şükela:  tümü | bugün
600 entry daha
  • feministlerin hiç dillendirmediği saçmalık.
    bu kadın acizliğinin belgesidir.
  • çocuk varsa ve kadın bakıyorsa olasıdır. kadın aldatıldıysa ve boşandılarsa da olasıdır. aksi halde büyük saçmalıktır.
  • kadın da nafaka ödeyebilir arkadaşlar. erkek öder diye bir şey yok. kusura bakılır.
  • nesi saçmalık?

gencecik kızı alıyorsun hayatının baharında, gününü gün ediyorsun, tazeciğin belki bekaretini alıyorsun...

sonra nafaka ödemem, çocuk yoksa neden nafaka ödeyim.

eşşek gibi ödeyeceksin çocuk olmasa bile, 1 gün evli kalmış olsan bile.
    saçmalıkla alakası yoktur, tüm gelişmiş toplumlarda görülür şimdi işim var örnekleri koyamıyorum.
  • ben bir kadın olarak bazı nafaka kararlarını kesinlikle saçma bulmaktayım. çocuk olması, evlenmeden önce çalışırken evlendikten çalışamayıp iş gücünü kaybetmesi vs. durumlarında kişinin hayatını devam ettirebilmesi için kadına destek amaçlı erkeğin nafaka ödemesi durumu kabul edilebilir. fakat kadın evlenmeden önce çalışıyor, evlendiğinde de çalışıyor ve bakmak zorunda olmadığı herhangi bir çocuk da yok örneğin. hayatında imza ve evleri ayırmak dışında pek bir değişiklik olmayan bu gibi durumlarda bu nafaka erkeğe bomboş bir yükümlük gibi geliyor bana. şöyle bir örnek vereyim; mesela serdar ortaç eski eşi chloe loughnan'a neden nafaka ödemek zorunda? nafaka süreçlerini pek bilmiyorum, açıkçası çok da merak etmiyorum. ama bu anlamda ne erkekler ne de kadınlar mağdur edilmeden bir düzenleme yapılması taraftarıyım.
  • bu ülkede kadının erkeğe zulmü gündeme gelmez, tutmaz yani boşa kasmayın.

tanım: kendisinin para birimi olarak karşılığı olduğunu düşünen kadınların savunduğu şey. unutulmamalı para ile alanın şey ancak verilen para kadar değerli olur.
  • lafa gelince eşitlik (:
  • en son düzenlemeye gidilecek deniliyordu. düzgün bir karara bağlansın da kurtulalım şu saçmalıktan.
  • biri de demiş ki gencecik alıyorsun bekaret bilmem ne? kadın mal mı ne demek sıfır aldın vs. kadın da aynı şekilde erkeği alıp onu kısıtlamıyor mu?
  • şu tür yorumları gerçekten anlayamıyorum.
    "gencecik kızı alıyorsun hayatının baharında, gününü gün ediyorsun, tazeciğin belki bekaretini alıyorsun..."

gencecik kız hayatının baharında çalışabiliyor da. evlenmesi kendi seçimi. 29 yaşındayım evlenmedim, evlensem de eğitimimi ya da ekonomik özgürlüğüme giden yolu bırakarak yapmazdım. gününü gün eden sadece adam mı oraya hiç girmiyorum. bekaretini almak nafakaya sebepse bunun ne demek olduğunu zaten açıklamak istemiyorum. bekaret satılan bir şey değil!

iki taraf da istiyor evleniyor ancak boşanınca erkek neden kadına para ödüyor? çocuk ayrı mesele bakmakla yükümlü her iki taraf da ona sözüm yok. ancak sen sırf evlendiğin ve "kocam bana bakmak zorunda" saçmalığına inandığın için boşanınca para almanın hakkın olduğunu düşünüyorsan kusura bakma o senin saçmalığın. çalış kazan kimseye de muhtaç olma.
23 entry daha