• piyasadaki multicookerlardan bir tanesi.

pro modelini kullanıyorum, indüksiyon ile ısıttığı için daha hızlı olduğu belirtiliyor. öncelikle belirteyim, kendi tariflerinden ziyade internetteki tarifleri kullanıp, cihazın koşullarına uydurmaya çalışıyorum. zira cihazın kendi tariflerinin çok lezzetli olmadığı kanısındayım. cihazı bir aydır kullanıyorum.

aslında cihaz sadece sıcaklığı ve süreyi ayarlıyor, o da önceden kendisine programlanmış olduğu için. ancak nasıl yapıyorsa dibine tutmasını engelliyor. burada dibine tuttu yazan bir arkadaş var, kullanım kılavuzunda kazanın pis olma durumunda dibine tutacağı yazıyor.

pilav: çok iyi yapıyor. bolulu kişilere tattırdım, bir tanesi hayatında yediği en iyi pilavdan olduğunu söylüyor. migros markalı pirinç kullanmama rağmen güzel oluyor.

mercimek çorbası: restoran tarzı sapsarı mercimek çorbasını kendi tarifiyle değil internet tarifiyle yaptım, efsane oldu. normal tencerede olduğu gibi kazanı içinde blender kullanılabildiği için blenderdan geçirdim, tanesiz ve çok lezzetli oldu.

tas kebabı: kendi tarifiyle yaptım, dana eti kullandığım için oldukça sert oldu iki seferde de. ancak lezzet orta-iyi. farklı et kullandığımda bu girdiyi düzenlerim.

domates çorba: internet tarifi. o çok sevdiğim, dinlenme tesisi domates çorbasıtarifini henüz bulamasam da eldeki tariflerle fevkalade oldu, blenderı dikkatli kullanmak lazım, kazan kenarlarına çok çarptırınca kazan içinde ufak çizikler oluşuyor.

cihazın asıl olayının sous-vide (fransızca vakum demekmiş) pişirme tekniğini çok iyi yapması olduğu söyleniyor. özelliği kullanınca düzenleme yapacağım. cihazın ispanyol youtube kanalındaki videolu tarifler kullanımı görmek açısından faydalı.

temizlik, kazan normal tencere temizliği gibi, elde veya bulaşık makinesi. şimdilik kazan yeni olduğu için teflonundan malzemeler yağ gibi kayıyor, arkasında iz bırakmadan. raclette setlerinde peynirin iz bırakmadan kayması izlenimi oluşturuyor. cihazın diğer parçalarını temizlemedim, sökmeye üşeniyorum.

hangi yemeğe hangi programı kullanacağım konusunda düşünmek zorunda kalıyorum, zira yemek işinde acemiyim. örneğin pilav programını seçtiğimde bir de süreyi istiyor, kısa orta veya uzun şeklinde, süreyi ve sıcaklığı ön ayarlı olarak vermesine rağmen ihtiyaca göre o sefere mahsus olmak üzere değişiklik yapabiliyorsunuz.

şimdilik yorumlarım bunlar, cihazın kendi tarifleriyle başlamıştım ama kendimi kısıtlanmış hissettim çünkü yemek seçerim. yavaş yavaş açılıyorum.
  • teflon kazanında kronik soyulma problemi olmasa gayet memnun kalınabilecek bir ürün.

her gün dikkatli kullanım ve her gün dikkatli bir şekilde elde yıkama sonucunda birkaç ay sonra teflon kazanında soyulmalar başladı (çizik değil soyulma). soyulmalar artınca yeni kazan aldım, birkaç ay geçti yine sonuç aynı. tekrar yeni kazan aldım, birkaç ay geçti ve sonuç yine aynı. çok sık yıkama sonucu soyulmalar başlamasının kronik bir bosch autocook sorunu olduğunu düşünüyorum, bu yüzden üçüncü kez kazan almayacağım, kullanmaktan vazgeçtim.

haftada 1-2 kullanım ile teflonunun soyulma süresini 1-2 yıla çıkartabileceğiniz pişirici.
  • bu kadar boktan bi alet olamaz. kek yapıyor dediler ya altı yanıyor ya üstü pişmiyor. yemek desen berbat. tarifine uyun diyor tarif kitabındaki herşey litreyle gramla
    asıl alma nedenim olan düdüklü tencere fonksiyonu işe yaramadı. düdüklü işareti ne yaparsam yapayım aktifleşmedi. müşteri hizmetlerine soruyorum . ben de mi hata var diye. hiç bi yönlendirme yok. allah belasını versin bu firmanın da bu ürünün de. ya bi kere de memnuniyetimiz dikkate alın. kağıt üstünden herşey mükemmel bi tane muhattap bulamıyoruz. ayrıca bu saçma aletle eş zamanlı aldığım ve 6000 tl verdiğim buzdolabının hal sorunu çözülemedi. bu üründen bağımsız olarak boschtan uzak durulmalı. ya da türkiye boschtan bişe alınmamalı
  • birçok tarif için; “ya bunu neden bunda yapayım ki” diyorsunuz, ama bazıları için kesinlikle biçilmiş kaftan olduğunu görünce verdiğiniz paraya yanmayı bırakıyorsunuz.

kendisinde şu ana dek ratatouille, mercimek çorbası ve sous vide dana fileto yaptım. tabi ki sous vide dana fileto normalde benim başarıp da yapamayacağım kadar iyi oldu.

uzun vadede farklı şeyler denedikçe buraya ekliyor olacağım, yani inşallah.
  • keşke millet eşine, annesine doğumgünü hediyesi olarak küçük / büyük ev aleti almayı kesse dedirten alet. o parayı etmez zaten.
  • kullananlardan yorum yapmasını rica edeceğim üründür.

eşim ara sıra bu üründen bahsediyor. doğum günü hediyesi olarak almayı düşünüyorum. fiyatına değer bir ürün mü? yoksa 2 yıl sonra kenarda kıyıda kalacak ve yüzüne bakılmayacak şişirme bir ürün müdür?

fikri olanlar bir zahmet yeşillendirsin lütfen.
  • ekranlarda kendini göstermeye başlayan, ama aramalarda türkiye sonuçlarının henüz ortalıklarda görünmediği yeni nesil teknolojik oyuncaktır.

tanım: çok işlevli pişirgeç.
  • evimde bir tane bulunan yemek yapma makinası.

bugüne kadar yaptıklarım yoğurt, kek, pilav, nohut, buharda sebze, kızartma.

yaptıklarımdan memnun olmadığım kalmadı. düdüklü korkum olmasa o fonksiyonu deneyeceğim ama...

ayrıca en kısa zamanda ekmek yapmayı deneyeceğim.
  • süper bir alet

yanında çıkan kitapta çok güzel tarifler var. özellikle keklerini deneyin, her seferinde düzgün çıkıyor.
    buharla pişirme vs diğer programları falan süper.
    düdüklü pişirmede yüksek basınç/düşük basınç seçeneği falan var.

fiyatı da kampanya zamanı 999 tl.
  • şahane ürün. bosch un kendi tariflerini de denedim çok başarılı.

kek yapıyorum. mis gibi.
    pilav efsane çıkıyor.
    revani müthiş.
    ciddi çikolatalı pastane pastası bile yaptım.
    düdüklü hayatımı kurtardı, fasulye nohut müthiş pişiyor.
    sıcak tutma fonksiyonu ve diğer programlar son derece profesyonel.
    memnun kalmayan arkadaşları anlamadım hiç. hatalı mı kullanıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap