şükela:  tümü | bugün
 • tavsiye gibi tavsiyeler beklediğimiz başlıktır.

  "ömrümde hiç olmadığım kadar dinamiğim. hiç olmadığım kadar enerjiğim, ultra sosyalim, özgüvenim nirvana seviyesinde, mesleğime ilave şeyler kattım donanımıma, çok az uyku ile enerjik kalabiliyor ertesi ertesi güne bile yetecek şekilde bitmeyen enerjim olarak kullanabiliyorum."

  arkadaş bu cümleyle "artık çocuğun tüm bakım, ilgi ve alakası annesinde ve ben zihnim ve bedenim kesintiye uğramadan maksimum verimle dinlenebiliyorum." demek istiyor.

  "herhangi bir dişi ile göz temasına girdikten sonra flört aşamasına geçebiliyorum." derken de;

  "çoluktan çocuktan oynaşmaya vakit kaldı neyseki. zaten velayeti de anneye verdim, aman sabahlar olmasın..."

  bu tavsiyeler bana bir avukat virali gibi geldi açıkçası. allayıp pullayıp cahillerin ağzının suyunu akıta akıta kendisine getirme çabası sanki :) bunları yazan kişi belki iyi niyetiyle yazdı ama sorumluluğu anneye iteleyip "hayat çok güzel lan boşanın" demek tam bir ergen kafası.

  şahsen ben daha kullanılabilir, hayata geçirilebilir tavsiyeler beklerdim.
 • çocuk için kötü gibi görünse de yürümeyen bir şeyi ite kaka yürütmeye çalışmak çocuk için çok daha kötü gibi geliyor bana. evlilik günümüzde çok da gerekli gibi gelmiyor bana; en azından çocuk yapmayı düşünmüyorsanız çok da gerek yok. evlilik denen şey, toplum nazarında aynı eve girip sevişebilme mazbatasını almak gibi birşey. bunun haricinde hayatınıza hokus pokus etkisi yapacak bir şey değil. karakteriniz, huylarınız değişmez, sadece törpülersiniz ya da bastırırsınız tabi biyerden patlar.... ama herşeye rağmen birisiyle çok mutlu olacağımı düşünürsem gider belediyede o kağıt parçasına imza atarım problem yok.
 • belli ki evlilikten değil de çocuktan bıkmış birinin tavsiyeleridir. zorla mı yaptırdılar kardeş çocuğu?
 • @2 açıklamış.

  (bkz: haftasonu babaları)

  midem bulandı.
 • 8 yıl evli kalıp 6 yaşında çocuğu olan adamın "yaşasın playstation oynayabiliyorum" diye çığlık atması da apayrı efsaneymiş. "işimde başarılıyım" kısımlarını 'okulda/derslerimde başarılıyım'a dönüştür, övündüğü şey 16 yaşında ergen hayatı... kızlarla geziyorum, playstation oynuyorum, hayatımı yaşıyorum vs. vs. zaten bu gelişmemişlikle çocuktur evliliktir falan belli ki ağır gelmiş, "ben kaldıramadım, çocuğu da kadının başına bıraktım, parası neyse veriyorum ondan sonra da 5 kızla yazışmaya gidiyorum; çünkü bu hayatta hiçbir şeyi sürdüremeyen bencil ve sorumsuz bir adamın tekiyim" demiyor da playstation oynayabiliyorum diyor. ay ona ne şüphe tatlım benim, sen daha hala zaten playstation oynayacak yaştasın da işte kadıncağız bir umut düzelirsin fln diye çocuğu fln yapmış.
 • asgari ücretten biraz fazla nafaka veriyor ve bunu ballandıra ballandıra anlatıyor. biz erkek milletinden bir bok olmaz. (burada nafaka ücretinin fazlalığından bahsediyorum, insanlar bir ay deli gibi çalışıp asgari ücret alıyorlar. gerçi eleman sadece para verip çocuğu eski eşe kitlediği için bence ücret çok ama nispeten normal sayılabilir.)

  edit: ayrıca dünyada tek boşanan sen değilsin bu nedenle başlık yanlış. başlığın boşanmış erkeklerden tavsiyeler şeklinde revize edilmesi gerekmektedir.
 • sen bunların hepsini yapacak yeteneğe sahiptin ama karın ve oğlun mu engeldi sana?

  ayrıldığı eşine "sensiz daha mutluyum" imajı çizmeye çalışan bir sığır beyanı.
  dikkate almayın.

  edit:(bkz: vurun daha ölmedi)
 • çocuğu anasının başına yıkıp -tabiri caizse sadece nafaka vererek yükten kurtulup- hayatını yaşayanların vermemesi gereken tavsiyeler.
  eski eşe sormak lazım "sen de rahat rahat ps oynayabiliyor musun, orda burda adamlarla aşna fişne yapabiliyor musun, iş gezisi bahanesiyle memleket keşfine çıkabiliyor musun?" diye.
 • yazı fena değil aslında. orada “çocuk haftanın 3 günü bende” cümlesi eksik. çocuğun yükümlülüğü eşit paylaşılıyor, eşit vakit geçirip anneye de sosyal hayat “bahşediliyorsa” (evet bilerek yazdım. haşmetmeaplar annelere bahşediyor), kendi hayatında olumlu gelişmeler olması sevindiricidir.
 • evli bir erkek olarak yarrak gibi bulduğum tavsiyelerdir. çocuğun velayetini sen alsaydın da bu saydıklarını yapabilecek miydin lan? boşandığın karın da gelip sözlükte "5 erkekle yazışıyorum, her gece kucaktan kucağa hopluyorum, bir gün kasap bir gün tesisatçı" diye yazsa iyi mi olacak?

  sende o göt varsa al çocuğun velayetini de ondan sonra konuş, başkalarına tavsiye ver.