şükela:  tümü | bugün
  • bose quiet comfort 25 in bluetooth hali.

sennheiser mm550x ten buna gecmeden once okudugum yorumlarda "ayni fiyata daha iyi ses veren kulaklik cok" yorumlarindan ve apt-x desteklememesinden dolayi bayagi bir tereddut etmistim ama :

artilar:

- gurultu kesme ozelligi i-na-nil-maz.
    - ses kalitesi sennheiser mm550x'ten bariz daha iyi.
    - kulaga cok daha rahat oturuyor. ele aldiginizda benzer kulakliklara (ve de kablolu quiet comfort'lara gore) daha agir, ama kafada yokmuscasina rahat.
    - 4-5 saat boyunca kullandim, yine forumlarda rahatsiz audiophile'larca elestirilen bas agritma etme vs sorunlarini yasamadim.
    - pil omru gercekten de yaklasik 20 saat gidiyor (telefona uygulamasini kurup otomatik kapanma ozelligini actim)
    - siyah versiyonunda logo da siyah oldugu icin daha az dikkat cekiyor.
    - disariya ses sizdirmasi yok denecek kadar az, kulak ici kulakliklarla ayni neredeyse. acik ofiste "anam adam satanist cikti" geyiklerine son.
    - telefon uygulamasi ozellikle de cihazlar arasi gecis yapmak icin faydali.
    - kutudan cikan koruma kabinin sertligi/kalitesi gayet yerinde - sennheiser gibi kumas vermemis, adam gibi deri gorunumlu sert plastik.
    - kulakligi acinca sesli olarak hangi cihaza baglandigini ve kalan pil yuzdesini soyluyor. bilgisayarin adi mecburiyetten pl1denbg0141qw olunca kizcagiz her acilista telef oluyordu, ama meger hostname degistirmeden device manager'dan bluetooth adi degistirilebiliyormus.

eksiler:

- fiyati. 360 eur ne gozunuz cikmasin.
    - gurultu filtrelemenin istege bagli kapatilamiyor
    - gurultu filtrelemenin frekans araligiyla oynanamiyor (baska kulaklikta da rastlamadim bu ozellige gerci ama olsa guzel olurdu)
    - kablo olmayinca telekonferans esnasinda mute/unmute cok kolay degil, burada kablonun ustundeki dugmeyi ariyor insan.

sayesinde belki de ofiste katil olmadan birkac yil daha calisabilecegim, kim bilir? umitliyim.

eger noice cancelling onemli bir kriterse quiet comfort serisini denemeden baska kulaklik almayin. degilse bisuru alternatif oldugu dogru tabii.
  • hakkinda okudugum bir amazon incelemesinde kulakligin katlandigi yerin kullanim sirasinda sabit durulmadigi surece gicirdagi, dolayisiyla kisa bir kullanimin ardindan asinmalara neden olacagi belirtilmis. ayrica bluetooth baglantisi da sorunlu gozukuyor. bluetooth problemi firmware vb. seylerle cozulebilir gozukse de mekanik problem gurultu kesme ozelliginin icine ediyor. almayi dusunenlerin bir sure beklemesinde fayda var. ayrica bluetooth olmasi ses kalitesini de dusurecegi bir gercek. bluetooth ekleyelim ama fiyati fazla da artmasin dedikleri icin muhtemelen kalitesi biraz dusuk plastik ve aceleye getirilmis bir tasarim ile ortaya ciktiklari belli.
  • dell'in sikimsonik suruculerinden midir, windows 7'nin kendisinden midir bilemedim ama windows 10'a gecince ses kalitesi bariz bir sekilde artiyor.