şükela:  tümü | bugün
2354 entry daha
 • insanların uykudan uyanmasıdır. evlilik insan doğasına ters bir kavram fakat yıllardan beri toplumları uyutmak ve hizaya sokmak için kullanılmış ve bilinçaltımıza işlemiş bir kurum. zaten bit kadar ömrümüz var, bir ömrü neden tek bir kadına ya da erkeğe harcayalım? sonra saçmasapan evlilik adetlerini, prosedürlerini saymama gerek var mı?

  büyük konuşmuyorum belki bu yazdıklarımı yutarım bir gün ama şu an istediğim;elimde fırsat olduğu sürece sürekli farklı kadınlarla takılmak ve sürekli yeni kadınlar tanımak.

  insanı dünyaya bağlayan ve dinamik hissettiren şey devinimdir. devinimin olmadığı her şey bitmeye ya da can sıkmaya mahkumdur.
 • evlilik kararı alırken sağlıklı sağlıklı düşünebilecek durumda olunmalı. fakat yaşam hızlandıkça ve hayatın bize sunulan seçenekler çoğalıp tanınan zaman azalırken sağlıklı düşünemeyen insanlar oluyoruz. sürekli değişim içinde olduğumuzdan ilişkilerimizde yaşadığımız çatlaklar sürekli artıyor.
  evliliğin kendisi sağlıklı bir şey mi o da tartışılır
 • insanlar neye çok kolay ulaşırsa ve ulaşılan ne kadar çoksa,o kadar kolay vazgeçer ve değersizleştirir onu,bu sosyal medya çağında bunu görüyorum kişi sayısı çok ve ulaşılır olduğu için insanlar birbirinden aşırı kolay vazgeçiyor.
 • çağımızın vebası, her şey o kadar hızlı ve sanal ki hayatlar aşklar!?duygular , arkdaşlıklar espiriler bile... kendimizi sanal bi dünyanın içinde olmadığımız gibi göstermekten hastayız hasta olduğumuzu biliyoruz ama devam etmeden duramıyoruz tıpkı sigaranın ölümcül olduğunu bilip devam etmek gibi bir şey insan olmanın gereklilikleri ve hızlı dünya arasında araftayız .iyi niyetlerimiz, düşüncelerimiz aşklarımız acımız bile piksellerden ibaret çok istediğin o tatil sadece instagrama 2 fotoğraf atabilmen için 1000 yıllık antik şehir gezin bir instagram hikayesinden ibaret anı yaşamak yerine hep bir ben ne kadar manyağım yo en çok ben çılgınım ne kadar geziyom ben ben ben ben telaşı var bilinç altında, olay tek bundan ibaret değil elbet diyebilirsin ben öyle biri değilim lakin mamafih hatta cebren ve hile ile sen böyle olmasan dahi hergün böyle yüzlerce sahte fotoğraflara, sırf 3-5 beğeni almak için yazılan sahte anılara ve bazen çok iyi olsa bile ertesi gün hatırlanmıyacak esprilere mağruz kalıyosun hatta bunları kıskanıyosun yada inanıyosun sürekli bi kıyas halindesin o çook beğendiğin kişiyi filtresiz görünce bi garipsiyosun çünkü sanal alemde herkes mükemmelliğe oynuyor ve o mükemmeliğe inanmak istiyosun ve içten içe kendi yalan dünyalarımızla diğer paralelyalan dünyalar ve gerçek dünya (işte burda devreye gerçek sorunlar giriyor okul iş aile beşer şaşar işleri sorunları birleşince sırf zaman geçirmek için veya yapmış olmak için yapmak izlemek buluşmak konuşmak vs vs liste uzar... her şeyden sıkılma evresine son düzlük ve her şeyden sıkılmaya hoş geldiniz dur telaşlanma zaman geçirmek için telefonun var
 • - kadınların/kızların iş hayatına ve sosyal hayata daha çok girmesiyle kadın-erkek irtibatının artması (bkz #kankalarlamuhabbet, #kankacandır etiketli fotograflar)

  - yukarıda bahsedilen durumun da katkısıyla, alternatif kadın/erkeklere iş, sosyal ve sanal ortamlar vasıtasıyla daha kolay ulaşılabilir olması

  - lise ve üniversitede serbest yetişen kızların gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirmeye alışması, hatta yedekte bir çok alternatif tutması ve kaşarlanması. bu hareketleri evlendikten sonra da kocasına çaktırmadan yapmaya devam etmesi.

  - kız ve erkeklerin genç yaşlarda bolca sevgili değiştirmesi ve çok eşliliğe alışması. bir çok sevgili edindikten sonra 27-28 yaşlarında evlenmeleri. evlilikte yaşanan sıkıntılar, kavgalar esnasında eşlerini önceki sevgilileri ile karşılaştırmaları ("hakan ne erkekti be, bir de buna bak", veya "ceren ne tatlı hatundu be, buna 10 çekerdi" gibi), "sikerler" eşiğine gelince de cart diye boşanmaları

  - medeni kanunun kadınlara hayvani haklar vermesi. bunu bilen kadınların da "ulan bu hıyara katlanacağıma alırım nafakamı keyfime bakarım" demesi ve yine cart diye boşanmaları. zaten kızlar 18 yaşına gelmeden bu kanuni haklarını ezberleyip gelecekte evleneceği kişinin gerekirse kanuni olarak ağzına nasıl sıçarımın hesabını yaparlar. ha, bu tür hareketler yurdumuzda kocanın dellenip cinnet getirmesi ve kadın cinayetlerine neden oluyor, o ayrı.

  - yurdum erkeklerinin manyaklığı, kabalığı ve hanzoluğu