şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ve şimdi ayarlar)

  edit: başlık başıma kalmış
 • boşanmış bir kadın bunu sorgulayacak ayılarla sevgili olmayacağından tartışılması gereksiz olgu. tatlı kafacığınızı yormayın, boşanmış olmak böyle konularda otomatik filtre sağlıyor.
 • sen kalktın bilmem kaç milyon spermi geçtin bu dünyaya geldin, hadi tamam. yahu adamlar mars'a koloni kurmaya hazırlanıyor, be insan evladı.

  (bkz: bitmediniz)
 • çok istediğim ilişki fakat olmuyor, bulamıyorum dediğimdir.

  bıktım bekar tribi çekmekten.
 • ha sevgilisinden ayrılmış kadınla sevgili olmak, ha boşanmış kadınla sevgili olmak..bi fark göremediğim durumdur. hikayeler kişiye göre değişir, ama ille bi çıkarım lazımsa, eski eşinin ne tür bir kafa olduğuna bakabilirsiniz. kadının sabrını ve emeğini görürsünüz.hatta son duruma bakıp benim kı.ım yer mi bu hatunu taşıyabilir miyim diye sorabilirsiniz kendinize.

  tüm hemcinslerimi anlayıp, kendilerine hak verecek frekansa bi türlü gelemiyorum. boşanmış hanım arkadaşlarımızın arasında acayip çeyiz sunumlarına konu olanlar, kutsal kase olanlar, erkek egemeni tepesine çıkarmış olanlar da var, şiddet maduru, aldatılmış, borç takılmış, sorumsuzun birine katlanmış olanlar da var. genellemeleri bırakın insana gelelim gençler.
 • güzeldir, baş ağrısı yapmaz. gereksiz tripler olmaz. kadın çünkü hayatı görmüş geçirmiştir. gereksiz kaprisleri anlamsız tartışmaları zaten yaşamıştır, bir daha da yaşamak istemez, nettir.
 • bi karşılaştırma yok gerçi ama boşanmış bi kadınla evlenmek, fedakarlık cesaret aşk gibi olguları çağrıştırırken ; boşanmış bi kadınla sevgili olmak, gece vakti azdığı için müzik kanallarının altyazılarında dul-boşanmış karı arayan çorumlu kaportacı veyseli çağrıştırıyor. ikincisinde hüzün var
 • karşılıklı olarak belli kurallara özen, hassasiyet gösterildiği takdirde tutkulu, tatminkar, motive edici, heyecanlı ve konforlu bir ilişki modelidir. sosyolojik ve psikolojik nedenlerden dolayı boşanmış bir erkekle beraber olmak kolay ama boşanmış bir kadınla beraber olmak zordur. çocukları varsa daha zordur zira bu kez de "zaman" faktörü devreye girer. beterin beteri ise kadının anadolu'nun küçük bir şehrinde yaşıyor olmasıdır.

  kadın sizi hayatına "misafir" eder ve o özel anları paylaşırken, iç dünyasında yoğun çatışmalar yaşayabilir. muhafazakar kadınlar ve muhafazakar olmayan kadınlar, farklı yoğunluk ve şekillerde yaşar bu problemi. birinde kişisel diğerinde toplumsal faktörler ağır basar.

  böylesine baskı altında size kalbini açmış bu kadının hemen üzerine atlamayın! başını omzunuza dayamasına müsaade edin, sarılın ve saçlarını okşayın zaman zaman. onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin ve eşinden ayrılmasının (sen değilsin eşin suçlu) sizin için ne kadar büyük bir şans olduğunu anlatın. aksi halde onun kadar mükemmel bir kadını hiç tanıyamayacaktınız.

  boşanmış kadın; anlayışlıdır, tutkuludur ama aynı zamanda anlaşılmaya ve motive edilmeye ihtiyacı vardır. çünkü biten evliliğinde eksikliğini duyduğu şeyleri yaşamak, belki haklılığını kendine ıspatlamak ve kaybettiği özgüveni yeniden kazanmak ister.

  bazen merdivenin tepesine çıkınca onu yanlış duvara dayadığımızın farkına varırız misali bir talihsizlik yaşamıştır ya da fazlası.. belki devamlı hakaret eden, belki sürekli özgüvenini yaralayan, belki hayat arkadaşıyla rekabete girecek kadar bencil ve çocuk, belki 2+1 evde dahi onunla ilgilenmekten aciz bir eşi vardı kim bilir? sakın sorup incitmeyin! o size zamanla açılacak, tek tek anlatacaktır şüpheniz olmasın. nihayetinde insana olanlar değil o insanın içinde olanlar önemlidir. tüm bu yaşadığı olumsuzluklar yüzünden gizlediği veya ertelediği "kadını" ilişkinizde sahaya sürer.

  sizin için hazırladığı masadaki detaylardan tutun, size özel giyindiği şeylere, evliliğinde cesaret edip yaşayamadığı fakat sizinle hayata geçirdiği özel anlara kadar.. tek ayrıcalığı bu değildir onunla birlikte olmanın zira size hep bir şeyler katar.. her anlamda ondan bir şeyler öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

  günlük konuşmalarda o açmadıkça, aile ve özel hayatına girmeyin. yalnız "kendisi hakkında" konuşun, konuşmaya teşvik edin. konuştukça daha çok rahatlayacak ve size yakınlaşacaktır.

  sizi evine çağırdıysa, komşularına yakalanmamak adına bazı talepleri olabilir. bunlardan alınmayın, gocunmayın.

  dışarıya çıktığınızda gevşek davranışlar sergilemeyin. unutmayın o bir anne, ilişkiyi sizin yaşadığınız kadar rahat yaşayamaz.

  ne zamanlar mesajlaşabileceğiniz veya nasıl iletişim kurabileceğinizin çerçevesini baştan çizin ve dışına çıkmayın.

  onu arkadaşlarınızla tanıştırmak gibi saçma sapan gösterilere, jestlere başlarda girmeyin lakin sizi tanıyıp, güvendikçe bunu bekleyecektir şüphesiz.

  fantezilere açık olun, onu ne kadar çok istediğinizi, arzu ettiğinizi daima belli edin. bu evine gitmeden önce "şunları şunları giymeni istiyorum" mesajı da olabilir, size kapıyı açar açmaz dudaklarına yapışıp, kalçalarından kavramakta.

  "diğer kadınlar ile yaşanılan şeyler" konusuna girmeyin, şayet konuyu o açarsa "onunla birlikteyken diğer kadınları unuttuğunuzu" söyleyin.

  cömert olun.

  sevdiği dizileri, filmleri birlikte izleyin.

  şehir dışında kaçamaklar, kısa tatiller sizleri daha rahat ve özgür kılacaktır. dışarıda rahatça elinden tutabilir, dudaklarından öpebilirsiniz.
 • kafasında da boşanmışsa hiçbir sorun olmaz.
  (bkz: emotional baggage)