şükela:  tümü | bugün
  • 28 yaşındayım ve neden evlenmemem gerektiği konusunda beni anında ikna eden bir soru. boşanacaksak ve bütün emekler paralar zaman boşa gidecekse neden evleneyim? zaten hiç kadınsız da kalmadım. o yüzden evlilik benim için gereksiz.
  • babası kadınsız kalmamak için anasına atlamış bir adamın sorusu.
  • mahalle maçında adam seçer gibi karşılıklı adımlaşıyorsun (cinsiyet eşitsizliği faktöründen dolayı atlamak yok ama). sırayla seçmeye başlıyorsun.
    önce çocuk, sonra ev, araba, eşyalar en son da borçlar kalıyor.
  • cevabı yol, su, elektrik olarak sana geri dönüyor olabilecek soru.
  • bu soruyu soran biriyle evlenen kişinin vay haline...
    "bak bak, görüyormusun ne insanlar var" diyesim geldi.
  • eğer şark kurnazıysanız düğün için harcamaları ben yaptım takılar benim diyerek hepsiyle araba alıp sonra arabayı da üstünüze yaparsınız. sonra üsturuplu bir plan yapar ayrılma kararınızı son anda söylerek evi terk edersiniz. karşıdaki kişi daha olayın şokundayken arabayı elden çıkartıp ortak mal olmaktan düşürürsünüz.

ayrıca tüm bunların üstüne evdeki eşyaları da satıp elde edilen parayı ikiye paylaşmayı teklif edebilirsiniz.

bu şekilde harcanan zaman, para vs.yi katıyla karşılayabilirsiniz.

bir arkadaşım ekolü değil direkt benim başıma geldi.*

not: dini nikah kıyıp eşine mihir sözü verenler, tatlı bir zamanda eşine bunu helal ettirmeyi de unutturmasın.

zira bizimki bunu da atlamadı.

edit1: arkadaşlar ben de biliyorum mahkemede çatır çatır alabileceğimi. ama ben size durumu şöyle açıklayım, çamurla uğraşırsan eninde sonunda üstün batar. yani değmez. tek celsede boşanması için ben bu kadar daha vermeye razıyım.
    edit2: kadınım.