şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye fiyatı 2 bin tl, avrupa fiyatı ise 350-400 euro arasında olan kulaklıktır. türkiye'den herhangi bir teknolojik ürün almanın enayilik olduğunun bir başka göstergesidir. mesela almanya'da asgari ücret ile çalışan bir insan peşin para ile bu kulaklıktan 4 tane alabiliyorken türkiye'de asgari ücret ile çalışan bir kişi bu kulaklığı anca rüyasında görür. fakat siz avrupa'yı boşverin, memleket çok eyiye gidiyi elhamdülillah. reisi çekemiyorlar.

  noise cancelling olayında aşmış bir marka olan bose bu üründe de bekleneni veriyor. sık sık seyahat eden (özellikle de uçakla) kişiler için biçilmiş kaftandır çünkü çevresel sesleri neredeyse sıfır düzeyine indirir. örneğin bir avm'nin içindeki o sürekli uğultu bu kulaklığı taktığınız anda ortadan kaybolur ve sanki tek başınıza bir odadaymışsınız hissiyatı verir. uçakta ne kadar efektif olduğunu denemediğim için bilemeyeceğim fakat son derece başarılı bir sonuç vereceğinden şüphem yok.

  ses kalitesi giriş seviyesi sıradan kulaklıklara göre bir tık önde olsa da aynı fiyata ses kalitesi açısından çok çok daha iyi kulaklıkların alınabileceği de bir gerçektir. fakat noise cancelling ve bluetooth'un da size oldukça rahat ve izole bir müzik deneyimi yaşatacağı unutulmamalıdır. şahsi fikrim, eğer sık seyahat eden ve konforlu bir şekilde müzik dinlemek isteyen biriyseniz bu kulaklığı tercih edebilirsiniz. fakat sadece evde kullanmak, ara sıra da dışarda kullanmak için kulaklık alıyorsanız aynı fiyata çok daha iyi ses kalitesi veren kulaklıklar bulmanız mümkün.

  zaten temel olarak ev gibi bir ortamda dinlemek için kulaklık alıyorsanız noise cancelling ve bluetooth çok da önem arz etmemeye başlıyor zira sandalyede oturup zaten sessiz olan bir ortamda müzik dinlemek için ne kablosuz kulaklığa ne de noise cancelling özelliğine ihtiyaç var.

  zaten tahminimce bu kulaklığın böyle bir fiyata sahip olması da bose'nin hedef kitle olarak kendine sık seyahat eden ve maddi açıdan belirli bir seviyenin üstünde olan "business" kitlesini seçmiş olmasındandır diye düşünüyorum. öyle bir kitlenin de bu kulaklığa o parayı vermekte bir beis görmeyeceğini biliyorlar.
 • yakın zamanda amazondan almayı planladığım, ancak henüz deneme imkanı bulamadığım kulaklık. deneyebileceğim mağaza önerisi olanları yeşillendirmeye bekliyorum.
 • mutlak sessizlik sinir bozucu olduğundan almak istememe rağmen tereddütlerimin olduğu kulaklıktır. bilenler anlatırsa sevinirim.