şükela:  tümü | bugün
  • tam adı bose noise cancelling headphones 700 olan, adından da anlaşılacağı üzere bose'nin gürültü önleme özelliğine sahip kulaküstü kulaklığı.
    bose quietcomfort 35 iinin yerini aldığı söyleniyor.
    google assistant ve alexa desteğine sahip kulaklık üzerine kontrol için dokunmatik bir yüzey de yerleştirilmiş. katlanabilir tasarımdan vazgeçilmiş.
    amerika satış fiyatı 399,95usd olarak belirlenmiş.

https://www.bose.com/…ncelling_headphones_700_black
  • durup dururken aklımı karıştıran. daha quietcomfort 35 ii'i alalı 1 yıl oldu insaf ya ! insan biraz bekler. tasarımı da çok iyi puştun.

dur bakalım.
  • nch olduğundan eminmisin bebeğim ?
  • qc35ii'nin tek rakibi sony wh-1000 gibi dokunmatik kontrol eklenmiş. tasarımı da ilginç olmuş. bir de bose ar diye bişi tanıtmışlar ek olarak.

sağlam gibi görünüyor ama denemek lazım tabii ki.

not: bu entry qc35ii ile girilmiştir.
  • güzel bir cihaz halef’inin fiyatında güzel indirimlere sebep olmuştur.
  • yeni mikrofon dizisi ile daha kaliteli gurultu engelleme ve gurultulu ortamda sizin sesinizi daha iyi algilama performansi sagladigini iddia ediyor. ilk incelemeleri oldukca olumlu ve bunu dogrular $ekilde. sony wh-1000xm3 gibi usb-c ve dokunmatik yuzeye sahip olu$u, m3’de bulunmadigi $ekilde 2 ayri cihaza multi-point ayni anda baglanabili$i guzel. fiziksel dugmelerle ya da uygulama uzerinden gurultu engelleme vs. ortam sesini dinleme arasinda geci$ yapabiliyor. tasarimi ilk ba$ta biraz fazla futuristik gozukse de aslinda cok mantikli ve kisa surede gozumuz a$inalik kazanacak ve icselle$tirecegimiz turden. malzeme kalitesi ve i$cilik bose’dan bekledigimiz gibi. bence qc serisinden bir iki tik daha iyi gozukuyor. fiyati black friday’den itibaren $350 seviyesine iner diye tahmin ediyorum.
  • $u an kafamda daha 1 yilini doldurmamis qc 35ii ve gozumde ya$lar ile inceleme videolarini izledigim, kan kaynatan $aheser. *

headband'in stainless steel olmasi gercekten cok cazbedici.

sene sonuna dogru guzel bir indirime girerse evi nch muzesine cevirme yolunda ikinci adimimi attiracak.

gelen incelemelere gore bass'lari qc35ii'ya gore daha belirginmi$.
  • 4 gundur kullaniyorum. qc 35 ii ya da sony wh-1000xm3 kullaniyorsaniz buna gecmenizi gerektirecek onemli bir yenilik yok. yeni kulaklik aliyorsaniz ve mikrofon kalitesi ya da multipoint bluetooth sizin icin cok onemli degilse sony wh-1000xm3 almanizi ya da birkac ay daha bekleyip sony' nin yeni modelini almanizi oneririm.

- noise cancelling oldukca iyi, qc35 ii ya da sony wh-1000xm3 kullaniyorsaniz cok bir sey farketmeyeceksiniz.
    - oldukca rahat, uzun sureli kullanimlarda rahatsiz etmiyor. yine de konfor, terletme vb kisiden kisiye cok degisiklik gosteriyor.
    - iki farkli cihaza ayni anda baglanmasi(multipoint bluetooth) harika . benim icin sony karsisindaki en buyuk avantaji bu.
    - eger sesli bir ortamdaysaniz telefon konusmalari sirasinda arkadaki sesi bastiriyor ve sesiniz karsi tarafa cok daha net gidiyor. sony bu konuda kotu.
    - yazilim guncellemelesi, noise cancelling seviyesini degistirmek ve daha birkac ozelligi daha ayarlamak icin kullanilan bose music uygulamasi rezalet. uygulamayi ilk gun kullanabildim ondan sonra bir daha kulakliga baglanamadi. surekli logout oldugundan her seferinde bose hesabina giris yapmak zorunda olmak da baska bir sacmaligi.
    - ozelliklerine ve performansina gore oldukca pahali bir kulaklik.

ses kalitesi iyi ancak cok fazla muzik dinlemedim. muzik dinlerken shure se846, tidal, astell&kern kann uclusunu kullandigimdan bu kulakligi sadece noise cancelling ve telefon, skype gorusmeleri icin kullaniyorum.
  • dokunmatik kontroller, bluetooth 5.0 ve usb type c şarj girişi ile güncellenen bose modeli ciks kulaklık. diğer güncellemeler bence pek dişe dokunacak şeyler değil. beklemeye değdi mi göreceğiz. diğer yandan sony'nin hamlesini de merak etmiyor değilim. (bkz: sony wh-1000xm4)
  • android uygulamasi feci sici$larda olan kulaklik.

unbox therapy: https://www.youtube.com/watch?v=7dmda5pde-0