şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek bekar ise anasının sütü gibi helal ilişki içinde olan erkek. izninizle tespit yapmak istiyorum. dizilerde son zamanlarda bu tür ilişki şekli sıklıkla görülür oldu düşüncesindeyim. toplumda çocuklu tek yaşayan kadın sayısı artıyor sanki. diziler yoluyla toplum mühendisliği yapılıyor olabilir mi?
 • erkek arkadaşlar evlilik oyun çocuklar oyuncak değildir, belli yaşlara gelmiş çocukların baba sorumluluğunu almak filme ortasından başlamak gibi bir durum yaratacak siz filmin başını anlamaya çalışmakla vakit kaybederken evliliğiniz kontrolden çıkacaktır bu işin ötesini berisini öngörmeye çalışın müstakbel eşinize evlilikle ve çocuklarla ilgili sorularınızı yöneltin. ciddi adımlar atılacaksa aile ve sosyal çevrenizi karşınıza almaya hazır olun. birebir tecrübem olmamakla birlikte yakın çevremde bu tarz evlilikler var, destek almak isteyen arkadaşlar yazabilir.

  boşanmış kadınla gönül eğlendirmek kadının rızası olsa bile iki taraf için de cahillik ahlaki ve aile yapısının çöküşün sebebidir. özellikle bu duruma çocuklar şahit olmak durumunda kalabiliyor onlar için zaten travmatik bir durum ve siz ne kadar alamayacaklarını düşünseniz de yanlış birşeyler olduğunu anlıyorlar. ve ileride bu tarz sorunlara gebe kalınıyor. bu tarz durumlara aşk sevgi gibi masum kavramlarla kılıf uydurmayın . kimse size sevmeyin sevilmeyin demiyor , evet zor olan etik olan olmuş oluyor ama sonuçları herkes için makul.

  etraflıca düşünüp evlilik kararını verdiyseniz kendiniz çocuklar ve toplum için hayırlı bir karar alıyorsunuz tebrik ediyorum ülkeye hayırlı bireyler yetiştirebilmeniz dileğiyle.
 • gerçekten de diziler vasıtasıyla bu anneler hayatla boğuşuyorlar yanlarında olun mümkünse evlenin mesajı veriliyor.

  veya sinamacı gözüyle bakarsak; bu annenin çaresizlikleri hayatını zorlaştıran zalimler, çoçuklarının problemleri diziye yedirildikten sonra gelişme bölümünde bunlara rağmen sevdalanabileceği hatta yuva kurmasını gerekliliği anlatılarak finalde uygun biriyle evlendirilmesi (çoklukla başlangıçta nefret ettiği) son derece ilgi çekici bir konu olabilir.
 • boşanmayı marifet gören kadınların sayısı git gide artıyor ya da bi onla bi bunla takılmayı adet edinmiş kadınların toplumdan tepki görmemek için çocuk yapmak maksatlı evlenip boşananları da var, tek tip değil yani bu kadınlar. neyse işte boşanmaların %90 ı zaten kadıların bir süre sonra ya da çocuk yaptıktan sonra boşanırım diyerek yaptıkları, içi boş, proje evliliklerdir. ve buradaki erkek boşanmanın sonrasında koynuna aldığı bir çok erkekten biridir, erkeğin başka bir ilişkisi yoksa gayet normal helalinden bir ilişkidir. eski koca nafaka ödüyorsa o zaman iş değişir, eski kocadan nafaka alıp onun bunun altında inliyorsa kadın helal değildir.
 • özellikle son bir senedir azımsanmayacak sayıdaki arkadaşımı tarif eden başlık. ilk sıralar geyik olsun diye takılıyordum. (bkz: dul fucker)

  çocukların psikolojisini etkilemedikleri sürece garipsemediğim davranış. ilişkinin kasıntısız ve büyük oranla tripsiz olduğunu anlatıyorlar. ben onların yalancısıyım. (bkz: bizim bi arkadaş)
 • boşananın kadın mı yoksa kadının çocuğu mu olduğu sorunsalı çözülmeden fikir beyan edilemez. aslında edilir ya. yani hani ister boşanmış ama çocuğu olsun, ister çocuğu boşanmış bekar/dul bir kadın olsun. gönül işi sonuçta bunlar. ha çocuğu boşanmış ama kendisi hala evli kadın konusunda yorum yapmak için daha derin bilgi sahibi olmak gerek.
 • erkeklerin de aslında sadece birer donör olduğu gerçeği dizilerde işlenmeli. hani pozitif ayrımcılık ayağına 30 yıl nafaka ödendiği gerçeği ile söylüyorum. devletin sosyal yardım yapmasına gerek yok. enayi erkek bi dünya ne de olsa.
 • eger istersem benim bu. durun durun. ilişkimiz sadece arkadaşlık. benden hoşlandığını diğer arkadaşlar da görüyor ama ben mümkün mertebe anlamazdan gelip umursamıyorum. eğer bi he desem ilişki başlayacak. ne mi olacak ? bilmem. işte belirsizlikleri bi ilişki istemeyen ben.
 • böyle bir arkdaşım var. kadın evlenmiş ayrılmış bir de çok tatlı bir çocuğu var. tanıştım kadınla. çok mutlular. bu gidişle bir kaç aya düğün var. diyeceğim o ki bazı şeyleri dert etmeden, yargılamadan anlaşabilmek önemli. gerisi zaten geiyor.