• geveze insan.
  • ayrıca (bkz: pisboğaz)
  • gereksizlik ve can sıkan omurgasız yumuşakçalar familyası...
    imha için ateşe atsan, "kurusu yok mu bu odunların" diyen süzgeçler...
  • ilk sayısı ii. meşrutiyet'in ilanının hemen ertesi gününde, yani 24 temmuz 1324'te çıkan,
    başmuharrirleri ahmet rasim ve hüseyin rahmi olan mizah gazetesi.
    tam adı boşboğaz ile güllabi'dir, ancak ilk ismiyle tanınır, bilinir.
    pazartesi ve perşembe günleri çıkar. nüshası 20 paradır.
  • farsça, lütre.
  • içinden bir şey söylemek geldiğinde, bunu yapmak zorunda olmadığını idrak edemeyen kişi.
  • bunların sözlükte yazar olanları kadar itici olanına rastlamadım ben daha.
    şahıslara pek kafayı takan bi insan değilim ama, bunları gördükçe darlanıyorum amına koyim durduk yerde nedense:)
    hani böyle neredeyse her başlık altında, kendinden emin, boş boş yazanlar var. bildin mi?
  • sevimsiz bir şey bu. yani bu değil tam olarak da bunun sonunda başına gelen ya da boşboğazlık etmenin neticesinde göt gibi kalma durumu çok kötü. misal keyfin yerindedir bariz gevezelik yapıyorsundur ama süratini ayarlayamayıp birisinin sınırını geçtiğinde, o birisi de sana bunu çaktığında çok pis kalırsın. sonra , hacı bak bundan sonra boşboğazlık yok, bu ne amk moralimiz bozuluyor kalıyoruz öyle zik gibi dersin ki aynı şeyler ilk fırsatta tekrar gelir başına. neden, çünkü insan pek değiştiremiyor bu tip şeyleri, yaşamaya küsersin. sikerim bu milleti, ruh hali gelir bünyene. en fenası da sevgili seni böyle bozarsa falan başına gelir. sessizlik olur suratlar asılır ne diyeceğini bilemezsin falan. öyle işte vapurlar falan...
  • adab-ı muaşeret bilmez ve sır saklayamaz kofti insan.
hesabın var mı? giriş yap