şükela:  tümü | bugün
1179 entry daha
  • sünnetir.

aksini ancak ataizler iddia edebilir.
    (bkz: dinci ikiyüzlülüğü)
  • olum evlenmeyin lan . bekarlada,dullada evlenmeyin abicim . yasayin hayatinizi,bakin keyfinize ne gerek var .
  • ben sevdikten sonra isterse katil olsun umurumda olmaz.
    bir erkek olarak benim en çok rahatsız olduğum erkek modeli dul kadınların peşinden koşup koşup onlara aşık taklidi yaparak onlardan faydalanan, sonra iş ciddiye binince türlü türlü bahaneler ile ilişkiyi bitiren tiplerdir.
    bugün boşanan kadınlara bu gözle bakanlar büyük konuşmayın, ablanız, anneniz, belki ileride çocuğunuzun başına böyle birşey gelecek o yüzden bu kötü düşüncelerden vazgeçin.
  • boşanmış bir kadının hiç evlenmemiş bir kadından farkı yoktur. bir insanı insan olduğu için seversiniz, sevdiğiniz için evlenir ve bir ömür geçirmeye karar verirsiniz.
  • evlenmiş olursunuz.
  • türk analarına söyleseniz; oğlunuz dul kadınla evlenmek istese ne yaparsınız diye ? %90 ı kabul etmem der.... e o zaman peygamberimiz de hem kendinden büyük hem de dul birisiyle evlenmiş deseniz... o başka derler... özgür olun... evlenin boşanın size ne bize ne...cahil toplum, başkalarına göre yaşayan toplum insanlarının düşüncelerini önemsemeyin
  • kıyısındaydım. ama olmadı, eski kocasının pisliklerinden bahsedip durdu. böyle yürümez dedim. (iki oğlu vardı buna rağmen kabul edecektim ama eski kocası da gelince 5 kişilik aile oluyorduk.

edit: (çokça gelen mesaj editi) arkadaşlar “needy” değilim. sadece dul, bekar, çocuklu,çocuksuz, türk, kürt, ermeni, yahudi, ecnebi vb. gibi basmakalıplarım yok.

en önemlisi insan olması. insan mı? fedakar mı? güvenilir mi? (bu fiziğine, bakımlı olmasına, yaşına, huyuna önem vermiyorum anlamına gelmiyor.)
  • boşanmış bir kadının tekrar evlenmesi için çok kıymetli sebepleri olması gerekir.
    bir kadın ekonomik anlamda bağımsızsa, aile ya da toplum baskısı yoksa ya da üzerinde hissetmiyorsa yeniden evlenmek için, yalnız başına ayakta kalamayacak kadar güçsüz de değilse, zaten bu boşanmış kadın bir daha evlenmemek için elinden geleni yapacaktır.
    aşık olur, karşıdaki olmadan yaşayamaz (o ne demekse), tek yolu da evlenmektir vs bu tarz istisnai durumlar dışında boşanmış bir kadın tekrar evlenmeden önce zaten milyon kere düşünür.
    tekrar kütüğü taşınacak, soyadı değişecek, aile akraba ilişkileri işin içine girecek, çocuk mevzuları tekrar hortlayacak, günlük hayatına karışacak ya da müdahil olacak biri olacak derken zaten vazgeçiverir insan.
    istisnalar? istisnalar hep vardır; ama kuralı bozmaz...
  • konu kadın, erkek değil boşanmış insan. kaza yapmış araç gibi ne arızalar çıkaracağını bilemezsin.

not: boşandım.
  • eşimin yaptığı eylemdir.hem de çocuklu bir kadındım.eşim ise hiç evlenmemiş üstelik benden beş yaş küçüktür gayette mutlu huzurluyuz.saçma sapan tespitlerinizi kendinize saklayın.
90 entry daha