şükela:  tümü | bugün
  • genç kızlarımız arasında yeni moda olan bir alışkanlık.

hangi evli kadını görsem, duysam iki satır sohbet etsem, boşanırken kocamın donuna kadar alırım demiyor mu...

hatta boşanma avukatlarının meslek hayatında en çok duyduğu söz budur sanıyorum: "onun donuna kadar alacağım."

ne donmuş bu!

ayrıca, şu detaya da dikkat, dostlar:

bu, mahkemede "donuna kadar alacağım," diye paçozlaşan kadınların hepsi de evlenirken "ben maddiyata, mala, mülke değer veren insan değilim, beni sadece aşkımız ilgilendiriyor," geyikleri yapmıyorlar mı... evlenme sözleşmesi lafını duyar duymaz küsen, minnak kalpleri kırılan, aşkımızın içine maddi hesaplar mı katıyorsun naci diye yürekleri burkulan bu ablalar her nasılsa, iş boşanmaya gelince üç aydır borcunu ödemeyen müşterisinin kapını yumruklayıp mahallenin ortasında borcunu öde diye bağıran alacaklı semt bakalı hamdullah efendi'ye, e5 kenarında ana avrat küfrederek kamyoncularla fuhuş pazarlığı yapan ağzı sakızlı leş ablalara dönüşüyorlar ya...

bu nasıl büyük bir değişimdir ablalarım?

ama siz de haklısınız ablalarım... erkekler bu kadar keriz olunca, siz de yolacaksınız tabi ki.

o zaman hayatımıza girdiğiniz ve donlarımızın peşine düşerek bize yaşattığınız eşsiz duygular için size şu romantik melodiyle teşekkür etmek isteriz, iyi ki varsınız:

https://www.youtube.com/watch?v=l4rot6dwwog
  • dostu borç verirken, kadını ise boşanırken tanırsınız.
  • vaciptir, yapınız, yapmayı tavsiye ediniz. hele çoçuğu varsa vacip değil, farz-ı ayn'dır. kadın bunu kusurlu durumda (evlilik birliğini sarsma kusuru)yapamaz zaten. şu ana kadar şahsen gördüğüm durumlarda "istemem onun parasını" diyerek gurur yapanlar, sonrasında adamın evlilikteyken eşlerine bildirmediği birikimleri saçmasıyla kendilerine gelmektedirler.

yapmayanlar, sonrasında gururlarına saydırabilir, o da farz-ı kifaye olur.
  • olur böyle vakalar türk kızı yakalar. hiç acırlar mı olm. ananı bile sikerler. kadın kökenli bireyler, birey olmanın gereklerini yerine getirerek erkeği finansal olarak nefes alamaz hale getiriyorlar ki adam bir daha gün yüzü göremesin. adam ortanca karıya kat alamasın. üçüncü karıya 20.000 tl'lik marka çanta hediye edemesin istiyorlar. bu karıların yatacak yeri yok yemin ediyorum.

(bkz: türk kızı olmak şahane sen de gelsene)
  • kadın erkek eşittir saçmalığı kanun karşında her gün onaylanıyorken hala buna inananlar var. evlilik sözleşmesi yapmak saçmalıksa neden aynı kadın evlenmeden sevişmem diyor? kadın garantici olunca normal, erkek olunca anormal. siktiriniz efendim.
  • (bkz: yaran yanlış okumalar) (boşalırken nee lannn)
  • erkegini adam edip baskasina kaptirmayan kadinin en afilli tehdidir.
    -cigerini soker, cibildak ortalarda birakir, kicina tekmeyi basar yoksa necati.
    -yeni fanfinisiyle senin paralari citir citir ezer
    - sen yine geceler boyu yorganin altinda aglamaya devam edersin
    -aklini basina topla ozgurlugun gitmis bari parandan olma.
    -yol belli cek cileni usul usul necati.
  • abd 'de kasırgaların kadın isimleri ile nitelendirilmesinin temel nedeni boşanırken neredeyse her şeyi almalarıdır...

(bkz: gereksiz bilgiler ansiklopedisi)
  • afedersiniz ama donun içindekini yeterince almamak kaynaklı olabilir.