şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çıkarcılık)
    her anlamda çıkarcılık.
    gerisine gerek yok.
  • kendi eski evliliğimden aklımda kaldığı kadarıyla sıralamaya çalışayım, 15'i tutturacağıma eminim.

1.ortalama bir geliriniz olsa da memnun edemezsiniz.
    2.8:30 da 2 saatlik yorucu toplu ulaşımla eve varış sonrasında, ek iş yapmanızı talep edebilir.
    3. ve maddi konuda bu kadar üzerinize gelirken, kendisi de üniversite mezunu olduğu halde, ben çalışamam deyip aradan sıyrılabilir.
    4.evin içinde ne geçiyorsa, online olarak doğrudan annesine aktarabilir.
    5.buna kızılıp, annesi hakkında konuşulunca, bunu da annesine bildirebilir.
    6. üst maddedeki olaydan dolayı, annesinden özür dilenmesini bekleyebilir, dilenmeyince trip atılabilir.
    7.avm'de bakıp alamadığı çanta yüzünden, kocasının yanında, anneye telefon açılıp, kocası hakkında yok ezildim, kendimi ezik hissettim babında konuşulabilir.
    8.üstteki olaya sinirlenen koca, o gece salonda yatmaya karar verince, uyuduğu vakit gelinip, ışık ve tv son ses açılıp, kocanın üzerine daha da gidebilir.
    9.üstteki olayların sonrasında, mutfakta sigara içen kocayı daha da dellendirmek için, gelip, mutfağın ışığı kapatılabilir ve gel beni öldür diye kaşınılabilir.
    10. üstteki 4 madde sonunda duvara bir yumruk atıp, elinizin kırılmasına sebep olabilir.
    11.anne babanızın yanına gidince, ya annem 70 yaşında kadın, içeriyi süpürüyor, bir yardım et bari deyince, o yaşlı insanların içinde cıngar çıkarabilir.
    12.annesinin yanında, iş dönüşü yorgunluktan salonda uyundu diye, illa kendi annenizin yanında da o şekilde uyumanız beklenebilir. es kaza uyumamışsanız, gecenin 3ünde cıngar çıkarılarak, yine anne babanızın yanında rezil olmanız sağlanabilir.
    13. yaklaşık, 5 kere ilettiğiniz boşanma talebi sonunda tamam bir daha yapmayacağım denilip, 2 gün sonra kalınan yerden devam edilebilir.
    14.tüm yukardaki olaylardan sonra hala sizden, ilgi, şevkat ve sevgi bekleyebilir, göstermeyince de yine cıngar çıkarılır.
    15.ve en sonunda, o kadınla ilerisine bakarsın, ben bu ızdırabı, ömrüm boyunca çekmek zorunda mıyım? diye sorarsın kendine. mesela çocuk yapmak ister miyim? ben bu kadınla dersin. ve aklından geçen kesinlikle hayırdır. ve o zaman karar verirsin işte. ben bu kadınla hayatımı daha fazla zehir edemem diye.

neyse iddialıyım, ben bunu 15 değil 45'e de tamamlarım ama kabaca, ilk etapta aklıma gelenler bunlar.

evlenecek olanlara tavsiyem. eğer arkadaşlık ve nişanlılık dönemlerinde, karşınızdaki insanın beğenmediğiniz, ve ileride kaldıramayacağınızı düşündüğünüz, buna rağmen, yaa evlenince düzelir, yapmaz dediğiniz birşey varsa, düzelmiyor arkadaşlar. huylu huyundan asla vaz geçmiyor bunu bilesiniz.
  • bir sebep bile yeterliyken. boşanmak da iyi bir seçenektir aslında.
  • anası en büyük sebep bence.
  • evli olmak tek başına yeterli bir sebeptir.
    on dört tane daha neden aramaya gerek yok...
  • burda atıp tutarsınız tabi.
    (bkz: bekara karı boşamak kolay)
  • asik olmak olabilir
  • direk evlenmemek lazım.
  • tek sebep. evlenmek.