu günlerimizi aratmasın.

  annesi mi? ortalarda yok. herkesten anne olmadığı gibi her erkekten de baba olmaz çıkarımı yapmamak lazım. sevgiye; emek, zahmet, sabır ve sorumluluk eklediğinde ancak baba oluyor. ben babamın babalığı yanında daha çömez sayarım kendimi.

  hadi hayırlı tıraşlar.
 • sorumluluk sahibi olmayan tüm erkekler evlenmemelidir. kimse kimsenin oğlunun sorumsuzluğunu çekmek zorunda değil.
  adam evlenir ne eşe sahip çıkar ne çocuklara yetmez boşanır yine çocuklarına sahip çıkmaz. kadın çocukları babasının evinden getirmedi. bir adam kendi çocuğunada sahip çıkmıyorsa nefes dahi almasın.
  o yüzden sorumluluk sahibi olmayan adamlar ömür boyu bekar kalmalıdır.
 • baba değildir!
 • epeydir görmedim ama bazen ünlülerin babaları çıkar ortaya. gazetecilerin de gazıyla "yok kızım bana bakmıyor, yok oğlum ilgilenmiyor" diye. hep düşünürüm kimbilir nasıl bir babaydı diye? hatta bir tanesi yanılmıyorsam günahım kadar sevmediğim ebru gündeş'in babasıydı. belli ki para koparma peşinde.

  bazen de eş dosttan duyarım, "bilmem kimin çocuğu hiç ilgilenmiyor" diye. yaşlanınca beklenir ki babanla ilgilen. valla sen sevgi bağı oluşturamadıysan çocuk ne yapsın. hafta sonu çocuğu alıp babaanneye atmakla da baba olunmuyor. sevgi neydi, sevgi emekti.

  tanım: çocuk büyüyüp kendi kurtarınca ortaya çıkacak babadır.
 • babalık sonradan öğrenilen ama çabuk vazgeçilen bir müessesedir. o yüzden bu durum normal bir durumdur.
 • gerizekalı yazarların toplandığı başlıktır.

  velayet anneye verilmişse ve çocuk 6 yaşından ufaksa mahkeme 15 günde bir babaya sadece 1 gün görme hakkı veriyor. o da akşam altıya kadar.

  çocuk 6 yaşını geçince de daha sık görme izni veriliyor babaya karar gereği. örneğin sadece hafta sonları gibi.

  bir bok biliyormuş gibi yazmayın şuraya beyinsiz erkek düşmanları.

  baba mahkeme neye karar vermişse o kadar ilgilenebiliyor çocuğunla.

  eşinden daha çok nafaka koparmak isteyen kadınlar gel istediğin zaman al ama istediğim parayı ver diyor. para yoksa mahkeme kararına uyacaksın diyorlar. para yoksa çocukta yok anlayacağınız.
 • ilk kurban bayramında kesime gönderilmesi gereken davardır.
 • salak salak, hayvanlara gönderme yapan adamların çocuklarına üzüldüm. kendi çocuğum olmasa dahi ilgilenirim ben o çocukla.