şükela:  tümü | bugün
  • arattım fakat ilgili bir başlık bulamadım.

bosch isimli alman firmasının, covid-19 tespitinde kullanılmak üzere ürettiği 2,5 saatten daha kısa sürede sonuç veren, laboratuvara ihtiyaç duymayan testtir.

haberin kaynakları:
    deutschland.de
    amp.dw
    reddit

söylendiğine göre %95 ihtimalle doğru sonuç veriyormuş. dünya sağlık örgütü'nün (bkz: who) standartlarına uygunmuş. nisan ayında almanya'da kullanıma geçecekmiş.

ek: haberi tam okumamış olanlar var sanırım diğer testlerden ne farkı var denmiş. benim okuduğumdan anladığım günde 10 test yapılıyor demiyor; her bir cihaz günde 10 test yapabiliyor diyor. şahsen yaşadığım ülkenin paylaştığı sayılardan biliyorum pek çok hastaya birden fazla kez test yapmak durumunda kalınıyor şu anda çünkü testler genelde düşük oranda doğru sonuç veriyor.

kısacası şu an piyasada olanlardan daha başarılı bir profili çiziyor.

ayrıca test edilmesi, seri üretime geçilmesi, piyasaya satılması derken diye bir durum yok. bu zaten aşı ya da ilaç değil. bu bir test cihazı. nisan'da piyasaya süreceklermiş. türkiye'ye ve diğer ülkelere gelmesinin de çok uzun süreceğini sanmam.
  • adamların üretmediği şey yok.
  • milyon yılın taşak geçmesi. beyler bakın ağır taşak geçiliyoruz. ve bunları koca koca ülkeler yapıyor. bu gerçekten çok saçma. salgının ilk günleri her ülke, "aşı buldum" diye haber yaptırıyordu. bakın baktılar bunu artık kimse yemiyor, herkes aşı sürecini öğrendi bu defa da 3 gündür ülkeler, "test bulduk" diye haber yaptırıyorlar. soyunarak gündem olmaya çalışan az ünlü gibi. bakın bunlar devlet. tarihi olan köklü devletler. şu anda dünyayı trollüyorlar. marsta su bulduk hikayesi.

edit: adam bosch diyor mk. ulan kaç gündür kimler test bulduk dedi haberin var mı kamil abi? hani şu marsa curiosity yi gönderen nasayı falan demiyor, bosch'u diyor. buzdolabı çamaşır makinesi yapan hani. komplekskli gözünde nasıl büyütmüş mk. bak yazdıkları da tren raylarındaki genişlemeye buldukları çözüm falan diyor. yazılım falan diyor lan monagoyin. adam diyor ki bosch yazılım yapıyor diyor. vay mk. kimler sözlükte yazar.

hakaret edenlere misliyle karşılık veriyorum bilginiz olsun. atacağınız mesajda edebinizi takının. zaten boş uzay muzay diyeni sierra'dan girer casio'dan çıkar öttürürüm o yüzden atmayın da mesaj. yapmayın çocuklar.

gençler bakın ben bosch sadece çamaşır makinesi üretiyor demiyorum. diyorum ki "buzdolabı çamaşır makinesi yapan", yani nasa örneği verdiğim için diyorum bunu. nasa'yı beyaz eşya sektörüne sokabilir misiniz? bir de bu yeni nesil için zehir gibi diyorlar. henüz okuduğunu anlamaktan aciz bir nesil çıkmış ortaya? hep tabletten bunlar. biraz az oynayın.
  • buzdolabı alana ücretsiz veriliyormuş.

tanım: testin bulunması, onayının alınmasını, üretilmesi, tüm ülkelerin sıraya girmesi, ilk partinin gelmesi, hastanelere dağıtılması... o zamana kadar italya oluruz.
  • yakında aşıyı, ilacı da bulurlarsa şaşırtmazlar. helal olsun bosch'a.
  • bosch’u sadece beyaz eşya üreticisi sananları göstermiştir.
  • (bkz: übermensch)
  • orada staj yaparken arge çalışmalarının çok iyi olduğunu anlamıştım
  • yerli anatolia geneworks şirketinin test kitlerinden ne farkı var merak edilendir.
    test süresi de aynı.günde en fazla 10 kişiye test yapıyormuş. çok sevinilecek auuuvv denilecek bir durum göremiyorum.