şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de işi zor olan erkektir. haklı sebeplerle boşanmaya karar verse de maça 3-0 geride başlayan taraftır. çünkü erkek! ulan pozitif ayrımcılık diye diye olan erkeklere oluyor. sonra neden kadına şiddet olayları türkiye'de bu kadar fazla?olur tabii. sen haklı bile olsa sırf erkek olduğu için önyargıyla yaklaşırsan erkek tarafa, hakkı'nı vermezsen, adaleti sağlamazsan insanlar da kendi adaletlerini sağlama yoluna gider. sözüm psikopat, her gün karısını döven, ona söven, hayatı zindan eden insan müsveddesi şerefsizlere değil- çünkü onları bırakın erkek saymayı, insan bile saymıyorum- ama sözlükte böyle bir başlığın olmaması bile ilginç. ben de bu durumun mağduru bir erkeğim. bu kadar zor olmamalı. bu yanlışlığa bir dur denmeli. boşanmak için sadece aldatılmamız mı lazım? peh...

soranlar için not:
    çocuk yok.
    evlilikten sonra ortak edinilmiş bir mal yok.
    aracımdan başka sahip olduğum bir mal varlığım yok.
    asla eşime el kaldırmadım.

edit1: bu başlığın kadar ilgi göreceğini düşünmemiştim, açıkçası. mesaj atıp destek çıkan, derdimi dinleyen arkadaşlara teşekkürler. feminizm damarı kabarıp da engelleyenlereyse sadece gülüyorum çünkü ben burada şiddeti desteklemiyorum, sosyolojik bir tespitte bulunuyorum. şiddet olaylarının nedenlerinden bir tanesinden bahsediyorum. bu, o eylemi desteklediğim anlamına gelmez. o yüzden lütfen, önce okuyun.

edit2: asla eşimi aldatmadım. o da beni aldatmadı. o karakterde insanlar değiliz. aldatma olayının olmaması bir kişinin çok düzgün, dürüst birisi olduğunu göstermez. bambaşka sorunlar var ve bunlar kronikleşmiş halde.hayata bakış açılarımız çok farklı. eşim kesinlikle boşanmaya yanaşmıyor, bense artık aynı evde nefes bile alamam.

edit3: şu başlığı açtığımdan beri karma puanım düşe düşe bihâl oldu. çetrefilliden, battal gazi'ye, oradan anadolu çocuğu'na kadar geriledim. ne bitmez feministi varmış sözlüğün!
  • "sonra neden kadına şiddet olayları türkiye'de bu kadar fazla?olur tabii."

bu cümleden sonra gerisini okumaya değer bulmadım... entry desen değil, bildiğin kusmuk bu...

bu bakış açısına sahip olan bir insan evladına, kadın ya da erkek olsun fark etmez, her şey müstehak...

(bkz: başlıklarını engelle)
    (bkz: engelle butonu) bu ikisi iyi ki var neyse ki...
  • evlenmeden önce 1001 türlü şirinlikler kasan bir kadının insafına kalmıştır. sözüm o ki o kadın insafsızsa ve bu durumu kafaya taktıysa hayatını çok net sikertebilir o adamın.

ama çevremde gördüğüm kadarıyla her kadın bu aşamada bu kadar ciğer skici olmuyor. hatta hiç sorunsuz bir şekilde "tamam bir şey istemiyorum" deyip boşanan onurlu kadınlar da var. insanlığına kalmış tamamen. fakat kanun dibine kadar kadından yana bunu da çevremizdeki örneklerden görmemek mümkün değil.

3 ay evli kalıp hayat boyu nafaka alan mı dersin, nafakayı 1 ay ödeyemedi diye haciz koyduran mı dersin neler neler var. ama dediğim gibi tam tersi örnekler de var. konuyu kadın erkek olarak düşünmeyelim insan olan yapmaz sonuç olarak.

şu da bir gerçek ki kim ne yaparsa kendine yapar. sonuçta bir şekilde ondan çıkar bu. ister allah, din-melek vs deyin ister karma. neticede gerçekten çıkıyor.
  • boşalmak isteyen erkek olarak okudum başlığı. o konu burada daha ilgi çekici olabilirdi sanırım. *

bizim ülkede boşanma konusu genel olarak sıkıntı olduğu için bir çok problemle karşılaşacak olan erkektir. bunun üzerine bir de toplumdaki önyargıyla boşandıysa kesin suç erkektedir mantığıyla yüzleşince işler biraz daha zor olacaktır.
  • evlendikten 2 ay sonra boşanma davası açtım. 2 dava oldu boşamıyor hakim. cuma davam vardı evliliğin senesi dolmadan dava açmışsınız diyip erteledi tekrardan. bir evetle evleniyorsunuz ama boşanmak zor.
  • kadına yönelik şiddetin ezici çoğunluğu boşanmak isteyen kadına "benden boşanamazsın ulan" diyen erkekler tarafından yapılıyor. geri kalanı da zaten ayrılmak isteyen kadına nişanlısı, sevgilisi tarafından yapılıyor. şiddetçi yapıya bahane aramasın kimse, ne olduğunuz ortada.

dava açsın.
  • eğer kadın bir kanun suçu işlemediyse, aldatma yoksa ve birazda çirkefse gerçekten boşanmak isteyen erkeğin ölmesi daha hayırlıdır onun için. neredeyse donuna kadar verir, her ay iyi bir nafaka öder, hayatının sonuna kadar dediği '' evet '' e bin pişman yaşar. tabi boşanabilirse. çünkü o da pek mümkün görünmüyor. en az 5 duruşma diyor tecrübeli arkadaşlar.

kadın mutsuz olur, boşanır, üstüne nafaka alır. erkek mutsuz olur, boşanamaz, eğer boşanabilirse çulsuz kalır. ciddi ciddi bu ülkede erkeğin hiçbir hakkı yok. mutsuz olma hakkı bile.
  • usandırsın ama haddini aşmadan.