şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1993 entry daha
  • evlenip de bu fikri aklından bir kere bile geçirmeden evliliğini sürdüren var mı merak ediyorum.
  • çok zor bir karar. bu kararı almak, uygulamaya çalışmak insanın yaşama sevincini bitiriyor. yılların ne kadar olduğu nelere mal olduğu nasıl geçtiği insanın gözüne geliyor. hatalar aranıyor önce karşıda sonra kendiniz de.
    bir daha başka bir insana güvenilebilinir mi? tekrar aynı yollardan yürünür mü? bence tam bir güven imkansız. toplum öyle bir şekilde zorluyor ki insanları herkes evlenmek zorunda ve herkes çocuk sahibi olmak zorunda. ölmeden önce yapılması gereken bölüm sonu canavarları gibi. galiba bunları kendi adıma aşamayacağım.
  • yılbaşına yakın üniversiteden eski ev arkadaşımla buluştum. anlattı da anlattı. yok şöyle anlaşamıyoruz, yok bana bunu dedi, yok beni artık çalışanı gibi görüyor azarlıyor, zerre sevgimiz saygımız kalmadı, cinsellik pılını pırtını toplayıp evi terk etti gitti, benim gözüm hep dışarıda falan. benim de başım çok ağrıyordu söylemesi ayıp. dayanamadım. "boşanın amunoğm o zaman ne duruyonuz" dedim. çocuk sustu, sessizleşti. "öyle olacak muhtemelen" diye de devam etti. öpüştük, vedalaştık. 1 hafta geçti geçmedi, telefonum çalışıyor, arayan o. açtım, "boşanıyoz" dedi. "heeeeğğ... iyi hacı, hayırlısı olsun" dedim. boşandılar!
28 entry daha